Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy tudnek szabadulni ebbol...

Hogy tudnek szabadulni ebbol a veget nem ero korforgasbol?

Figyelt kérdés
8 evig laktam videken, ott nagyon rossz volt elni, szegeny videk volt, tele begyoposodott emberekkel, kiknek sajnos munka se jut.. :( anyummal eltem, hala az istennek elkerultem otthonrol... aha, igen.. koleszos lettem. a problemam hamar elkezdotott... sajnos az elso honapban volt egy 40 fokos lazam, nagyon gatya voltam. azota (2 honapja) folyamatosan problemaim voltak, allandoan hianyoztam az iskolabol, ami mint tudjuk, potolnivalo anyagokat hordozott maga utan... vosszaterve; az eset ota a mandulam allandoan be van gyulladva. meg most is, mar nagyjabol megszoktam h faj. vegre megjott az eredmeny, augmentint kaptam, bar minden nap faj tole a gyomrom... de tul elem... eleinte laza volt a kolesz, elso heten volt 4 orank, visszajottunk es csinaltunk amit akartunk ( egymas megismerese, stb..).. aztan jott a ,,normalis" kerekvagas... napi 8 tanora, utana 4kor erunk vissza a koleszban, van -10 percunk hogy kajalhassunk majd ezt kovetoen fel oras kesessel megerkezzunk a tankor elso felere, ami 2 oras. ettol kezdve van 2 ora kimenonk, majd fel10-kor lampaoltas... ettol kezdve bezarjak a furdoszobakat, a villanyt lekapcsoljak, ezaltal csak esti tanszoban lehet tanulni. problem, hogy informatikai szakkozepbe jarok, es mivel a kollegiumban javareszt focistak elnek, nincs senkinek se szuksege elengedhetetlen eszkozre (szamitogep)... ez nekunk +1 vagy +2 ora, mig megcsinaljuk amit kell a tananyag melle... (ezuttal nem ertem azokat akiknek otthon van szereto csaladjuk, akik nem szorulnak arra hogy koleszba kuldenek, s boldogulj ahogy tudsz...) ilyenkor ertekelem, hogy milyen jo lenne hazamenni, letenni a taskat, megtanulni, es utana azt csinalunk amit akarunk... ez igy egy borton, nem birom ezt igy tovabb csinalni. mindenhol csak elvarasok, utcan is csak a nyomort latni, ez igy tul sok. se fizikailag se szellemileg nem birom,foleg hogy otthonom sincs nagyon mert apam nem szeret surun latni, anyamtol ,eg pont ezert koltoztem el... imadok programozni, tobb nyelven is tanulom, es szeretem is ezt csinalni... legszivesebben ,ost megtanulnam az osszes nyelvet es elmennek dolgozni. de sajnos nem tehetem, de attol felek, ha igy allandoan betegeskedek nem tudom az iskolat befejezni es nem lesz belolem semmi. tanacstalan vagyok, tanuloszoban nincsenek meg hagyomanyos eszkozeim s nem birok ugy tanulni. hogyan labaljak ki ebbol? nem talalom a kiutat ebbol az orokos nyugtalansagbol... es ezekkel a sorokkal csak egy apro porszemem irtam le, mi aggaszt... de ez van.
2013. dec. 2. 23:54
 1/8 anonim ***** válasza:

Jól értem, hogy az mindenképp probléma, hogy nincsen számítógéped?


Leírhatnád, mi kell fusson rajta, milyen fejlesztői környezetekkel tanultok stb.

Utána rakd fel a facebookra. El se hinnéd, hány embernek van elfekvő számítógépe, laptopja, nem is rossz gépek. Talán tudsz találni olyan civil vagy állami szervezetet is, ami a rossz sorsú tanulókat támogatja, abból is vehetnél gépet, vagy szociális ösztöndíjból, ha van a suliban.

