Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elképzelhető, hogy egy pszicho...

Elképzelhető, hogy egy pszichológus/pszichiáter tesz ilyet? Vagy csak én vagyok paranoiás?

Figyelt kérdés

Például a mai világban megtörténhet, hogy egy szakember visszaél azzal, hogy ő ért valamihez, más nem, és kihasználja ezt a saját hasznára. Például nem egy autószerelőre láttam már példát, hogy olyan alkatrészeket cseréltet, ami teljesen rendben van, és elteszi magának a hasznot. Kifizetteti az emberrel, megveszi, és ki sem cseréli, mert tudja, hogy nem fog tönkremenni.

Na most egy pszichológus/pszichiáter is ugyanígy megteheti, hogy bebeszéli valakinek, hogy ő súlyos lelki beteg, és nagyon hosszú terápiára lesz szüksége, és aztán úgy csűri-csavarja a dolgokat, hogy minél többet járjon hozzá az illető.



2013. dec. 6. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
74%

Van egy ún. terápiás protokoll, ami erről (is) ír. Ez súlyos szakmai visszaélésnek számít, a praxisát kockáztatja az illető.

Egyébként nem csak SÚLYOS lelki betegek járnak terápiára, csak jelzem. Elég hozzá egy kis kötődési probléma, vagy egy enyhe személyiségzavar, hogy az életünkben súlyos gondot okozzon.

És ha nem fejlődik valaki, akkor legyen annyi esze, hogy terapeutát vált...

2013. dec. 6. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
63%

Azért egy autószerelőt egy pszichiáterrel összehasonlítani...

Mellesleg annyira sok a beteg, és annyira kevés a szakorvos, hogy nincsen nekik szükségük ugyanazt a beteget csak a pénzéért feleslegesen tovább gyógyítani. Azonnal kap tíz másik beteget...ha van rá ideje.

2013. dec. 7. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%
Megteheti, meg is teszik rengetegen. A pszichológus maximum nem figyel rád, csak fizetteti veled az óradíjat, ez még a kisebbik rossz, de a pszichiáterek ennél is rosszabbat tehetnek. A legtöbb kórház és magánrendelő jutalékot kap a gyógyszergyáraktól, minden tartósan gyógyszerre rászoktatott beteg után, ezért van az, hogy a legtöbb pszichiáterrel nem tudsz beszélgetni, nem figyel rád, de a gyógyszert azt írja szorgosan. Pénz van ebben az "üzletben" nekik, méghozzá rengeteg.
2013. dec. 7. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

"ezért van az, hogy a legtöbb pszichiáterrel nem tudsz beszélgetni, nem figyel rád, de a gyógyszert azt írja szorgosan."


Érdekes, akkor én biztos hallucináltam, hogy a pszichiátria gyakorlataim során egyetlen árva szó sem volt a betegek gyógyszereléséről (Félreértés ne essék azért az is meg lesz tanulva, de egyáltalán nem azon volt a hangsúly). A pszichoterápiáról, a beteg problémáinak megértéséről viszont annál több. Azt is biztosan csak képzelődtem, hogy több mint fél órát beszélgettünk minden egyes gyakorlaton, hol csoportban, hol egyénileg az adott betegekkel...

Ami pedig a gyógyszerre történő rászoktatást illeti, számos olyan betegség van, amit nem lehet csak úgy puff meggyógyítani, és ez nem a gonosz gyógyszergyárak miatt van így, hanem azért mert nem csak akut, hanem krónikus betegségek is léteznek, amik nem olyanok, hogy tesssék itt ez az antibiotikum és elmúlik, de nem is olyanok, hogy gyere beszélgessünk és elmúlik. Egy szorongást le lehet győzni gyógyszer nélkül és nem feltétlenül kell Xanax, de mondjuk egy bipoláris depressziót vagy skizofréniát nem lehet gyógyszer nélkül eredményesen kezelni és mivel ezek krónikus betegségek ezért folyamatos gyógyszerelést igényelnek. Nem, nem azért mert nem akarjuk a betegeket meggyógyítani, hanem azért, mert még nem tart ott a tudomány, hogy ezt meg tudjuk tenni.


