Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Jogosan vagyok ilyenekért...

Jogosan vagyok ilyenekért dühös, vagy elmebajom van?

Figyelt kérdés

A nővérem úgy viselkedik mintha az anyám lenne, mondja hogy tegyem ide ezt,azt. Ha valamit nem úgy csinálok, ami neki tetszik akkor rögtön elkezd "leszidni". Ha sokat ülök a gép előtt abba is beleköt, hogy emiatt milyen szétszórt, meg figyelmetlen vagyok. nem mindegy neki, hogy mit csinálok?

Néha anyámmal vannak konfliktusaim, akkor is rögtön odajön és elkezd dumálni ellenem.

Ha elkezdek kiabálni, vagy magamba beszélni, mert lassú a gép vagy ideges vagyok, akkor is belém köt a maga módján, de persze ő is csinál ilyeneket.

Szeret kibeszélni a hátam mögött, hallom hogy rólam sugdolózik.

Még tavaly mondta, hogy milyen jól esik munka után belém kötnie valamiért, én meg mondtam hogy milyen jól esne belé állítani a konyha kést.

Néha tényleg elég szétszórt vagyok, de ami nem rá tartozik abba nem kéne beleszólnia.

Múltkor is el kellett mennem boltba kajáért és véletlen nem azt hoztam amit kellett volna, végülis mindenkivel megesik, és ő rögtön odajön és kiröhög meg mondja a magáét,ha meg visszaszólok akkor rángatja a vállát.

Néha olyan dühös vagyok, hogy elképzelem ,ahogy pofán verem, vagy a székkel leütöm stb.

Én reagálom túl a dolgokat?

18/F


2014. aug. 4. 17:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha más emberi kapcsolatokban nem vagy ilyen impulzív, a konfliktusokat másokkal szemben jobban kezeled, mint nővéreddel, akkor ez nem elmebaj. Próbáld úgy felfogni, hogy jót akar neked, csak nem a megfelelő módon adja elő. Ha nem veszel tudomást róla, nagyot nyelsz amikor belédköt és otthagyod, nem dühöngsz, egy ideig levegőnek nézed, el fog gondolkodni, hogy mit csinál rosszul. Továbbá nyugodt időszakotokban üljetek le és beszéljétek át az egészet. Higgadtan mondd el, mi nem tetszik, ez jobban üt, mintha agresszívan fejeznéd ki feléje a nemtetszésedet. Sok sikert hozzá!
2014. aug. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
49%

Nem reagálsz túl semmit!Tudom milyen ez.Én anyámmal szoktam ilyeneket elképzelni.Állandóan belém köt szándékosan,mindig konfliktust okoz és,ha csak annyit mondok,hogy álljon le akkor azonnal küldeni akar Pannonhalmára(soha nem lesz belőle semmi).Szóval én akkor eljárok futni,hogy lehiggadjak amikor felidegesít.


Jogosan vagy dühös.

Remélem segítettem.

2014. aug. 4. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem elmebajod van. De hogy mentálisan nem állsz toppon az tuti.
2014. aug. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!