2013. dec. 3. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 automatakoktel ***** válasza:
Ez jó ötlet, keress neten mindenféle szervezetet, és kérj tölük laptopot. Valamelyik csak ad. Illetve sulitokban nincs olyan gépterem ahova be tudsz menni bármikor? Vagy nem lenne idöd rá?
2013. dec. 3. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
bocsanat a fogalmazasi hibaert... nem a fejlesztoi kornyezettel van a gondom, hanem magaval a kialakitassal, hogy nekunk joreszt csak azon kell dolgozni, de akkor sem engedik meg hogy tankor 2. feleben lemenjunk, es megcsinaljuk amit szeretnenk, ezaltal ha kesz vagyunk, akkor azt csinalunk amit akarunk... es ezt azert meseltem el, mert semmi szabadidonk nincs, osszefolynak a napok, sot, hetek.. allandoan csak iskolaba megyunk, onnan visszajovunk tanulunk es alszunk. kezdodik elorol ez megy 5 napig.. es maga a kotottseg ami letargiassa tesz. nem tehetem meg azt, hogyha valamit nem tudok akkor utanakeresek vagy valami motivaciot a tananyag megtanulasahoz... es igen, hianyzik a programozas is, nincs llehetosegem hogy haladjak vele, ez olyan mint egy konyv kiolvasasa, mint egy tortenet megismerese... arra foleg nincs ido hogy valaki a baratjaira szanjon egy kis idot... tul sok a kotottseg, es ez meg nem minden, mert ha anyuekhoz megyek haza akkor lebetegszem, ha apuelhoz akkor meg abbol van a vita hogy allandoan oda megyek. a penzugyeiket is rajtam keresztul intezik, es azon is nekem kell ragodni hogy mibol fogja anyu kifizeetni, amikor a szamlakat alig birja... aztan a lelkifurdalas, hogy otthagytam azon a lepra telepulesen, itt meg a sok szerencsetlen hajlektalan veszi el a kedvem... rohdtnehez elmenni egy hajlektalan elott cipoben, salban, meleg ruhaban ugy, hiogy o fejet lehajtva konyorog hogx segitsek neki... ram is ramferne a segitseg, de en ezt nem birom elviselni, tankoron is ezen jart az agyam hogy mi a fenet lehetne kezdeni ezekkel a szerencsetlenekkel... a kolesszal pont ma megyunk etelt italt osztogatni, arra gondoltam hogy nem ott helyben, hanem megfogok eggy nagyobb csomagot, aztan szetosztom ahol tudom, hogy szoktak lenni... egyebkent moszkvan leszunk kb. 4 ora korul, etelt osztunk a raszoruloknak.. jol eltertem a lenyegtol.... nem tudom megerteni azt, aki otthon van, es nincs semmi kotottsege, es nem tanul.. pedig TUDNA! de itt nem tudok tanulni, se tankoron se a szobaban, mivel mindig van bent valaki es zavar. nem tudjak megerteno hogy tanulnom kell.. az iskola is sz..r, mert nem fogjak be a pofajukat ezert nem is ertem hogy mi tortenik oran. :/ ma megyek vissza a dokihoz, mert mar 2 honapja allandoan, folyamatosan be van gyulladva a mandulam, es nem mulik el, minden kedden vissza kell mennem...
2013. dec. 3. 07:57
 4/8 automatakoktel ***** válasza:
Nekem gyakori mandulagyulladásom nehézfém+candida miatt volt.
2013. dec. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 automatakoktel ***** válasza:
Közép vagy felsöoktatás?
2013. dec. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem a torkom fájt sokat.
2013. dec. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
közép,és nekem a mandulám már 2 hónapja folyamatosan :/
2013. dec. 3. 18:12
 8/8 automatakoktel ***** válasza:

Ha candidás vagy, kezeld azt.


Miért nem mész át olyan iskolába ahol nyugisabb a helyzet?

2013. dec. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!