Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez lelki/mentális betegség,...

Ez lelki/mentális betegség, vagy csak szimplán emberi hülyeség? Komolyan gondolja, vagy csak tagadásban van?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, illetve, nem tudom még nevezhetem-e egyáltalán annak.

Körülbelül két éve összejött a párjával, mint első kapcsolat. Nekem elsőre rossz megérzésem volt vele, aztán kiderült, hogy nagyon is igazam van.

Megcsalta, megverte, megalázta a barátnőmet, többször beszélt úgy vele, ahogy az ellenségemmel sem tudnék, nemhogy azzal, akit szeretek.Nem "engedi" sehova (alapvetően röhejes szó ez egy párkapcsolatban) még a pár faluval arrébb lakó barátnőjéhez sem, ellenben a párja boldogan bulizik és éli világát, mondván "neki szüksége van rá."

Barátnőm ennek ellenére azt állítja, Ő bizony boldog, hogy Ő inkább megbocsájt, mintsem hogy a párja nélkül legyen, mert abba "belehalna."

Mindemellett ő is elítéli pl az erőszakot, de ennek ellenére a saját helyzetét jogosnak látja, mert ő szerinte megérdemelte. (alapból olyan helyzetekért kapott, hogy abszolút nem tett semmit sem, csak felhívta egy srác akivel régen fb-n dumált, pl, és ezért őt rugdalta össze az az elmebeteg.)

A kapcsolatunk rengeteget romlott, mióta együttvannak, mivel a párjának feltett szándéka a barátnőmet mindenkitől elszeparálni, akár aljas hazugságok árán is, amit az a szomorú, barátnőm sokszor be is kajált, aztán kiderült hogy a vak hite borzasztó rossz irányba vitte.


Elképzelhető, hogy ennek a beteges ragaszkodásnaka hátterében valami betegség áll?

Én nem tudom elhinni, hogy manipuláció hatására ennyire megromolhat valakinek a reális világlátása.


2014. szept. 17. 10:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem amíg ő úgy gondolja, hogy ez jár neki, így minden jó addig nem tudsz vele sokat kezdeni. :(

Ez a beteges ragaszkodás viszont biztos nem normális, de ettől még nem beteg. max. attól lesz ha egyszer rájön mi mindent viselt el egy ilyen emberért.

Azt nerm látom jó taktikának ha neki a párjáról rosszakat mondasz mert a végén veled sem fog beszélni.

2014. szept. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egész biztosan. Ez az önvád, hogy szerinte megérdemli, elég tipikus tünete a depressziónak meg még sok mindennek. Voltam én is ilyen helyzetben. Szerencsére engem otthagyott a pasi végül, azóta normális párom van, de mentálisan még mindig nem vagyok stabil. Poszttraumás stresszem van (nem az exem miatt, de határozottan rontott a helyzeten).
2014. szept. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Őt is hagyta már ott, de ő visszakönyörögte magát, kétszer.


De az a durva, hogy néha öntudatára ébred, szakítani akar, másnap meg vissza ugyan oda, ahonnan elindult, hogy ő nagyon szerelmes és inkább nem szakít, neki ez így jó.

2014. szept. 17. 11:19
 4/10 anonim ***** válasza:
Sajnos addig nem tudod megmenteni önmagától, amíg ő nem hagyja. Előbb-utóbb eljut ide, csak ki tudja, mikor.
2014. szept. 17. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
hihetetlen , hogy milyen asszimetrikus kapcsolatok vannak. A férfinak mindent lehet, a nőnek meg semmit. Amíg a barátnődben nem lesz erősebb a szabadság iránti vágy, addig tehetetlen leszel. ez lehet hogy évek, az is lehet,h együtt marad vele, az is, h nem.
2014. okt. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

ez egy tipikus bántalmazó kapcsolat, szakirodalma van, ahol kb szóról szóra leírják azokat a dolgokat, amiket te itt felsorolsz


pl a miért marad, szavakkal verve, ilyenek

2014. okt. 8. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

tettekkel meg szavakkal is erőszakos, ilyenek szokták kivégezni a párjukat



nyílván nincs rendben a lány sem, de ez nem menti fel a srácot

2014. okt. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat.

Bár már kezdem úgy érezni, sosem rendeződik a dolog.

De egyébként akkora egy kamu az egész. Facebookra teszik ki a szivecskés nyáladzós posztokat mint az idióta kiskamaszok, egy órával később meg röpködnek a pofonok. Álszentek de rettentően.

2014. okt. 8. 11:49
 9/10 anonim ***** válasza:
ennek a jelenségnek, nem álszentség a neve, hanem párkapcsolati erőszak és dependes személyiség
2014. okt. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A bántalmazás átmossa az ember agyát.
2016. szept. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!