Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Generalizált szorongás: kinek...

Generalizált szorongás: kinek hogy sikerült kigyógyulni?

Figyelt kérdés

Nem szedek rá gyógyszert, de amikor a második éjjel sem tudok aludni, beveszek egy 0,5 mg-os Xanaxot. Nekem a tüneteim: állandó feszültség érzés, és zavar a szívdobogásom.


Ami bevált: az Ashwaganda és a B vitaminok - bár csak fél órára, de enyhülést hoztak. Tudna valaki tanácsokat adni, természetes módon hogy lehet kevesebbet aggódni?


Ha van egy kis izgulni való (pl. vizsga, rokont műtik) más egészen nyugis, nekem meg kalapál ezerrel a szívem, és végül úgy megijedek a saját tüneteimtől, hogy napokig szorongok. Természetesen szeretnék meggyógyulni, ezért kérném a segítségeteket, amiért előre is nagyon hálás vagyok.


2013. dec. 31. 22:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus: hogy miért is reagálsz így.

Az, hogy bekap az ember egy Xanaxot vagy bármi mást az nem oldja meg az alap problémát csak átmenetileg elfedi.

Erre pedig rakódnak az újabb szorongásos epizódok, a tudatalatti meg elraktározza és egyszer csak az ember elhasal, összeomlik. Szerintem bármilyen szájon át bevitt hatóanyag csak kiegészítője a pszihotherápiának.

Én szedtem Frontint, nehéz volt lejönni róla...

2013. dec. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Ügyes vagy, hogy magadon diagnosztizáltad a generalizált szorongást. Ez még egy képzett pszichiáternek is jó kis feladat. És ügyesen kezeled is magadat. Így tovább. Mire lennél még kiváncsi?
2013. dec. 31. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Engem elsősorban az okok érdekelnének. Voltam vérvételen, kiderült pár dolog, pl a vitaminhiányok is. De kíváncsi lennék más hasonló cipőben járók mit tesznek, hogy javulnak, gyógyulnak.


A generalizált szorongást egyszer egy dokinő írta rá a papíromra, amikor annyira gázul voltam, hogy be kellett mennem a dokihoz (nem saját városomban).

2014. jan. 1. 15:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Ugyanilyen a helyzetem. Vizsgák előtt beteg vagyok, jelzem, csak szóbeli előtt tulajdonképpen. De annyira, hogy azt nem tudom neked elmondani..........Remegek, a hideg verejték folyik rólam, miközben tűz forró vagyok és tüzel az arcom, a végtagjaim, a hangom is remeg, sápadtság és vörösség váltakozik az arcomon, hányinger, minden amit el tudsz képzelni....

Én magam is generálom a szorongásomat, ez egy ördögi kör.

Ha egy feladatnak vége, jön a következő, ezt már előre tudom, így az ezt követő 11. feladatra már előre szorongatom magam..

2014. jan. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm a hozzászólásod!

És bevált valami? Én például a telefon csöngésétől is félek sokszor - mert kaptam már így rossz hírt, és ez megmaradt bennem.


Én nagyon azon a véleményen vagyok, hogy ezek nem feltétlen mentális gondok, hanem valami "elállítódott" a szervezetben. Például, nálam tudom, hogy nem jók a nemi hormonok (lány vagyok, 24 éves). Dolgozom rajta, hogy rendbe jöjjön.


Valamint a pajzsmirigy hormonjaim sincsenek teljesen rendben (noha határértéken belül vannak, de ez közel sem jelenti azt, hogy minden ok - sajnos.) Ami még tuti: D vitamin hiány, magnézium hiány, vashiány - hogy néhányat említsek.


Fel a fejjel, tartsunk össze! Ezért is nyitottam a kérdést, hogy biztassuk egymást, adjunk ötleteket. A lényeg: sosem szabad feladni, és nem szabad a könnyebb utat választani (nyugtatók, antidepik), mert ezek csak elfednek, és a valódi okok nem derülnek ki.

