Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális fóbiám lenne?

Szociális fóbiám lenne?

Figyelt kérdés

Nagyon félénk vagyok új emberekkel szemben, félek az új szituációktól. Nagyon félek az iskolában felelni, vagy bemutatni, mert elkezd remegni a lábam,nagyon halkan beszélek, attól félek ha nevetnek h éppen rajtam nevetnek, és csináltam valami olyan dolgot amit soha nem fognak elfelejteni és rajtam fognak mindig röhögni. Ha beszélgetek idegen emberekkel nem merek a szemükbe nézni, halkan beszélek, idiótaságokat mondok ki, akarat nélkül, csak úgy kicsúszik a számon. És utána napokig csak azon rágódok. Utcán is ha valaki szembe jön velem, lesütöm a fejem, minnél gyorsabban elmegyek. Úgy érzem a tekintetek átégetik a testem..:(

14/l



2014. júl. 4. 19:49
 1/9 anonim válasza:

Pontosan ugyanígy vagyok vele én is, de én nem gondolnám, hogy szociális fóbia lenne.

Csak egy kérdés, mert érdekel: Neked hány barátnőd van?

16/L

2014. júl. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
azt még elfelejtettem mondani, hogy ha egy darabig nem megyek iskolába, akkor mindig kikapcsolom a facebookom is, mert attól félek én voltam a téma amíg nem voltam ott. és amikor másnap iskolába kell menni, akkor előtte lévő nap hevesen dobog a szívem, szorongok, alig tudok elaludni..
2014. júl. 4. 19:54
 3/9 anonim ***** válasza:

"Csak" gátlásos vagy, nincsen önbizalmad. Ez még nem szociális fóbia. Szerintem.

Te döntsd el, ez mennyire igaz rád:


"Szociális fóbia

A szociális fóbiában szenvedő egyén emberek között nagyon bizonytalannak érzi magát, retteg attól, hogy kínos helyzetbe fog kerülni. Úgy érzi, hogy mindenki őt figyeli, és minden reakciója jól észrevehető. Pedig a valóságban csak ritkán láthatóak a tünetek: arca elvörösödik, szívverése felgyorsul, remeg, izzad, szédül, izmai megfeszülnek, a szája kiszárad, hideg vagy meleg hőhullámok érik. Egyéb tünet lehet továbbá beszédnehézség, émelygés, gyomorpanaszok megjelenése. A beteg fantáziájában eltorzítja az egész helyzetet, és jellemzően úgy gondolja, csakis ő kerülhet ilyen kínos szituációba, és ezeket a gyötrelmeket egyedül ő éli át. Mindennapjai pszichésen kimerítik, főleg ha emberek között kell lennie (pl.: munkahelyen, hivatalos helyiségekben).


Legtöbbször a nyilvános beszédtől és a közös étkezéstől való iszony formájában jelentkezik. Ezeken kívül is számos specifikus megnyilvánulása létezik, például a betegnek félelmet okoz a nyilvános szereplés, a nyilvános mosdó használata, a bemutatkozás, a telefonálás, az elpirulás, az izzadás, a megszólítás, a másokkal történő beszélgetés, látogatók fogadása, a mások általi megítélés, mások előtti írás, a felelés, a vizsgázás. A szorongás mértéke kiterjedhet az orvossal való találkozásra is, így nehezítve a kezelést.


Az egészséges viszolygásoktól a már komolyabb problémát a mérték különbözteti meg, hogy az egyén mennyire gondolja valótlanul túlzónak a helyzetek kínosságát, milyen mértékben húzódik vissza, és mi mindent tesz meg a számára kellemetlennek tartott szituációk elkerülése érdekében."

2014. júl. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rengetegen vannak ilyen helyzetben, mint te. Túl nagy a megfelelési vágyad és nem számolsz azzal, hogy a körülötted lévők ugyanolyan emberek akárcsak te. Ne feledd az értelmes emberek elfogadnak a hibáiddal együtt és nem kell nekik különös módon megfelelned, akik meg folyamatosan szálkát keresnek benned, azokkal meg jobb ha nem foglalkozol.
2014. júl. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
22%

Az antiszociális viselkedéstől nem állsz mesze a gyakorlatban. "elméletben még igen". Az embert érő legerősebb pszichés trauma a megalázottság. Valószinü hogy már többször vagy mindennap valaki aki közel áll hozzád többször megalázó helyzetbe hozott. A megalázott ember elveszi az önbizalmát és lassan egy lefelé ívelő személyiséggé alakul aki elutasitja az új kapcsolatokat, amikben úgyvéli, hogy megalázhatják újból. Azis nyilvánvaló, hogy az nem életcél hogy egy lakatlan szigetre menj lakni, úgyhogy a kiinduló okot kell rendberakni, az otthoni kapcsolataidat. utána lassan nyitni kell a világ felé és kell egy legjobb barát ahoz hogy kilenditsen, segitsen, hozzászokj a beszélgetésekhez.

Az élet más területein tanulás munka lelki élet legyél szorgos és pozitív. Ha egy hülye hülyeséget csinál azon mindenki gunnyal nevet, tehát nelegyél hülye. ha egy átlagos ember csinálkja akkor aztmondják hogy hibázott és azon nem gúnnyal nevetnek, hanem azért mert nevetséges. egyszó mint 100 rakd rendbe az életed minden területét, ha nem lehetséges, akkoris álj neki ésa végén kiderül mire jutottál.

2014. júl. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

3.: sajnos szinte az összes igaz rám:(

4.: lehetséges, hogy igen, megfelelési vágyam van..

5.: Igaz amit leírtál, mivel nagyon sokáig terrorizáltak kisebb koromban. ettől alakult ki ez az egész.

2014. júl. 4. 20:07
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem. Túl sok hülyeséget olvasol össze, amit aztán remekül magadra veszel. Akinek valódi szociális fóbiája van, az még egy névtelen fórumon is alig mer megszólalni.


És ha mégis ilyen bajod van, miért nem vagy máris egy pszichiáternél? Ő tud ezzel mit kezdeni, nem mi!

2014. júl. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ugyan így vagyok vele én is! Ha utcán mész, hallgass hangosan zenét, és mérd végig az embereket. Vagy gondold azt, hogy egy teljesen más ember vagy. Nekem ez be szokott válni. A feleléskor: csak fókuszálj egy pontra, és oda beszélj. Képzeld azt, hogy nincs ott más.
2014. júl. 4. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

utolsó előtti: egyszer voltam pszichiáternél nem ilyen problémával, de mondta, hogy kialakulóban van a szociális fóbiám a félénkségem miatt,éshogy egész nap nem megyek ki sehova.

utolsó: igen mindig azt csinálom, de mindig attól félek, hogy túl hangosan hallgatom, és azon röhögnek éppen, hogy milyen zenét hallgatok, vagy hogy tartom magam, vagy hogy megyek..

2014. júl. 5. 03:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!