Kezdőoldal » Egészség » Általános közérzet » Folyadékhiány tünete lehet...

Folyadékhiány tünete lehet erős fejfájás? (részleteket írok lent)

Figyelt kérdés

Kb. 2-3 hete néhányszor eléggé fájt a fejem. Nem tudtam miért, az első ilyen fejfájós nap 2 nappal azután volt, hogy meg kellett jönnie, bár augusztusban késett 3 napot. Ekkor arra gondoltunk anyukámmal, hogy talán a hormonok miatt fáj a fejem. Egy egész délutános szenvedés után este lefeküdtem időben aludni, gondoltam majd kialszom. Másnap reggel egész jó volt, de délelőtt megint elkezdett fájni a fejem. Bevettem egy algopyrynt, de délutánra megint nagyon fájt a fejem.


Azóta még 3-4 alkalommal előfordult, hogy fájt a fejem, de nem ennyire vészesen, mint akkor először. Azóta gyógyszert csak egyszer vettem be, anyukám adott egy fél quarelint (nem biztos, hogy jól írtam le, bocsi). Az utbbi pár fejfájás már tűrhető volt gyógyszer nélkül is, csak azért kicsit kellemetlen, hogy semmihez nincs kedvem a fejfájás miatt.


Többnyire zsibbadó érzést éreztem, eléggé rossz volt.

Most hallottam a tv-ben, hogy ha valaki keveset iszik, és a szervezetben vízhiány van, annak is lehet tünete fájdalom. Itt a hát és derékfájást említették.


Ezek után visszagondolva rájöttem, hogy pont ebben az időszakban, amikor többször is fájt a fejem, kevesebbet ittam, mint általában. Nyári munkán voltam és munka közben kevesebbet ittam, mint egyébként. Ekkor is meg volt napi 2l körül a folyadékmennyiség, de egyébként, ha itthon vagyok, van, hogy 3l is iszok.



Amióta vége a nyári munkának - bár nem iszok rettentő sokat, de 2-3l meg van - nem fáj a fejem.

A kérdésem az lenne, hogy folyadékhiány tünete lehet fejfájás is, vagy valami más oka lehetett a fejfájásoknak?

16/L


2011. aug. 21. 10:45
 1/4 A kérdező kommentje:

Holnaphoz egy hétre megyek a házi orvosomhoz több dolog miatt is, csak addig is szeretnék tudni valamit a fejfájásról. Korábban nem voltam fejfájós, se front, se semmi. Nagyon ritkán voltam érzékeny a frontra, leginkább csak akkor fájdogált a fejem, ha beteg voltam. Na, szóval, majd az orvosnak is mondom ezt a fejfájós dolgot, de az még messze van, én pedig nagyon kíváncsi vagyok.

Köszönöm a válaszokat előre is!

2011. aug. 21. 10:49
 2/4 De Puta Madre ***** válasza:
Persze, a vízhiány okozhat fejfájást.
2011. aug. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Igen, okozhat fejfajast, tapasztalatbol momdom.
2011. aug. 21. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem is sokat fájt a fejem, és én sem tudtam az indokát.

Sajnos a fejfájás nagyon sok dolog miatt lehet. Ha kávézol, akkor attól is lehet a túl sok/ túl kevés napi adag miatt, vagy az időjárástól is lehet, nekem egész nyáron fájt amikor melegből eső lett, vagy fordítva. Mivel én alapból max. 1liter folyadékot iszok naponta, én is gondoltam erre, de miután felemeltem az adagot 2-3 literre, nem szűntek meg a gondok. De lehet a sok számítógépezéstől, a múltkor játszottam mahjongot sok ideig, és utána úgy fájt a fejem, azt hittem leszakad. Lehet hogy romlott a szemed, és attól fáj, mert amikor nincs rajtam szemcsi, vagy nincs bent a kontaktlencsém, akkor is kicsit húz a fejem. Amikor diákmunkán voltam, telefonálgattam, na attól is fájt, de allergia tünete is lehet (ugyebár most van a parlagfűszezon). Tehát rengeteg oka lehet, és ezt csak orvos tudja megállapítani. Menj el egy fejfájás-ambulanciára és ott egyből kiderítik. Tényleg van ilyen hely, én nem hittem el először az ismerősömnek, de utána láttam, hogy igenis van. :)

2011. aug. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!