Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet a baj? Mi történik...

Mi lehet a baj? Mi történik velem?

Figyelt kérdés

Körülbelül 4 éve kezdődhetett. Általános iskolában sokáig bántottak testileg/lelkileg és itthon is zűrök voltak ezért elkezdtem karcolgatni a csuklóm, aztán már pengével vagdostam magamat. A csuklóm és a combomat is. Majdnem mindennap megvágom magam mert úgy érzem büntetnem kell magam és, hogy ezt érdemlem. Ha fáj akkor jó mert megérdemlem :( amikor itthon vagyok azt mutatom minden rendben. Nem szeretném ha a szüleim megtudnák ezt az egészet, de az iskolában gyakran elsírom magam. Nagyon szomorú vagyok mindig, itthon is és mindenhol. Ha bármi olyan adódik, hogy felelés vagy nagyobb stressz akkor úgy érzem bent is, hogy meg kell vágnom magam :/ reggel a buszon szédülök, hányingerem van úgy érzem elájulok és hogy mindneki engem bámul. Hirtelen haragú vagyok, nagyon hamar változik a hangulatom. Az egyik percben még imádom az illetőt a másikban pedig gyűlölöm és úgy érzem rosszat akar nekem. Mostanában napközben nem igazán eszek de amikor hazaérek (4-5-6 óra felé az iskolából) akkor falok (tudom nem így kéne) de utána bűntudatom van. Néha koplaltatom magam 1-2 napig. De nem vagyok sovány. Ha például hárman vagyunk együtt a barátnőimmel akkor rosszul érzem magam, hogy engem biztos utálnak mert mindig mindnekinél nekem kell elkülönülnöm. Rengeteget gondolok az öngyilkosságra. Arról hogy hogyan csinálnám, milyen lenne. Ha eszek akkor is bűntudatom van (nem baj hogy egészséges) akkor is. Borzalmasan érzem magam :( Itthon próbálom eljátszai, hogy minden rendben (a nővéremmel vagyok egy szobába) és folyamatosan fürdésre hivatkozva elmegyek hogy vagdossam magam vagy sírjak. Kérlek ne ítéljetek el és csak segítő választ adjatok, hogy hova forduljak :)

Van egy tanárom aki nagyon kedves és nagyon szeretem lélektant is tanít és gondoltam szólok neki de amikor ott vagyok valahogy szégyellem magam és nem merem elmondani :/ ha az iskolai vizsgálaton kiderül, hogy vagdosom magam akkor beutalnak valahova vagy értesítik a szüleimet?


2013. dec. 6. 23:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szakember segítségére lenne szükséged. Szerintem beszélj a tanároddal, ő nem valószínű, hogy segíteni tud, de talán tud olyan helyre irányítani, ahol kapsz segítséget.
2013. dec. 6. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Iskolapszichológus?

Valakivel jó lenne, ha meg tudnád beszélni

2013. dec. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Tudom mi történik veled. Én segítek neked. Ezt már én is átéltem, de nem vagdostam magam. Nálam az váltotta ki, hogy egy lányt nagyon szerettem, és sok mindent megtettem érte, Ő volt az egyetlen, és rengeteg durva dolgot vágott a fejemhez. Itthonról nem kaptam szeretetet, és csak más volt képes megadni azt, ami kell, de ő meg pont úgy bántott, hogy én csak őt szerettem.

Itt kezdődött az önutálat, a bőgések, depi, alkohol, és hogy ha emberek közelébe értem, elfutottam. Pedig nagyon erős férfi vagyok. De ez 4 éve volt, azóta lányra sem bírtam nézni. Meggyűlöltem őket, és nagyon kedves voltam velük, de ma már csak nagyon bunkó tudok lenni. Először. Aki nyit erre, az majd megismerheti a kedves énem is.

Nálad is ez van, csak más szemszögből. Megaláztak, és a szégyen miatt vagdosod magad. Légy erős! Én már legyőztem ezt az egészet... Jó vagy te is, én is jó vagyok. Csak a másik démont keltett bennünk, ami felette a lelkünket, és az önértékelésünket. Ez az egész abból is fakad, hogy vágyunk a jó iránt. Akarjuk, kell. Ezt el kell engedni, nem szabad nagyon vágyni, ha megszünteted a vágyat, akkor elkezded újra élvezni a dolgokat.

2013. dec. 7. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Pszichológushoz kéne fordulnod, mert ez depresszió, kezdődő étkezési zavar és pánikbetegség. Különösen az étkezési zavart nem szabad hagynod kifejlődni, mert az van a legközvetlenebb hatással az egészségedre. (De a többit sem bagatellizálnám el.) Ezen nem fog tudni segíteni senki más, csak szakember.
2013. dec. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
4-es: ez nem igaz, szakember se tud segíteni, az mitől is szakember? Csak egy valaki tud segíteni, saját magad. A szakembernek csak tanácsot szabad adnia, mint a legjobb barátod. Pszichológiát csak az életből lehet tanulni, és amennyi ember, annyi élet.
2013. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Előző, ez nem igaz. A pszichológusokat nagyon alaposan kiképzik arra, hogy felismerjék a rosszul, torzul rögzült dolgokat, a szorongásokat, a félelmeket, amik megkeserítik egy hasonló dologban szenvedő ember életét. Nagyon alaposan megtanulják azokat a módszereket is, amikkel segíthetnek. Nyilván, a problémát nem a pszichológus dolgozza fel, hanem a páciens maga, de vannak esetek, amikor ehhez már szaksegítség kell, mert a szakavatatlan "legjobb barát" már nem tud mit csinálni, mint esetleg megértően hallgat. Van amikor ez már nem elég. Ha a kérdezőnek lett volna olyan barátja, aki tud segíteni, már megtette volna.
2013. dec. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hosszúhajú ***** válasza:
sok tünet utal borderline személyiségzavarra: bűntudat, vagdosás, étkezési zavar is része lehet, labilis hangulat, egyszerre gyűlöl és szeret, jókedv rosszkedv váltakozása, szorongás, alapja lehet gyerekkori trauma, bántalmazás testileg lelkileg - mint nálad, kisebbrendűségi érzés, indulatkezelési probléma, hirtelen harag, ellenséges érzület másokkal, szuicid hajlam... - ez túl sok egybeesés. MOST menj dokihoz, vagy szólj a tanárnak, vagy akár pszichológus akár pszichiáterhez, és komplex kezeléssel szépen rendbe fognak tenni téged. Attól meg ne ijedj meg, azért írtam így le, hogy időben dokihoz küldjelek. Örülnék és szeretném ha majd visszajeleznél, akár privátba is, hogy, hogy vagy!
2013. dec. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Ha téged Horváth Gabriellának hívnak akkor hipergyorsan verd ki ezt a fejedből!!!mert yodaaa van.ha pedig nem hát akkor...nem érdekel.
2014. jan. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!