Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen példái lehetnek annak...

Milyen példái lehetnek annak ha a felettes én elnyomja az ösztön ént, illetve fordítva?

Figyelt kérdés

2013. dec. 25. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A felettes én a "szülői én", tehát minden olyan esetben, amikor a külső elvárásoknak akar valaki megfelelni, a felettes én dominál. Akkor is, ha elégedetlen vagyok magammal.

Az ösztön én nem tudja elnyomni a felettes ént, hanem gátolni tudja, pl. a szorongások, gátlások miatt nem tud valaki teljesíteni képességeinek megfelelően. Illetve az ösztön én tud olyan (akár fizikai) problémákat okozni, amelyek az életvezetést akadályozzák.

2013. dec. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A felettes éned pl elnyomja az ösztön-éned abban az esetben, ha valaki pl. neked megy az utcán, és pár belül forrongsz vagy legalábbis idegesít, legszívesebben visszalöknéd (ezt diktálja az ösztön-éned), de a felettes éned miatt csak visszamosolyogsz és megmondod hogy ja semmi baj, nem történt semmi :) az ösztön-éned meg pl elnyomja a felettes éned, amikor egy szerettedet bántják, és nem diplomatikusan, racionális úton avatkozol be, hanem gondolkodás nélkül verekszel/fenyegetőzöl stb.
2013. dec. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
48%

Tudod egyáltalán mit jelent a felettes-Én?


A felettes-Én; az a tudati-lelkünk.Az érzelmi színezetű gondolataink.


A ösztön-én; inkább úgy a helyes, hogy a test-lélek, a testünket irányító idegrendszer, - ebből következő; test szükségletei.


A test-lélek és a tudati lélek együtt határozza meg a valóságban élő Énünket,- személyiségünket, tehetségünket.


A tudati-lélek csak akkor nyomja el az ösztöneinket ha az ellenkezik a tisztességgel és természetesen ha még nem torzítottuk el, vagy nem torzították el mások a lelkünket.


A tudati vagy is gondolati lelkünk halk gondolata- az a lelkiismeretünk, hatodik érzékünk, gyógyító de pusztítani is képes energia bennünk!

2013. dec. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
A felettes én-ösztön énre már írtak egy jó példát (hogy a társadalom szabályai szerint viselkedsz társaságban), az ösztön én dominanciára pedig kb. az hogy ha szükségleted van (pl. éhség), akkor a felettes én visszahúzó erejére sem fogod visszafogni magad (pl. lopsz a boltból, hogy ne halj éhen). Sarkított példák, de így a legjobb szemléltetni.
2014. jan. 4. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

4/ írtad- (pl. lopsz a boltból, hogy ne halj éhen).


Ez az életösztön, amely azt sugallja, élned kell mindenáron, vagy kéregetsz vagy ha senki nem segít, akkor lopsz, hogy élebe maradj!

2014. jan. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!