Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az endorfin hatása miért nem...

Az endorfin hatása miért nem ugyanolyan, mint egy ópiát-agonista szer hatása?

Figyelt kérdés
Már régóta szeretnék leszokni egy növényi ópiát-agonista növényről, melyet kratomnak hívnak. Hatása hasonló az ópiátokhoz. Mostanság gyakran elmentem edzeni, futni, gyúrni, úszni, keményen, jól is éreztem magam tőle, de az a jóleső érzés alig hasonlít arra, amit a növény nyújtani tud. Miért van ez, hogy ha a kratom több alkaloidja is az opioid receptorokra kötődik mint az endorfin? Csak kíváncsi vagyok ennek a kémiájára, a miértre, félig kísérlet-jelleggel, másrészt pedig le is szoknék.

#opiát agonista #endorfin hatása #opioid receptorok
2014. jún. 27. 00:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyok teljesen tisztában ennek a kémiájával, de általában az ilyen anyagok erősebben kötődnek a receptorokhoz, ezért erősebb a hatásuk, mint a saját átvivőanyagoknak.
2014. jún. 27. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehetséges, bár én azt olvastam, hogy az endorfin hatása akár 500-szor erősebb lehet, mint bármely ember készítette kábítószernek, ha olyan erős a fájdalom vagy akkora trauma éri az embert
2014. jún. 27. 00:53
 3/4 A kérdező kommentje:
Illetve van egy olyan sejtésem is, hogy a szervezet a különféle stresszekre pont olyan anyagot állít elő és pont oda szállítja, ahova kell. Igy nincsenek mellékhatások sem. Viszont pl. egy gyógyszert nem lehet úgy megalkotni, hogy csakis kizárólag a fájó, beteg szervet, részt célozza meg, másra is hatással lesz. Ezt hívják mellékhatásnak. De a jóleső érzés teljesen más és gyengébb is az előző dologra visszatérve
2014. jún. 27. 00:56
 4/4 anonim ***** válasza:
a futás, úszás, sport, örömködés azért nem termel annyi endorfint, mint amennyi alkaloidot te masszívan beviszel a növénnyel egyszerre.
2014. jún. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!