Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdek nagyon feledékeny...

Kezdek nagyon feledékeny lenni. Mit csináljak? Nagyon meg vagyok ilyedve.

Figyelt kérdés

Alig vagyok 16, mégis rossz az emlékezetem.

Gyakran bemegyek egy szobába és két másodpercet kell gonfolkoznom, mire eszembe jut, hogy mit is akartam. Máskor meg nem megyek különórára, mert valami fontos teendőm van és amikor következő héten kérdezi a tanár, hogy miért nem voltam, egyszerüen nem tudok neki válaszolni. Ha meg akarok kérdezni valakitől valamit, mindig erősen el kell gondolkoznom rajta, hogy nem kérdeztem-e már egyszer. Butának érzem magam.

És nagyon félek. Nagypapám alcheimer kórba halt bele 70 éves korában. De akkor is, ilyen fiatal korban még nem szoktak ilyen tünetek jelentkezni :(



Mit tegyek? Szerintetek kéne szednem ginko bilobát?

Sokat szoktam sudukuzni, az segít?



2014. ápr. 24. 16:19
 1/4 A kérdező kommentje:

Gyerekkorom óta szórt figyelmű vagyok. Nem lehetséges esetleg, hogy csak ez a bajom? A figyelmetlenség, az hogy nem járok nyitott szemmel a világban?

Vagy komolyabb a baj?

Ma például nem jött iskolába a húgom, mert beteg volt. Mindig anyukám visz minket suliba reggelente és észrevettem, hogy nem jön velünk, délután mégis megkérdeztem, hogy volt-e aznap iskolában.

Abban reménykedem, hogy talán csak az ingerhiányos környezet miatt van. (Nem mozdulok ki valami sokat otthonról, suliidőn kívül ritkán találkozom a barátaimmal)

Ezért azt tervezem, hogy nyáron nagyon sok különböző féle programra megyek majd, hátha az segít. Szerintetek?

2014. ápr. 24. 16:31
 2/4 anonim ***** válasza:
elbutulás ellen olvass sokat, fejts kérészrejtvényt és sudokut, ha szereted. sportolni se ártana, az javítja a keringésed és érdemes agybarát módon táplálkozni(pl én egyszer olyat csináltam, hogy reggel melegítettem tejet és abba mézet tettem, ez jót tesz az agyműködésnek)
2014. ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szia! Nem hiszem hogy alcheimer kóros lennél, ugyanis ennyi idősen nem szokott kijönni a tünetei. Szerintem inkább szétszórt vagy:) Ne érezd magad butának! Mindenki felejt el dolgokat, te az átlagnál kicsit többet. Minden este gondold át hogy mi történt veled aznap, vezess naptárt, irj jegyzeteket. De szerintem az is elég lenne, hogyha egy kicsit jobban koncentrálnál. Egybknt meg az alcheimer kór megelőzésére, nagyon jó a zongorázás, a sodoku, a matekozás, a sakkozás.
2014. aug. 18. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek! :) tényleg csak a szétszórtság volt a probléma, azóta nagyon sokat fejlődtem :)
2014. okt. 12. 21:06

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!