Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy személyiségazavaros ember...

Egy személyiségazavaros ember valaha meggyógyulhat?

Figyelt kérdés

nem teljesen, de úgy h rendes életet tudjon élni?

ha valakit egyszer bezárnak egy elmegyógyintézetbe valaha kijöhet onnan?

úgy tduom ezek az emberek a viselkedésükkel könnyen becsapják az embereket h normálisak, de mivan ha a terápia olya hatásos egyeseknél h tényleg jobban lesznek ? kiengedik?


2014. júl. 11. 12:03
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A személyiségzavaros embert nem feltétlenül kell betegnek nevezni, inkább csak érzelmileg fejletlennek. A probléma a gyerekkorukban gyökerezik, amikor is nem érte őket elég inger, nem szereztek elég vagy elég jó tapasztalatot a külvilággal, az emberekkel kapcsolatban. Mivel rossz mintákat sajátított el a környezetétől, ezért a személyisége helytelenül fejlődött, így felnőttkorára torznak tűnik. Ez gátolja őt az egészséges személyes kapcsolatok kialakításában, a mindennapi helyzetek megoldásában.


A személyiségzavarokat hosszú pszichoterápiával lehetséges kezelni. Tulajdonképpen le kell rombolni a rosszul felépített személyiséget, és egy új, egészségeset felépíteni. Ez évekbe is kerülhet, és természetesen csak akkor sikerül, ha a páciens is hajlandó rá, és sikerül megtalálnia a megfelelő szakembert, aki elég türelmes.


Ha erre nincs kapacitásunk, akkor is tanulhatunk olyan technikákat, amivel képesek vagyunk kezelni a nehéz pillanatainkat. A legfontosabb, hogy megértsük, mit és miért érezzük, ami érzünk ilyenkor. Van, akinek ebben pl. az álomfejtés segít, másnak a művészetterápia. Illetve a pszichodráma csoportok is hasznosak lehetnek, illetve a családállítás. Ilyenkor biztonságos környezetben újraélhetjük a traumákat, amik történtek velünk. Ez azért jó, mert az ember egyébként is így dolgozza fel a vele történteket, pl. erőszakos apa lánya gyakran választ erőszakos férjet, csak ugye laboratóriumi körülmények között jobb ezt megélni, hiszen előre tudhatod, mikor van vége, nem élsz emiatt félelemben, és nem akarod majd újra és újra megtapasztalni.


Klasszikus értelemben vett elmegyógyintézet már nem sok van itthon, de pl. a Tündérhegyen nem is foglalkoznak olyanokkal, akik elutasítják a segítséget, mivel kell a hely azoknak, akik szeretnének változtatni. Emiatt pl. valószínűtlen, hogy egy manipulatív pszichopata eljut egy kezelésre, hiszen egyébként jól tud érvényesülni az életben, nincs oka arra, hogy önszántából jelentkezzen valahova.

2014. júl. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

köszönöm

és ha valakinek kettős személyisége van? hova zárják be?

rehabilitációs otthonba? vagy elmegyógyintézetbe?

2014. júl. 11. 13:07
 3/3 anonim ***** válasza:

A disszociatív személyiségzavar nagyon ritka, csak néhány esetet ismernek ezzel kapcsolatban, sokan nem is ismerik el a létezését ennek a zavarnak. Többnyire gyilkosság kapcsán derül fény rá, és egyesek szerint ezzel akarnak menekülni a vádlottak a büntetés elől.


Ha nem közveszélyes valaki, akkor nem zárják be sehova. Ha megölt valakit, és nem volt beszámítható, akkor kényszergyógykezelésre küldik valamilyen intézetbe.


[link]

2014. júl. 11. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!