Vágdosom magam. Azthiszem ez nem normális dolog. A suliban nagyon sok bántalmazást kapok. Ezért is a másik ok meg már hogy nagyon régóta csinálom. Tudom hogy sokan itéltek el ezzel és gyűlölöm magam ezért! De a szüleim kisrészt tudták. Van megoldás?
Így kaphatsz segítséget
Természetesen vannak jobb módok, mint a vagdosás, amelyek megoldják a problémáidat - ezek nem hagyják az egyént a lelki problémáikkal és sebhelyekkel. Az első lépésnek azokkal a bajokkal kapcsolatban kell segítséget kapnod, amelyek a vagdosást okozzák. Itt van néhány arra vonatkozó ötlet, hogy tedd ezt:
1. Mondd el valakinek!
Azok az emberek, akik gyakran állítottak le vagdosást, azt mondják, hogy az első lépés a legkeményebb – beszélni az önvagdosásról. De szintén mondják azt, miután kinyílnak, gyakran éreznek megkönnyebbülést. Válassz egy olyan személyt a beszélgetésre, akiben bízol, és akinek hagyatkozol a tanácsára. Ez lehet egy szülő, iskolai tanácsadó, tanár, doktor vagy ápoló. Ha túl nehéz személyesen felvetni a témát, írj magadnak feljegyzéseket. Vagy vezess naplót.
2. Azonosítsd a bajt, miközben elkezded az önvagdosást!
A vagdosás annak egy útja, ahogy reagálsz az érzelmi feszültségre vagy fájdalomra. Próbálj meg gondolni azon, mik azok érzések vagy a helyzetek amelyek arra kényszerítenek téged, hogy vagdosd önmagad. Ez harag? Valami nyomás, hogy tökéletes légy? Kapcsolatbaj? Egy fájdalmas veszteség vagy a trauma? Kritika, rossz bánásmód? Azonosítsd azt a bajodat, azután mesélj erről valakinek. Sok embernek van baja, de erre nehéz egyedül rájönni. Ilyenkor jó, ha egy szakember segít neked.
3. Kérj segítséget!
Mondd el, hogy segítséget szeretnél kapni a bajaidra és a vagdosásra! Ha az a személy, akit kérdezel, nem segít neked megkapni ezt a segítséget, kérdezz valaki mást. Néha a felnőttek megpróbálják lekicsinyelni ifjú évek problémáit, fázisait. Ha úgy érzed, ez történik veled, keress egy felnőttet, aki iskolai tanácsadóként vagy az ápolóként dolgozik. Hidd el, ő segít neked megoldani ezt a problémát!
4. Dolgozz a megoldáson!
Sok ember mély érzelmi fájdalommal nem fordul szakemberhez. Te ne kövesd el ezt a hibát! Ha felkerestél valakit, akkor nem csak neki, de neked is akarnod kell, hogy megoldd ezt a problémát. Itt erős érzelmeken mész keresztül, elmúlt sebeket gyógyítasz, és jobb utakat találsz meg. Bár nehéz lehet leszokni az önvagdosásról, ez lehetséges. Az, hogy segítségért fordulsz, nem jelenti azt, hogy gyenge vagy őrült vagy. Terapeutákat és tanácsadókat azért képezik ki, hogy segítsenek embereknek felfedezni, azokat a belső erőket, amik segítenek neked meggyógyulni. Ezeket a belső erőket akkor arra használják, hogy egészséges módon megbirkózzanak az élet problémáival.
(kidhealth.org fordítása alapján - Gy.A.)
Szia!Lehet ismerlek,privátban írnál?
Persze,hogy van megoldás!HA megtudom,hogy az az illető vagy-e,akire gondolok,akkor tudok is segíteni! ;)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!