2014. jan. 1. 17:56
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs egyénre szabott terápia, de vannak hatásos gyógyszerek és módszerek. Én megkímélnék mindenkit aköltséges, sokszor orvosk által is alkalmaott alternatív módszerektől. A pszichiáterem mondta: Az ember rádobná mondjuk egy kocsi árát, ha biztos tudná hogy segít, akár egy hosszabb pszichoterápia i, amiből aztán már annyiféle van mint égen a csillag. De ezt senki nem garantálja.

A generalizált szorongásról elmondható hogy a stresszreakció állandósul, okait biológiai, örökletes, és pszichés dolgok együtteseként szokták megnevezni, ami nyilván igaz is, de hogy kinél milyen mértékben, na ez a kérdés. az indított hozzászólásra, hogy sok téveszme kering, ezek közül a leggyakoribbak : A gyógyszer csak az okot fedi el, ez mekkora baromság. A gyógyszer méreg, függőséget okoz, igyunk levendula teát. Séta, agykontroll. Ez nem betegeknek szóló tanácsok, hanem aki kicsit másnapos de még akkor se biztos hogy segít, a generalizált szorongás a fenti betegség. Kezelés, módszerek.

Mivel sok támadásponton kell harcolni, a biológiai oldalra eddig a benzókon kívül még jobbat nem találtak ki, az ssri vagy segít vagynem, inkább nem, hosszabb távon sem, de eg kúra megkísérelhető, a benzo elhagyásnál jelentkező tünetek az alapbeegség visszatérése, semmint elvonás, ezt a szakirodalom már tisztázta.

Pszichoterápiák. Aki nem akar költségesés kétes kimenetelű terápiába fogni, az autogén tréning, jóga kitartó és szakszerű alakalmazásával ásson mélyre, mélylélektanilag megalapozott módszerektől várható eredmény, a sokszor javasolt és divatos viselkedésterápia és felszínt kapirgáló egyéb dolgok véleményem szerint hatástalanok. A kulcsszó a rendszeresség. Ha mégis szakemberhez fordul valaki, célszerű ilyen irányban képzett felkeresése, integratív, analitikus képzettségű lehet a jó, amennyiben lelki ok húzódik a mélyben / mert ezek többnyire a mélyben vannak, és beszélgetéssel nehezen, vagy nem hozzáférhetők. Ha az ember maga jut el oda hasonló módon, nem kell boncolgatni a felszínre került dolgokat, anyelvet megelőző, képi szimbólumok dinamikája érvénesül, és sokszor spontán megoldódik, a mozgásba hozott probléma. Ezek csakjavaslatok, mindenki azt tesz amit jónak lát, de remélem támpontnak megteszik.

2015. jún. 27. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ezt akár én is írhattam volna... Régebben nekem is csak adott szituációkban jött elő. A forgalmi vizsgám ez miatt éppen, hogy sikerült (harmadjára). Pedig a vezetéssel nem volt bajom, de vizsgán izzadt a tenyerem, remegtem, koncentrációs zavarom volt. Szóbeli vizsgák sosem sikerültek, de régebben elég volt, hogy egy idegennel voltam egy liftben. A szívem a torkomban dobogott. Aztán volt pár év, amikor jóval kevésbé volt domináns ez az állapot. Most pedig ott tartok, hogy egy baráttal való találkozás is rendkívüli stresszhelyzet számomra. 10 hónapig szedtem Xanaxot, egy ideig használt, majd csak rontott. Nagyobb mennyiségben bizony az egyik legnagyobb hozzászokást tudja kiváltani (a szakirodalom is megoszlik efelől). Úgy gondolom, hogy a gyógyszer inkább kiegészítésnek jó egy sikeres pszichoterápia mellett. Az efféle terápia viszont nagyon ritka, hiszen minden páciens más-más történet, más-más személyiség. Sikerült azóta valamit kezdeni ezzel? 22/F
2015. szept. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!