Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szed valaki frontint? Én...

Szed valaki frontint? Én teljesen meghülyültem tőle, valakinek hasonló hatás?

Figyelt kérdés

Az idén kezdtem csak el, vannak pozítiv hatásai persze, sokat segít a mindennapokba, nem félek annyira. Este nyugodtabban alszom. Bár néha egy-két durva rémálom bezavar de ezt még elviselném.

De komolyan egyre hülyébb leszek, régen sose hagytam el semmit, jó volt a memóriám stb. Az idén már többször is elhagytam a cuccom itt-ott, meg ki is raboltak, és még ezt se fogtam fel kellő gyorsasággal. A legjobb, hogy tényleg totál butának érzem magam, mintha visszavett volna belőlem. Amire szükségem is volt, mert nagyon pörögtem, de azért ez a butulás nem hiányzott. :( vannak ilyen apróságok a mindennapokba amiket nem érzékelek már úgy ahogy eddig.


2014. jún. 18. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Szedem, régóta, nagy dózisban (erős tolerancia).

Nem tapasztaltam ilyen mellékhatást, nem romlott a memóriám vagy a felfogókészségem, nem hülyültem el, tompaság is csak a bevételt követően rövid ideig áll fenn (mivel elalvásnál használom, ezt nem érzem károsnak). Cserébe nekem meg jóval gyakrabban fáj a fejem, vélhetően a gyógyszer miatt - és én eleve fejfájós voltam.


Nem mindenkinél egyformák a benzók mellékhatásai.


Csak rövidtávú alkalmazásra javasolt, szóval inkább pszichoterápia kéne a tüneti kezelés helyett (persze nem tudom, mire szeded). Ne akarj benzófüggő lenni, randa egy dolog. :(

2014. jún. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem akarok. csak már nem segített semmi, pedig én mindenfélét teákat, természetes dolgokat kipróbáltam....de végül mégis ide jutottam. Ötös tanuló voltam, most meg azt se tudom 5 perce mit csináltam.
2014. jún. 18. 11:24
 3/9 anonim ***** válasza:

A gyógynövények enyhébb tüneteknél hatásosak általában.


Konzultálj az orvosoddal (ha háziorvos írta fel, akkor pszichiáterrel, ő többféle gyógyszert írhat fel, ráadásul nagyobb TB-támogatással, olcsóbban válthatod ki), említsd meg a mellékhatásokat, kérdezősködj alternatívákról.

Lehet, hogy csak az alprazolám-típusú benzodiazepinek váltanak ki erősebb koncentráció- és memóriazavart nálad, és más típusokra kéne váltanod, lehet, hogy mindenféle benzót el kéne hagynod.

A pszichoterápia azért javasolt, hogy a problémád forrását sikerüljön megtalálni és feloldani, ezek a gyógyszerek rövid távon segítenek kibírni a hétköznapokat - amíg a pszichoterápia nem segít, nyilván nem megy egyik napról a másikra.

Mivel a tolerancia és a függés elég hamar kialakulhat, minél hamarabb kérd ki pszichológus tanácsát, addig is kérj más hatóanyagú gyógyszert az orvostól.

2014. jún. 18. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha orvos írja fel neked, kérj helyette rivotrilt. Nekem nagyon nem vált be a frontin.
2014. jún. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Orvos írja fel persze. csak az utóbbi hetekbe-hónapba vettem észre magamon ezt a változást.
2014. jún. 18. 12:21
 6/9 anonim ***** válasza:

Én Xanaxot szedtem/szedek (ugyanúgy alprazolam) és én is tapasztalom ezt magamon ha beveszem. Az utóbbi egy-másfél évben én már csak alkalmanként kapok be egy fél tablettát, ami úgy 0,25 mg-nek felel meg, ami bőven elég. Nem célszerű huzamosabb ideig állandó rendszerességgel szedni, mert az történik, amit az első hozzászóló is írt.


Régen nálam is kialakult a tolerancia pár hét alatt és nagyon nehéz volt róla leállni egy hónap után. Több napig nagyon beteg voltam... Azóta viszont ha tudom, hogy mentálisan nem kell semmilyen megterhelő dolgot csinálnom és nem bírok megülni a seggemen a szorongás miatt, akkor bekapok egy felet és napokig nyugodt leszek. Viszont tényleg borzasztóan elhülyít, de ez persze emberfüggő is.


# 3-nek nagyon igaza van, mintha csak én írtam volna. Ha van rá keret, akkor menj el pszichológushoz mielőbb!

2014. jún. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Szóval akkor azért màsnàl is előfordul ilyesmi,én napi szinten szedem, sajna még tàvolinak érzemaz abbahagyást. És nem gondoltam volna, h huszon pár évesen ide jutok, hogy a gyógyszerfüggőséggel kinlódom. :-\
2014. jún. 18. 21:44
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is huszonéves vagyok. Amit most te átélsz, azon én már átestem 22 éves koromban. Szerintem próbáld meg megtalálni az okát a szorongásodnak és ha megvan, szüntesd azt meg. Utána könnyebb lesz elhagyni a gyógyszert, de tény, hogy kell hozzá hatalmas akaraterő is.
2014. jún. 18. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Majd igyekszem.
2014. jún. 19. 10:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!