Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem szeretem a mostani eletem,...

Nem szeretem a mostani eletem, de nem merek valtoztatni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

21 eves vagyok, erettsegi utan elkezdtem egy egyetemet, amit 2 honap utan abbahagytam, mert nem mast akartam mindig csinalni.

Utana evben bejutottam arra a szakra, amelyikre akartam, de csalodtam benne, a tanarok valamiert utalnak, nem engedtek at a vizsgakon. Ebbol pedig az kovetkezett, hogy ujra kell jarjam az 1. evemet-Romaniaban ez a szabaly, ha az evi 60kreditbol 30 nincs meg, ujra kell jarni az evet-.

Ujra kellett felvetelizzek, es a plane az, hogy hiaba jutottam be allami helyre, torveny, hogy 2x nem jarhatok 1 evet az allam penzen. Ez azt jelenti, hogy rengeteget kell meg koltsenek a szuleim erre, plusz nincs diakkedvezmenyem, semmi.

3 oranyi a tavoldag a szulohelyem, es akozott a hely kozott, ahol egyetemet jarok. Vilag eletemben kulon szobam volt, szuksegem van nyugalomra, de most ugy alakult, hogy egy csajjal kell 1 szobaban legyek. Igy nem vagyok kepes tanulni, folyton ideges vagyok. Egesz nap sirok, vagy sirhatnekom van, messze vagyok a csaladtol, egyedul vagyok a nagy semmi kozepen, egyetemre nincs is kedvem mar bejarni.

Es ezeket nem merem elmondani a szuleimnek, ok azt hiszik, hogy szeretem csinalni, boldog vagyok, pedig semmi eletkedvem nincs


2014. okt. 6. 09:39
 1/1 hosszúhajú ***** válasza:

ha minden bánatodat csak magaddal tudod megbeszélni, akkor az nemigen fog változni. nincs semmi külső pozitív ingered. semmi sikerélmény.

mielőtt hirtelen mindent megváltoztatnál, otthagynál, és felégetnél magad mögött minden hidat előbb próbálj meg néhány dolgot. Valami emberi lény fele kéne nyitnod, mert szerintem tökegyedül vagy, és mindent csak lenyelsz. ha egyedül maradsz, húz le az örvény tovább. engedd ki valaki felé ezt a csapot, hogy ne zuhanj még mélyebbre. mindenki másnak lát, mint amilyen vagy, tehát még meg is játszod magad. Nem kell rögtön mindent megváltoztatni nekiesni egy tök új dolognak, itt próbálj egyenlőre valami őszinte kapcsolatrendszert kialakítani. ha ez nem megy, majd utána lépj ki. kezdetnek például, nem kéne arra energiát fecsérelned, hogy másnak adod ki magad, iszonyúan torzítja a személyiséget. Kezdj el önmagad lenni, azt mond el, amit érzel, ne azt amit várnak. kezdetben majd persze emiatt mindenkivel összeveszhetsz, vagy nem értenek, de a szorongásod legalább már nem befele megy, hanem kifelé fordulhat egy dühbe. Viszont akkor már lesz külső inger is, így könnyeben fogsz tudni dönteni, hogy mit is akarsz.

2014. okt. 8. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!