Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Baj ha semmitől nem tudok sírni?

Egy senki. kérdése:

Baj ha semmitől nem tudok sírni?

Figyelt kérdés
27 vagyok és 10 éves korom óta nem sírtam, még a szeretett nagymamám temetésén sem sírtam. Normális ez? Meghatnak bizonyos dolgok, Pl.: érzelmileg elszabadult helyzetek, de semmi extra. Még a fizikai fájdalom sem tud könnyeket kicsikarni pedig voltam már kegyetlenül összetörve szó szerint meglincselve szinte de még úgy sem. Nem tudom kivel tárgyalhatnám meg ezt?

2014. máj. 29. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
nem lehet hogy befelé fordulsz baj esetén? nem jó dolog elnyomni a gondolatokat érzéseket mert elég mély depresszióhoz is vezethet
2014. máj. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem vagyok befelé forduló, ha problémám van akkor megbeszélem a párommal és anyámmal vagy valamelyik barátommal és tanácsot kérek bár egyedül szeretem megoldani a problémáimat depressziós biztos hogy nem vagyok. Imádok nevetni és szeretem ha más is nevet velem együtt és még a leghúzósabb helyzetekben is meg tudom őrizni a lélek jelenlétem.
2014. máj. 29. 22:29
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem bajnak mondanám... de nagyon rossz dolog. Én ugyanígy vagyok már sok éve, akármi történik, akármennyire szomorú is vagyok, és akármennyire szeretnék sírni, nem megy. Alapvetően pozitívan állok mindenhez, ezért nem bánom, de amikor valami bánt, és nem tudom kiadni magamból, hanem szép lassan eltűnik bennem, olyankor elgondolkodom, kicsit talán félek is, hogy mi lesz, ha egyszer ez a sok-sok elnyomott érzés kitör belőlem. Meg hát néha nagyon rossz ilyen érzéketlennek lenni, de van, amikor nagyon jó... de még a legjobb barátaim sem tudják eldönteni, hogy irigyeljenek-e ezért, vagy inkább sajnáljanak. Meg én sem tudom eldönteni. :D
2014. máj. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Csak egyszerűen zavar, hogy semmi nem tud megingatni már extrém módon attól félek, hogy az édesanyám temetésén sem fogok sírni azért az durva lenne?? (Bár még sokáig ne adja az isten éljen még nagyon sokáig, le is kopogom. )
2014. máj. 29. 22:32
 5/9 A kérdező kommentje:
# 3-as én ugyan így vagyok sajnos.
2014. máj. 29. 22:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem az elvárások miatt gond, hanem azért, mert ha nem tudod megélni a negatív érzéseidet, azok szépen felgyülemlenek. A nevetés jó dolog, de akkor nem, ha a problémáinkat leplezzük vele. (Én a terápiám előtt folyton vigyorogtam, akkor is, amikor valami bajom volt.)

Az érzéseket akkor a legjobb megélni, amikor felbukkannak. Különben kerülőutakon valahogy előjönnek.

2014. máj. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hol lehetne terápiára jelentkezni? Hogy működik ez a terápia, megtanítanak sírni mert azt kétlem, hogy lehetséges.
2014. máj. 30. 22:36
 8/9 anonim ***** válasza:
Én ki akarom próbálni, hogy nagyon berúgok egy mocskos kocsmában, aztán nagyon érzelmes számokat hallgatok, és végiggondolom az összes szomorúságot az életemben. Ha attól nem sírom el magam, akkor kőből van a szívem, de tényleg.
2014. jún. 1. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már próbáltam nem megy. xD
2014. jún. 1. 08:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!