Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan tudok erős fejfájás és...

Hogyan tudok erős fejfájás és agyi tompaság nélkül leszokni a kávéról?

Figyelt kérdés
Le szeretnék szokni, utálom a függőséget, de 2-3 nap után iszonyúan fáj a fejem és nem múlik el semmitől. Meddig tart ez? Csak át kell vészelni? Meg álmos is vagyok nagyon, pl vezetés, tanulás nem megy kávé nélkül. A vérnyomásom is nagyon alacsony, így kávé nélkül még szédülök is.
2008. júl. 31. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
70%

Őszintén: Miért akarsz leszokni a kávéról?? Alacsony a vérnyomásod és jobban érzed magad tőle! Nos...? Ez legyen a legnagyobb függőséged és szenvedélyed. Sőt, már kimutatták, hogy a kávé tud ám egészséges is lenni! :-))

Egy szintén kávés

2008. júl. 31. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem se kéne leszoknod, ha ennyire rosszul vagy nélküle. Ha mégis ezt akarod válts át borsmentateára, vagy zöldteára, ezek is frissitő hatásúak, de egyik se olyan ártalmas.
2008. júl. 31. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azért szeretnék leszokni, mert ha véletlenül elfelejtem "bevenni" a kávéadagomat, akkor használhatatlan vagyok, ez pedig nagyon kellemetlen a munkámban (meg a tanulásban). A másik ok, hogy egyre több és több kellene, mert egyre kisebb a hatása, és nagyon nehéz megállni az állandó kávéivást. Szóval szinte mint a kábítószer.:(( A vérnyomásomat ugyan kismértékben megemeli, de sajnos a pulzusomat is, így sokszor zakatol a szívem.
2008. aug. 1. 07:23
 4/9 anonim ***** válasza:
96%

hát szerintem is jobb, ha az ember nem függ semmitől. Most alacsony a vérnyomásod, de ahogy öregszel, magasabb lesz, és akkor meg már nem lesz jó, ha kávézol.


Ha az ízét kívánod, igyál koffeinmentest, és akkor majd szép lassan le tudsz szokni. A fáradékonyság ellen meg igyál például mentateát. AZ kiválóan frissít főleg hidegen és nyáron. Vagy biztos találsz másfajta teakeveréket is.

2008. aug. 1. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
96%
Szia!Én úgy szokom le a KVról,h áttérek a fekete teára,majd valami gyengébb teára..tehát szép fokozatosan,mivel az én vérnyomásom is elég alacsony,nem könnyű:S nekem viszont a gyomrom is szokott fájni ideg miatt(diák vagyok) így abba kell hagynom a KVzást,még most,szünidőben.Sok sikert!
2008. aug. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha le akarsz szokni, akkor az ár, amit ezért meg kell fizetned, kb. 3 napig tartó fejfájás, lassú gondolkodás és szomorúság. Ha ez előjön, akkor az első napokban még 1/2 adag kávéval drasztikusan enyhíthető. Aztán a 1/2 adag is elvonható.


Mivel a kávé nem káros, csak nagy mennyiségben (mondjuk 3-4 csészénél több naponta), a leszokás nem fontos. Igaz, pénzt lehet vele megtakarítani.


Egy másik szempont, hogy ha leszoktál róla, akkor ha újrakezded a kávéfogyasztást, a kávé sokkal hatásosabb lesz, mert a szervezet nem kompenzálja a hatását. Aki nagy kávéfogyasztó, az tudja, hogy őt a kevés kávé már kifejezetten álmosítja rebound hatás miatt.


Nekem az a módszerem, hogy időnként "leszokom" a kávéról, aztán újrakezdem a fogyasztását.

2009. jan. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én nem akartam leszokni a kávéról, de a napokban egyáltalán nem kívánom, és frissen ébredek reggel, úgy érzem nincs rá szükségem. Ezért nem iszom. Ha ezzel leszokok róla hát legyen. :)

Talán az az oka, hogy bár kb 14 éves korom óta erős kávét iszok, az utóbbi fél évben instant kávét ittam, és ez jóval gyengébb (legalábbis én így éreztem). Nem rég pedig teát iszok, ami tisztítja a szervezetet, valamint fokhagymakapszulát, ami szintén tisztítja az ereket, meg más jó hatása van. Lehet ezek miatt nem kívánom most.

De persze más az, hogy én nem akarok leszokni. :D

Fura lény az ember, ha valamit tilt magától annál jobban akarja. :)


Kérdés a kérdésfeltevőnek, mivel látom jó régi a kérdés: Sikerült leszoknod a kávéról? :))

2010. febr. 19. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 stefcoffee válasza:

Sziasztok!

Mostanában egyre több olyan cikkbe és fórumba botlok (talán nem véletlenül :-) ), amiben azt olvasom, hogy szeretnének leszokni a kávéról... de nem sikerül!

Én tudok egy megoldást!

Nézd meg ezt az oldalt, hátha Neked is megoldást jelent a problémádra!

[link]

Én a saját bőrömön tapasztalom ennek a kávénak a jótékony hatását! Minden reggelem ezzel indul!

http://www.youtube.com/watch?v=WHevR8n4g7U&feature=player_em..

2010. szept. 4. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A másik ok, hogy egyre több és több kellene, mert egyre kisebb a hatása, és nagyon nehéz megállni az állandó kávéivást. Szóval szinte mint a kábítószer"


Nem a kávé az nem olyan, mint a kábítószer, hogy egyre több kell belőle! Meg lehet állni, hogy egész életedbe minden nap csak 2-t vagy 3-at iszol.

2016. márc. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!