Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Net függö vagyok? Mit csinálaj...

Net függö vagyok? Mit csinálajk szerintetek?

Figyelt kérdés
Teljesen kétségbe vagyok esve. 14/L vagyok és folyton megfogadom h nem ülök ide mert sok időt elvesz.Sha nem tudom betartani, késztetést/vágyat érzek h ideülhessek, és mindig találok valami okot. Rengeteg időmet elveszi és ez a legidegesitöbb, nmem birok tanulni. Nemtudom megmondani mennyit gépezek de kb naponta 4-5 órát, hétvégén talán többet is. Borzalmas, idegesit h idöpazarlás és nem vagoyk képes elvégezni a teendőimet a net miatt. Mit csináljak? van még valaki igy ezzel rajtam kivül?? segitsetek!!!
2009. dec. 22. 01:42
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sokan vannak úgy, mint te. Viszont a netet is használhatod hasznos dologra. Olvasgathatsz pl. olyan dolgokat, amik akár a tanulásban is segíthetnek. Legyél kreatív, ne görcsölj ezen, ha pedig adódik lehetőség, mozdulj ki minél többször:)
2009. dec. 22. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy olvasom, te azért nagyon messze vagy még attól, hogy függőnek lehessen nevezni. HA valóban netfüggő lennél, akkor az nem "csak" annyit jelentene, hogy napi 4-5 órát netezel, hanem azt, hogy valójában már nem élveznéd a netezést, és emellett _semmi_mással_ nem tudnád eltölteni az idődet. Nem az, hogy nem akarnád, hanem nem tudnád. Szóval nyugi, nem vagy olyan súlyos eset. :) (Egyébként meg az embernek kell néha az "időpazarlás", főleg gyermekkorban. A szórakozás is kell az egészséges fejlődéshez, nem csak a munka. :))

Inkább azon van a hangsúly, hogy tanulni nincs kedved, ami valljuk be, érthető. Merész ötlet, de a kellemeset össze is lehet kötni a hasznossal, pont az Internet az, ahonnan borzasztó sokat lehet tanulni. (Nem önfényezés, de én már a harmadik idegen nyelvnél tartok, amit a netről tanultam meg.)

De tudod mit? Csináld azt, fogadd meg, hogy addig nem netezel, ameddig nem tanultál meg. Addig a gép be se legyen kapcsolva! Ez fontos!! Tanulás után meg - hogy ne az legyen hogy összecsapod - mondd fel valakinek a leckét, anyunak, apunak vegy tesódnak ha van.

2009. dec. 22. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én nevezném magamat annak...

Én napokat itt ülök pl Péntek óta ahogy hazajöttem megállás nélkül nyomom a netet,és mivan most? Kedd :)

2009. dec. 22. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jah és 17 vagyok ;)
2009. dec. 22. 03:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nekem 14 éves korom óta vannak ilyen időszakaim (21 vagyok). Pedig akkor még betárcsázós, egy oldalt 20 perc alatt betöltő netünk volt, ráadásul piszok drágán :D.


Amit előttem is mondtak, tanulj neten. Én most megint egy ilyen "félig-függő" korszakban vagyok, ami vizsgaidőszakban így elég húzós. Ezért tanulás közben ha idecsábultam a gép elé, fogtam, és a kvizpart.hu -n kerestem egy olyan kvízt, amivel ugyanazt tanulhatom, ami a vizsgára kell. És hasznosan töltöttem el az időmet :).


Neked is ezt ajánlom:)

2009. dec. 22. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem net függőség mert ahogy leírtad le tud kötni más dolog is.Az igazi netfüggőket nem tudja lekötni semmi csak az internet.Jó,lehet hogy ez is az viszont 1 enyhébb 'verziója' :D.Pl. ha sportolnál valamit már az is jobban letudna kötni.

:) 15/F

2009. dec. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
lusta is vagyok és trehány, így nagyon könnyen elvonnya afigyelmemet más. Nem tudnék ideülni tanulni agéphez mert rögtön myvipeznék avgy msn vagy bármi csakhogy ne tanuljak. és észrese veszem, de ha észreveszem azt gondolom "leszrom még sok idő van az alvásig, addig leckét még megirm", de persze ez igy eltart szépen éjfélig. :///
2009. dec. 22. 23:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Ez egyáltalán nem netfüggöség, az enyém már inkább az. Hazaérek iskolából 2-3 felé és onnantól éjfél - 1 ig tolom.

Most hogy szünet van 11 kor kelek, 3 kor fekszek és végig gépezek csak wc re megyek ki meg kajáéért de azt is bent eszem. Na azt hiszem ez függőség.. tied még nem igazán. de én ezt el is ismerem és nem zavar..

2009. dec. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
és hogy tanulsz?
2009. dec. 24. 11:25
 10/10 anonim ***** válasza:
Te kajak én vagy! :D:D:D
2009. dec. 27. 03:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!