Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen érzés a borderline?

Milyen érzés a borderline?

Figyelt kérdés
Borderline-osok, ti hogy élitek meg a betegséget, mi okozza a legnagyobb gondot és mi segít nektek?
2010. jan. 6. 20:03
1 2
 11/18 anonim válasza:
100%

nem tudom biztosan, az vagyok-e. próbálom mérsékelni a tüneteket, a többségét megy is. néha tör rám az önutálat, az érzés, hogy nem bírom magamban. akkor jön a bőgés, az ide-oda dülöngélés a sötétben. nem szeretem vagdosni magam, mert az annyira a külvilágnak szól, mármint, amikor csináltam, mindig olyan volt, mintha azért tenném, hogy lássák. én inkább teljes erőből nekivágom a kezem a falnak. jó érzés. néha megütöm magam.

ilyenkor nem tudok mit kezdeni a dolgokkal, bármit teszek is, az rossz, legalábbis rosszként élem meg. szerencsére nem tudok fájdalmat érezni, de ilyenkor mégis olyan, mintha valami - igaz, csak pillanatokra - szét akarna tépni belül. aztán belegondolok, és rájövök, hogy semmi sincs.

ennyit a rohamról. a másik nagy gond nekem a kapcsolatokban mutatkozik meg. nem megy. tetszik valaki, odáig vagyok érte, de lehet bármilyen rendes, úgy érzem, nem szeret, nem érdeklem - kiábrándulok. emberileg kedvelem, de távol érzem magamtól, mintha egy fal túloldalán lenne. és végül nem lesz semmi, mert pokolian szeretnék szeretni, nem megy, azt érzem, hogy kevés vagyok, hogy a másik kevés, hogy nem törődik velem - akkor sem, ha százszor jobban foglalkoztatja minden kimondott szavam, mint bármelyik barátomat, akit igazán kedvelek. furcsa.

2011. máj. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%

Igen nehéz.

Sokszor nagyon erősen érzek/gondolok valamit ami nem valós a környezetem szerint, vagy túlzott.


Sokszor szorongok, félek, sírok, depresszió, halálvágy, önvád, kétségbeesés, segítségkeresés, majd menekülés.


Rettegés attól, hogy a párod elhagy, nem szeret igazán, elbizonytalanodott benned, nem fogad el.


Kapaszkodás.


Szétesés: elsötétül minden lalki értelemben, úgy érzed, álomban vagy, nem tudod ki vagy, nem bízol a képességaid létezésében sem.


Ha valaki megdicsér, azt hiszed téved, vagy becsapta magát, te csaptad be. Rettegsz, hogy mikor csalódik benned.


egy-két hangulatot, érzést írtam most le. Jóval több van persze...

2011. nov. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
bár én nem voltam semmilyen dokinál, még talán itt is feltettem egy kérdést, hogy mi lehet velem, amikor azokat a tüneteket érzem magamon, amiket leírok: furcsa érzés, alig magyarázható el, de leginkább a részegségre emlékeztet... olyan érzés, mintha nem lennék ott ahol vagyok, szinte álomként élem meg a mindennapjaimat... valamikor, alig észrevehető, de leginkább kevés alvás után érzem magam így :(
2013. ápr. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Amikor boldognak kellene lennem, mert az egyetemen nyáron kijelentette a tanszakvezető tanár Budapesten, hogy szeretettel vár felvételizni, mert fontos vagyok neki, majd két hét után végtelen ürességet érzek, céltalan képek előttem, a dokik próbálnak kezelni, de utálom a gyógyszereket!! félek tőlük.Képtelen vagyok még ezek után is boldogságra, utálom magam, nem tudom miért.Ma odítva mondtam ki itthon, hogy meg akarok végre halni, mert elegem van az élet állandó körforgásából, a mindennapok hasonlóságából, utána szétesnek a gondolataim, nem tudom összekapcsolni a jelent, múltat, fogalmam nincs miért történtek velem a dolgok. Egy kést szereztem, felvágtam a bal karom, úgy jobb lett egy kicsit, akármennyire szeretnék változtatni magamon, képtelen vagyok. Meg akarok halni, közben félek a megsemmisülés pillanatától, túl akarok lenni azon is, de nem tudom hogy tegyem.Kiborító amikor üres vagyok és nincsenek céljaim, még két hét az iskola, két hét végtelen hosszú pokolnak tűnik, a gyógyszertüladagoláson gondolkodok ilyenkor, de már a tablettákat sem tudom lenyelni, mert már megtettem decemberben.Boldog akarok lenni, közben szomorú,reményvesztett, üres vagyok.nagyooooon kimerítő és kikészítő érzés az egész életem.
2013. aug. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

19 évesen diagnosztizálták nálam a Bordeline-t, gyógyszereket is szedtem, de kb csak egy évig. Most 36 vagyok, de nem érzem magam teljesen gyógyultnak. Fiatalon én is hasonlókat éreztem: engem senki sem szeret, vagyis inkább nekem senki szeretete nem elég, így végül mindig kiábrándultam mindenkiből. Én is vagdostam magam, persze nem akartam meghalni, csak úgy jött egy agresszív hullám. Néhány heg megmaradt mementónak...

A valóságérzékelése is más az embernek ilyenkor: én - és ez a mai napig így van - néha idegennek érzem magam: pl egy helyzetben rácsodálkozom magamra, hogy 'jé, ez én vagyok? nem is!' Kimondottan érvényes ez az érzés anyaszerepben.

