Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Menjek pszihológushoz, vagy...

Menjek pszihológushoz, vagy meggyógyulhatok magamtol is?

Figyelt kérdés
Szociális fóbiám van (régebb óta).Most kerültem ùj suliba és ugye eleinte nehézkes volt a barátszerzés De erőt vettem magamon és odamentem az általam kedvelt társasághoz benyőgtem jópár hatalmas poént(általában nagy sikerrel) Tesin odamentem én is focizni.És ami a legnehezebb volt,megtanultam tőlük kérdezni.Ez borzasztó nwhéz volt.Mára elértem ,hogy barátnak tekintenek,ők jönnek hozzám,elmegyünk plázába stb..Magyarul sikerult beilleszkednem.De nem mùlt el a betegség vannak tünetei még.Pl nem tudok tartòsan A barátaim szemébe nézni.Érdemes még pszihológushoz fordulni vagy most hogy beilleszkedtem már nem tud mit segíteni?
2014. márc. 11. 20:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdemes lehet szakemberhez fordulni.
2014. márc. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem vagy beteg.

de bármilyen kényelmetlen érzésed van, mint ez a szembenézés, nyugodtan keress egy pszichológust, és beszéld meg vele. mondhat újat, lehet, hogy megnyugszol tőle. ha nincs teljesen betáblázva, akkor fogadni fog.

2014. márc. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi.De hogy érted,hogy nem vagyok beteg?A a szociális fóbia legtöbb tünete megtalálható rajtam.
2014. márc. 12. 18:37
 4/5 anonim ***** válasza:

hogyha az érzelmi életeddel nem boldogulsz, az nem betegség.

így, hogy túlléptél rajta, és megoldottad magadnak, pláne nem! kitaláltad és megcsináltad, erre egy szocfób nem képes. azt írod, sikerült beilleszkedned. ez pontosan az ellentéte.


viszont elhiszem, hogy neked baj, hogy nem jó más szemébe nézni. nyugodtan beszéld ki, és hallgasd meg, ha értelmes véleményt hallasz. de szerintem nincs veled baj.

nem pszichológusként mondom, hanem mint valaki, aki régóta fél az emberektől, és pszichológushoz jár.

2014. márc. 12. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaidat.Rengeteget segítettél. :-)
2014. márc. 13. 22:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!