Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit jelent a "Klinikai és...

Mit jelent a "Klinikai és mentálhigiéniai szakpszichológus"?

Figyelt kérdés
Miben másabb mint a sima pszichológus? Vagy mivel másabb mint például a pszichiáter?

2014. ápr. 5. 12:24
 1/2 anonim ***** válasza:

szia,

pszichológus: ahol kipletykálhatod a titkaidat, mondhatsz bármit mert, nincsen semmi következménye és köti a titoktartás.

pszichiáter: az nagyon hasonlít a pszichológushoz, de gyógyszereket ír fel és minusz beszélgetés.

klinikai pszichológus: klinikákon dolgozó pszichológus, de velük én már vigyázok, mert azt mondják, hogy a pszichológushoz nem a betegek, de akkor miért van klinikákon is helyük? És ha megpróbálod ölni magad ott, akkor rögtön a pszichiátriára kerülsz. kb. 5 perc

szakpszichológus: ők is pszichológusok, de valamire specializálódtak. pl.:tinikre vagy személyiségzavarra, stb.

bocsi ha nem így vannak, de szerintem nagyjából ezek

2014. ápr. 6. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Tovább pontosítom melyik mit rejt.

- pszichológus: az emberi lélekkel foglalkozik. Ha nehézséged van, fordulhatsz hozzá, átbeszélhetitek a problémákat. Ha nincs más a szakmájához írva, akkor nincs klinikai tapasztalata, nem tanult pszichoterápiás módszert.

- klinikai szakpszichológus: van klinikai tapasztalata, ezáltal olyan gyakorlatra tett szert, amivel remélhetőleg mélyebben tudja értelmezni az egyén működésmódját. Arra is rálátása van, ha nagyobb a probléma, így remélhetőleg nem siklik félre a folyamat.

- pszichiáter: a fentieken túl -hisz a szakképzésének része, hogy klinikán éveket tölt- pszichés/pszichiátriai (enyhénél súlyosabb depresszió, kényszerbetegség, stb.) betegségekkel is foglalkozik, és szükség esetén gyógyszert is írhat fel. Hozzá is lehet fordulni életvezetési nehézségekkel, önismereti igénnyel. Természetesen ez magánrendelésben működik, kórházi keretek között erre nincs lehetőség (egyszerűen nem fér bele az időbe, az állam ezt nem finanszírozza.)

- pszichoterapeuta: pszichoterápiás képzést végzett szakemberek, akik megtanulták, hogy milyen problémára milyen módszerrel lehet segíteni. Enélkül "csak" beszélgetés folyik, nem terápia. (Ezt nevezik tanácsadásnak.)


Mindezeken túl nagyon fontos a szakember korábbi tapasztalata. Merre dolgozott, kiktől tanult. De egy terápiás munka során a bizalom, az elfogadás az, amire hatékonyan épülhet egy ilyen folyamat.

2015. jún. 5. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!