Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociopata vagyok, vagy mi...

Szociopata vagyok, vagy mi baj van velem?

Figyelt kérdés

Nem tudom hogy mi bajom van,de valami biztos nincs rendbe az agyamban.Kiskoromban már nagyon fura különc gyerek voltam.Kiskorom óta olyan rideg vagyok,nem igazán szeretek senkit,csak a családomból pár személyt.A barátaimban nem bízok meg,és nem igazán érzem a barátaimat barátoknak,de ha nem akarok megint különc lenni egyedül,akkor hozzájuk se szolnék.Midig rideg voltam mindenkivel és észrevettem hogy így másoktól is ridegséget kapok,ezért elkezdtem színészkedni,olyan 2.óta tanultam meg jól eljátszani a dolgokat.Felvettem egy kissé butuska de szerethető lány "képét",mert így nem leszek különc.Régebben mindent ráfogtak arra hogy szégyelős vagyok,pedig valójában nem is,csak nincs nagy kedvem a sok kétszínű barmokkal társalogni.Mondjuk az is igaz hogy elég nagy rossztulajdonságom hogy mindenkiben csak a rosszat látom meg.Észrevettem hogy eddig másokat nem tudtam sajnálni,csak magam miatt tudok sírni.És lehet hogy ez furán fog hangzani,de ha a legjobb barátaim jönnek nekem rinyálni a rossz életükröl és igazságból imádom őket ilyen szánalmasnak és sebezhetőnek látni,mindig mosolyognom kell ilyenkor,de nagyon jól vissza tudom fogni a mosolyomat.Szeretek másokat megbántani mert így erősnek érzem magamat és jobbnak nálluk.A vitákból mindig én kerülök ki a jónak,és mindig éngem sajnál,mert ilyennek ismertek meg.Még a szeretteimnek is szeretek fájdalmat okozni.Egyszer beszedtem egy csomó gyógyszert,hátha valami bajom lesz,hát sajnos nem lett,de a szüleim észrevették és ezzel talán a célomat el is értem.De annyira gyűlölöm a barátaimat,és azt hogy sose viselkedhetek úgy mint amikor nem kell színézkedjek.Mostanába kezdek rájönni hogy ez nem normális de nem tudom mi van velem,kiskorom óta ilyen vagyok.Talán ilyen a természetem?Változnom kéne?Mi a bajom?Tudok még esetleg megváltozni és normális lenni?


Egyébként én egy 14 éves lány vagyok.



2014. jan. 10. 19:38
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Még hozzá tenném,hogy valami okból mindig úgy érzem hogy senki se szeret,senkim sincs,mindig egyedül voltam,csak pár barátom volt mindig,de nem szeretnék egyedül maradni,de nem tudom mit tegyek.Mondjuk nem vagyok túl szép se + még barátságos se vagyok
2014. jan. 10. 19:45
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
Furcsa vagy az vitathatatlan. Én is rideg vagyok az emberekkel, ez valamilyen szinten hozzátartozik az alaptermészetemhez, de mondjuk talán az is hozzásegített ehhez hogy sokszor vertek gyerekként át. Szerintem csak a hormonok tombolnak benned. Ha 4-5 év múlva is így érzel, akkor fordulj szakemberhez.
2014. jan. 10. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Kiskoromban szégyeltem az érzéseimet,nem tudom miért,de már ovis koromban begyakoroltam a teljesen érzéstelen arcot,és mintha rámfagyott volna ez az egész.Nem tudom mit tegyek,tudom nagyon fura és már kezdek egyre jobban kétségbe esni.Hogy lehetek ennyire defektes?Mindenkinek eddig tönkretettem az életét,de jóformán azt se tudom,hogy.
2014. jan. 10. 19:51
 4/11 anonim ***** válasza:

Kétszer fogsz megváltozni! 14-18 éves kor között, és lesz egy 22-28 év között. A szeresd önmagaddal mi a helyzet? Az fontos dolog.

28/F

2014. jan. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
A többieknek azt játszom el hogy öntelt és elégedett vagyok magammal,de a valóság az hogy nagyon utálom magam a tetteim,a viselkedésem miatt és a kinézetemmel se vagyok megelégedve.Nagyon szeretnék új életet kezdeni.
2014. jan. 10. 19:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Én is sok dologban amit írtál magamra ismertem. Szerintem ez emberfüggő. Nem kell szégyellned
2014. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerinted ez normális? Esetleg beszélhetnénk?
2014. jan. 10. 21:31
 8/11 anonim ***** válasza:
Senki sem tökéletes, én nem mindenki egyforma, így szép a világ, hogy néznénk ki ha mindenki "normális" tucatember lenne, aki mindig követi az elvárt normákat...
2014. jan. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én is ilyen vagyok, de én még magasabb szinten..

Ebben a világban hidd el mindenki beteg.

16 L

2014. ápr. 2. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is rideg lettem.Nem voltam mindig ilyen.Sőt én egy kedves ember voltam. Úgy 12 évesen kezdődött,hogy ilyen lettem. A családtagjaim egy része akkor halt meg,a barátok az iskolában elárultak amiből egy kicsit rendőrségi ügy lett. Viszont hajszál híján nem kapták el azt az osztálytársam aki tette. Amire főként mérges voltam. Alapból olyan a természetem,hogy gyorsan mérges leszek ha felidegesít valaki.Néha-néha ilyen botrány a családdal is van. Néha álcázom azt,hogy jó kedvem van.Csak hogy ne legyen belőle vita. Viszont lassan lassan azért egy időre megjön a kedvem. Olyankor mindenben a jót nézem,és így nincs probléma. Sajna apámtól van ez,mert ő sem egy ártatlan. De próbálok magamon türtőztetni.15f
2015. aug. 13. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!