Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Esperal? Valaki?

Esperal? Valaki?

Figyelt kérdés
Beszélni róla?

2014. aug. 7. 08:15
 1/9 hektorr7 ***** válasza:
mi az esperal? :O
2014. aug. 7. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

[link]


olvasd el, ha van kedved...

2014. aug. 7. 12:28
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Úgy érzi, hogy szüksége van addiktológiai kezelésre?


dr.

2014. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Fogalmam sincs, pszichiátereket, pszichológusokat, természetgyógyászokat,kuruzslókat, ördögűzőket ismerek, addiktológust még nem.. :D:D

1,5-éve volt beültetésem, most megyek a következőre, de a lelki okokat nem tudom egyedül megoldani, úgy érzem csak időt nyerek, gyógyulást nem..

Ha tud valamit, szívesen veszem..

2014. aug. 7. 19:47
 5/9 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint engem is ismer. Az addiktológiát úgy lehet megtanulni, hogyha már az illető pszichiáter. Az előző beültetést milyen szakorvos javaslatára végezték el?


Elég vegyes a vélemény az orvosok körében is, de úgy gondolom, hogy hatásos módszer a beültetés. Tény, hogy nem olcsó dolog egy magánklinikán beültetést végeztetni, de megéri a beteg számára. Én inkább a tablettát (ANTAETHYL) javaslom két év után, mert attól az egyenletes vérszint be fog állni. Úgy gondolom, hogy ha már másfél éve nem iszik alkoholt, akkor van elég akaratereje ahhoz, hogy tablettát szedjen, és ne tegye le, ha inni akar. Persze ez nem olyan komfortos érzés, mint az implantátum, mert minden nap figyelni kell rá, és nem elfelejteni.


A pszichés problémát pedig fel kell dolgozni szakember segítségével.

2014. aug. 7. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Rendben...

Köszönöm a beültetés mellett döntök, ezzel meg is volnánk..

A lelki okot nem tudom milyen szakember segítségével lehetne megoldani, ha ebben segít azt nagyon szívesen venném..

Gyógyszert nem szeretnék, nem elfedni akarom a problémát hanem megoldani, 33-éves vagyok, és szeretnék gyermeket is, de egyenlőre még összeköltözni se merek a párommal, mert a múltat nem zártam le..

Addig nem fogok szülni míg nincs rendben minden körülöttem..

Válaszát nagyon köszönöm..

2014. aug. 7. 20:27
 7/9 A kérdező kommentje:
Az előző beültetést,az én kérésemre, pszichiáter utasítására végezték...
2014. aug. 7. 20:46
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Nagyon helyesnek látja, hogy szülni csak akkor szabad, amikor minden rendben.

Ha van pénze pszichológusra, akkor nagyon javaslom. Ha nincs mód rá, akkor pedig az SZTK-s pszichológust keresse fel. A pszichiáterek/addiktológusok gyakran nem szeretnek pszichoterápiát vállalni, mert úgy gondolják, hogy az a pszichológus munkája. Viszont ha szükség van, akkor nekünk is ki kell venni a részünket.


Ha van kérdése, akkor bátran keressen.


dr.

2014. aug. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az az igazság, hogy több pszichiáternél jártam korábban Pesten...

Itt is amerre lakom Váchoz közel de, Vácon nem találtam megfelelőt, az SzTK-sok közül sajnos nem kaptam megfelelő segítséget, magánt erre nem ismerek, esetleg tudna egyet javasolni, akár Vácott akár a környéken?

Már 2-éve lassan, hogy senkinél nem jártam, vártam, hogy minden megoldódik, a környezetem azt mondta az alkohol a bűnös, én hiába mondtam, hogy ok-okozat, az ok miatt volt az alkohol, és nem fordítva, nem hittek nekem..

Mivel olyan heves reakciókat nem vált ki belőlem a probléma, mint mikor ittam, az marha látványos volt :(,

azt hiszik minden rendben van, én meg csak vegetálok, és várom a csodát, a kemény munka se segített abban, hogy felszámoljak a gyermekkori sérelmeimmel, és végleg magam mögött hagyjam..

Szeretnék szabadulni,de nem tudom kihez kellene fordulnom..

Ha végképp ragaszkodni kell Pesthez megpróbálnám azt is..

Köszönöm válaszát..

2014. aug. 7. 21:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!