Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mik azok a kérdések, amiket...

Mik azok a kérdések, amiket egy pszichológus feltesz, amiktől mélyebben megismerem magam, mintha csak a személyiségem részletes jellemzését olvasgatnám az interneten?

Figyelt kérdés

Már ha vannak ilyenek:)


Úgy értem azon túl, hogy mik a vágyaim, életcélom, milyen voltam gyerekként, hogy viselkedek párkapcsolatban családomban társaságban.

Vannak még másfajta nézőpontok, amik a gondolataim és cselekedeteim, reagálásaim, szokásaim mozgatórugóit feltárják?

Olyasmik amikre így reagálsz:

"Ó, erre így még nem is gondoltam."

"Nahát, milyen egyszerű kérdés, és mégis milyen más megvilágításba helyezi a dolgokat."


Azzal tisztában vagyok, hogy gyerekként a szüleink viselkedésmintáit vettük fel, amiket később le kell választanunk magunkról, hogy ne az ő általuk programozott gépekként, hanem önmagunk reagáljunk a dolgokra, de ezen felül esetleg valami?

Vagy bármi:)

Vagy csupán ennyi az önismeret?


2014. febr. 18. 15:44
 1/3 anonim ***** válasza:
Meg szokták kérdezni, milyen a párkapcsolatod, szüleiddel, testvéreiddel való viszonyod. Ezekből is következtetéseket vonnak le.
2014. febr. 18. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A személyiséged részletes jellemzését csak akkor olvashatnád az interneten, ha előtte leírtad volna a blogodba. Olvasgathatsz általánosságokat a személyiségtípusodról mondjuk, de hogy a TE saját személyiséged milyen, arra csak te tudsz rájönni (a pszichológus is maximum csak téged vezet rá).
2014. febr. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 dani900 ***** válasza:

Ha van bátorságod, kérdezgesd a barátaidat, vagy rokonaidat, hogy mi a véleményük rólad, pl soroljanak fel néhány rossz tulajdonságot, és jót is.

És, monnd meg nekik, hogy legyenek őszinték, és "könyörtelenek", és nyugtasd meg őket, hogy nem fogsz haragudni, akármit mondanak. Lehet, hogy kemény dolgokat fogsz hallani ;)

2014. febr. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!