Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Evészavarok. Segítség. Meg...

Evészavarok. Segítség. Meg szeretnék tőlük szabadulni, de nem megy. Hogy tudok leállni a hányással?

Figyelt kérdés

Kb fél éve kezdtem ezt a koplalásos fogyást végső kétségbeesésemben mert télen meghíztam (58-ról 62-re). Már rájöttem mekkora baromság volt, és nagyon megbántam. 3 hónapig úgy éltem, hogy hétközben napi 1 étkezés, 400-500 kalória. Aztán hétvégén zabáltam, eleinte. Végül 3 hónap után délutánonként még eddzettem is, hogy azt a 400-500 kalóriát leégessem. Utánna rájöttem, hogz nem hízok a hétvégi zabálásoktól ha utána mindent kihányok. Egzre gzakoribbak lettek ezek a "rohamok". 10 kilót fogytam, nem vagyok betegesen sovány, de elegem van ebből. Ez így nem élet, hogy egész nap csak az evésen-eddzésen jár az eszem...

Kb 3 hete ráálltam, hogy megpróbálok önerőből meggyógyulni. Elkezdtem normálisan enni, 1500 kcal körül, de mellette nagyon sokat is bicikliztem. Ez segített a közérzetemen meg úgy általában mindenen. De mostanában (ugyanúgy eszem kb.) egyre gyakrabban jön rám a zabálás-hánytatás roham. Ha csak a "tipikus étrendem" mellé eszem valami pluszt, az agyam már rögtön azt mondja,hogy annak ki kell jönnie. Ezért töménytelen mennyiségű kaját meg eszek még, mert "már úgy is mindegy, úgyis kihányom".

Valaki segítene hogy lehet ezzel leállni? Jobbik esetben orvos nélkül, mert nem szeretném a család helyzetét ezzel is rontani...



2014. aug. 26. 12:47
 1/2 anonim ***** válasza:
Orvos lenne a legjobb. Menj pszichiáterhez. Ha semmiképpen sem szeretnél, akkor nézelődj ezen az oldalon: [link]
2014. aug. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Önnek pszichiáterhez kellene fordulnia.


dr.

2014. aug. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!