Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociopata vagyok, vagy mi...

Szociopata vagyok, vagy mi baj van velem?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy mi bajom van,de valami biztos nincs rendbe az agyamban.Kiskoromban már nagyon fura különc gyerek voltam.Kiskorom óta olyan rideg vagyok,nem igazán szeretek senkit,csak a családomból pár személyt.A barátaimban nem bízok meg,és nem igazán érzem a barátaimat barátoknak,de ha nem akarok megint különc lenni egyedül,akkor hozzájuk se szolnék.Midig rideg voltam mindenkivel és észrevettem hogy így másoktól is ridegséget kapok,ezért elkezdtem színészkedni,olyan 2.óta tanultam meg jól eljátszani a dolgokat.Felvettem egy kissé butuska de szerethető lány "képét",mert így nem leszek különc.Régebben mindent ráfogtak arra hogy szégyelős vagyok,pedig valójában nem is,csak nincs nagy kedvem a sok kétszínű barmokkal társalogni.Mondjuk az is igaz hogy elég nagy rossztulajdonságom hogy mindenkiben csak a rosszat látom meg.Észrevettem hogy eddig másokat nem tudtam sajnálni,csak magam miatt tudok sírni.És lehet hogy ez furán fog hangzani,de ha a legjobb barátaim jönnek nekem rinyálni a rossz életükröl és igazságból imádom őket ilyen szánalmasnak és sebezhetőnek látni,mindig mosolyognom kell ilyenkor,de nagyon jól vissza tudom fogni a mosolyomat.Szeretek másokat megbántani mert így erősnek érzem magamat és jobbnak nálluk.A vitákból mindig én kerülök ki a jónak,és mindig éngem sajnál,mert ilyennek ismertek meg.Még a szeretteimnek is szeretek fájdalmat okozni.Egyszer beszedtem egy csomó gyógyszert,hátha valami bajom lesz,hát sajnos nem lett,de a szüleim észrevették és ezzel talán a célomat el is értem.De annyira gyűlölöm a barátaimat,és azt hogy sose viselkedhetek úgy mint amikor nem kell színézkedjek.Mostanába kezdek rájönni hogy ez nem normális de nem tudom mi van velem,kiskorom óta ilyen vagyok.Talán ilyen a természetem?Változnom kéne?Mi a bajom?Tudok még esetleg megváltozni és normális lenni?


Egyébként én egy 14 éves lány vagyok.



2014. jan. 10. 19:38
1 2
 11/11 anonim válasza:

Szia! Én igen komoly szociopatának érzem magam de valahogyan rendelkezek annyi önkontrollal és önismereti képességgel, hogy nem áltatom magam tévképzetekkek és képes vagyon felismerni magamban. Hogy miben nyílvánul ez meg? Úgy gondolom ("érzem") hogy képtelen vagyok bárki iránt KOMOLYABB érzéseket táplálni, csak is azért nem hagyok el vagy végzek emberekkel mert látom bennük a nyereségi potenciált (értsd azért nem ölöm meg a nagynéném férjét mert hasznom van belőle (kari ajándék stb) vagy ezért nem hagyom el pl anyámat mert érzem benne a lakhatási és egyéb nyereséget. Mindenkit egy utolsó féregnek vagy szánalmasan "boldognak" tartok, nincsenek igazán barátaim,hirtelen dühkitöréseim vannak kis semmitmondó dolgokon, gyilkos hajlamot érzek magamban (talán részben pszihopata is vagyok hisz csak azért nem ölök meg pl egy bunkót a suliból mert ha még a törvényt meg is usznám azzal hogy beadom hogy őrült vagyok és akkor nem börtön hanem diliház akkor ott van az hogy bizonyos dolgok pl munkahelyek nem lesznek számomra elérhetők de ha ezek meg maradnának simán torkon szúrnék bárkit).

Lopni és rabolni sem azért nem lopok rabolok mert a törvény tiltja nem pedig gerincességből. Emelett gyűlölöm az embereket is!

Szóval igen.....próbálom kordában tartani magam és normális életet élni de elég érdekes ez így! Ha van kedved beszélgetni állok elébe!

15/Fiú

2017. ápr. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!