És ha már így szóba jöttek a gonosz gyógyszergyárak, akkor ejtsünk pár szót a csodás alternatív orvoslásról, ami mindenféle hangzatos és látványos hókusz-pókuszokkal operál de nincs mögötte a gyógyszergyárak által alkalmazott több évtizedes kutatás, és bizonyítékokon alapuló orvoslás. Ergó nem költenek a kutatásra pénzt viszont sok energiát ölnek a reklámba, és a hagyományos orvoslás lejáratásába. Ez az igazi üzlet. Eladni egy olyan terméket, ami semmire sem jó, a vevő hiszékenységére alapozva, továbbá bemocskolni a bizonyítottan hatásos módszereket alkalmazó konkurenciát, s mindezt téve a természetesség misztikus köntöse alatt.


Én elismerem a gyógyszergyárak és az orvosok nem szentek, viszont a természetgyógyászat legalább akkora üzlet, mint a gyógyszeripar, és az hogy melyik oldalon több a csalás szerintem elég egyértelmű.


Kedves kérdező, a kérdésedre pedig azt tudom válaszolni, hogy nem zárható ki, hogy vannak ilyen pszichiáterek, hiszen aljaemberek minden szakmában vannak. Viszont lehet én vagyok naív, de feltételezem, hogy az autószerelők többsége normális és jó szakember. Ami pedig a pszichiátereket illeti, én látom kiből lesz pszichiáter, a legempatikusabb csoporttársaim szeretnének pszichiáternek menni. Arról nem is beszélve, hogy minden orvos komolyan vesz egyetlen apró mondatot! Nil nocere! NE ÁRTS! Ez a hivatásunk alapja. Aki ezt nem érzi magáénak az nem orvos, nem pszichiáter, csak egy aljas féreg, akinek a neve elé valami fatális hiba folytán oda került egy Dr. A pszichológusok nevében nem beszélhetek, de biztos vagyok benne, hogy ők is így vannak ezzel, pláne, hogy bölcsészként még közelebb kellene lenniük az emberekhez, mint nekünk orvosoknak.


Üdvözlettel: egy ötödéves medikus

2013. dec. 7. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akivel ezt meg lehet csinálni, annak tényleg durva lelki problémája van. Ugyanis az ember érzi, hogy van-e olyan gondja, ami zavarja az életét vagy nincs. És azt is, hogy fejlődik-e az adott pszichológushoz vagy pszichiáterhez való járástól. Valóban ha nem, és a "betegség" amúgy gyógyítható/fejleszthető fajta, akkor váltani kell.
2013. dec. 7. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Bárzsing ***** válasza:
27%

A pszichiáternek nem az a szakterülete, hogy terápiát tartson, ő gyógyszerel, továbbküld terapeutához, pszichoterápiás osztályra, ha úgy ítéli meg. Terápiát akkor tart és tarthat, ha van terapeuta szakvizsgája. Azért ezt ne felejtsük el.

A kérdésre válaszolva pedig nem valószínű, hogy egy pszichológus vagy pszichiáter ilyet tenne, elég nagy probléma, hogy még a magán dokiknál, terapeutáknál is általában várólista van, mert annyi páciens van, teljesen felesleges lenne ott tartani valakit, akinek nincs szüksége rá. Más részről, aki a magyar körülmények között, ahol valamiféle megbélyegzéssel jár együtt a pszichológushoz, pszichiáterhez járás, aki ilyen segítséghez fordul, úgy gondolom, annak megalapozott oka van rá.

2013. dec. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nekem volt már szerencsém ilyenhez. 1 évig jártam hozzá a nagy semmiért, olyan apróságokon akart dolgozni, hogy komolyan az volt az érzésem, hogy hátráltatni akarja a gyógyulásomat a pénz miatt. Van ilyen.
2013. dec. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
# 7: Pedig pont az "apróságokban" van a megoldás kulcsa, ha képes vagy hatékonyan dolgozni velük. De ha nem érzel fejlődést pár hónap, max. fél év után, akkor váltani kellett volna, mert a terápiás kapcsolaton múlik minden. Ha nem bízol a terapeutádban, akkor ha a fején pörög, akkor sem tud segíteni...
2013. dec. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!