A lelkifurdalás és önvádlás is megmaradt, néha már túlzott aggályoskodás, na, ez jelent még a mai napig is problémát: ha pl valaki nem úgy néz rám, rögtön arra gondolok, hogy valamikor valamivel biztos megbántottam, vagy biztos csináltam valamit, ami miatt haragszik rám (persze az illető nem haragudott, csak mondjuk épp megemelte a szemöldökét beszéd közben, amit én rögtön félremagyaráztam magamban). Ez a legrosszabb, mivel minden kétséget kizáróan valóságos vádakat érzek - alaptalanul.

Olyan is gyakran van, hogy egy sértődött pillanatban kényszerképzetek törnek rám. Kisfilmekhez hasonlóak, amelyekben én vagyok az áldozat, és a lehető legváltozatosabb sztorik születnek a fejemben egy pillanat alatt :)

Azért fel a fejjel, 30 felett, amikor már élesben zajlik az élet, ha családot alapítasz, és nincs már sok időd önmagad körül forogni, sok minden elmúlik. Azt a néhány dolgot pedig, ami visszamarad, jól lehet asszimilálni :)

2014. jan. 22. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim válasza:
100%

Hogy milyen érzés? Borzalmas. Nem tudom, ki vagyok valójában, hogy hova tartok. Amiért évekig küzdöttem, hirtelen röhejes lesz. A boldogság nagyon ritka érzés...és rövid. Állandó szomorúság, aminek igazából nincsen oka. Valami belülről tép szét szépen lassan.

Aztán ott a vagdosás. Nem tudom miért. Amikor dühös vagyok. Amikor szomorú. Amikor egyedül. Amikor százszor csúnyábbnak látom magam, mint a valóság.

A külvilág. Inkább ki sem mozdulsz. Mert félsz az emberektől. Hogy megvetnek. Hogy egy szörnyeteget látnak benned. Hogy félni fognak. Pedig te félsz attól, hogy mit művelsz magaddal.

Eltávolodsz a barátaid egy részétől. Akikre felnézel... mert ők nem érthetik meg, hogy milyen elmebetegnek lenni. Egy ártatlan megjegyzésüktől pedig borzalmasan érzed magad. Felizzik a gyűlölet benned amiért ezt mondta, és magadat bántod. Mert hát igaza van. Mert megérdemelted. Végülis ő a normális. Te vagy az őrült.


Ott a rettegés is. Amikor lehunyod a szemed és a holttestedet látod. És egy kis hangocskát, hogy már nincs sok hátra. Tudod, hogy meg fogod ölni magad. Pedig nem akarod. De küzdened kell azért is, hogy ne vagdosd magad... Hogy ne vedd be az összes gyógyszert amit otthon találsz.

Iszonyatos félelem a magánytól. Szörnyű egyedül lenni. Ha emberekkel, barátok között vagy, akkor is úgy érzed, mintha egy üvegfal túloldaláról néznéd őket. De közben rajtad az álarc, hogy jól érzed magad.

Ja és folyamatosan bűntudatod van. A gondolataid miatt, az önbántalmazás miatt, amiatt is akár, hogy a pszichológust a hülyeségeddel fárasztod, hogy az öngyilkosság szélén felhívod éjjel egy barátod. Mert biztos senkit sem érdekelsz.


Hihetetlen üresség van belül... És az űrt ezek a rossz érzések töltik ki. És ha valaki csak egy picit is enyhít ezen a poklon akkor foggal körömmel ragaszkodsz hozzá, tapadsz rá... És egy piócának érzed magad, és bűntudatod lesz, és utálod magad ezért is..


Ja, és elindulsz a lejtőn. Kicsit több cigi, mint eddig. Aztán mégtöbb. Mélyebb sebeket ejtesz magadon. Elkezdesz inni. Aztán a gyógyszerek és a drogok. Saját magad lököd lejjebb és lejjebb a lejtőn, és állsz a normális céljaid útjába. Ugyanaz teszi ezt veled, ugyanaz a hang, ami visszaszámol a halálodig.

2014. febr. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz. Úgy érzem magam belül, hogy ez nem is én vagyok, ez nem lehetek én. Hatalmas üresség tátong bennem, pedig mégis tele vagyok mély érzelmekkel, fájdalommal. Mintha 2 lenne belôlem. Az egyik jó, szeret mindenkit, imád élni. A másik pesszimista és végtelenûl tud gyûlölni. Akárki akárhogyan próbál segíteni, sosem elég. Egyre több és több odafigyelésre van szükségem s ha megkapom, akkor is elégedetlen vagyok. Nincsenek tartós kapcsolataim. Mindig olyat teszek, amiért megharagudnak rám. Olyankor felvagdosom magam magányosan, a szobámban. Vagy sírva ordítom, hogy meg fogom magam ölni..Nem tudom elviselni, ha elutasítanak, ha addig jó kedvem is volt, azonnal mély letargiába esek. Stb...
2014. aug. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
talán az egyik legrosszabb érzés(és mint már mondtam, diagnózist nem adtak, mert nem mentem el dokihoz, csupán érzem, hogy nincs rendben velem minden)az az, amikor rágondolsz a jövődre, és lövésed sincs, hogy ki akarsz lenni, mit csinálnál legszívesebben, és, hogy kivel... egyik pillanatról a másikra változik a véleményed, mégha valamit úgyis érzel az egyik pillanatban, hogy véresen komolyan gondolsz, a másik pillanatra akár az ellenkezőjére is válhat. instabilnak érzem magam, nem érzem, hogy magamra, vagy másra veszélyes lennék... néha már egy cigi a napom fénypontja... ha valaki kigyógyult belőle, és úgyérzi tudja mitől, az kérem jelezzen nekem üzenetben.
2014. aug. 23. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!