Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Segítség! Tényleg pszichopata...

Segítség! Tényleg pszichopata vagyok? Mit tegyek így az életemmel? És a szüleim sem szeretnek?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogy fogalmazzak, sosem éreztem különösebben semmit. Nagyszülők temetésén álltam, mint egy idegen, mindig megbántok mindenkit egy kikívánkozó megjegyzéssel és sosem kérek bocsánatot, sosem érzem szükségesnek.

15 éves vagyok, idén kezdtem a gimit. Nem rég volt szülői és anyám elmesélte, hogy mi volt. Mondta, hogy nem egy szülő megjegyezte, hogy a gyerekeik otthon mondják, hogy én egy zombi vagyok meg túl ridegen viselkedem és ezt a tanárok is észrevették. Én eddig azt hittem, hogy minden normális velem. Csak nem értettem, hogy miért sír valaki, ha valaki más csúnyát mond neki, meg miért örülnek ha látnak valakit például. Szóval ezeket a dolgokat nem értettem. Komolyan nem, most nem azért. Azt hittem, hogy antiszociális vagyok, hogy ez mással is van, majd kinövöm.

Na szóval a drága kedves osztályfőnököm tanácsára anyám meg apám ma elvittek egy pszichológushoz. Először beszélgettünk kettesben majd egyedül. Lényegében annyi, hogy miket szoktam csinálni, hány barátom van, kivel hogy jövök ki, milyen a kapcsolatom, meg hogy szerintem miért vagyok ott. Aztán a másfél órás beszélgetés után a doktornő közölte az eredményt, miszerint érzelemmentes vagyok. Ilyen létezik? Különösebben ez a dolog sem izgat, csak azt tartom furcsának, hogy csak úgy közlik velem, hogy érzelemmentes vagyok.

Na a másik, hogy mikor szálltunk be a kocsiba én lemaradtam, kicsit nézelődtem (szép park van a kórház6 mellett) és eközben anyám meg apám összevesztek és ahogy apám szállt be a kocsiba hallottam a kérdését, amit anyámnak tett fel: "És mit fogunk csinálni egy pszichopata gyerekkel?" és ezt ilyen felháborodott hangon.

Valóban pszichopata lennék? Az orvos azt mondta érzelemmentes, nem azt, hogy pszichopata. Vagy a kettő ugyanaz? És apám innentől gyűlölni fog? 15L



2013. dec. 6. 16:41
 1/9 anonim ***** válasza:
nem. a psychopata teljesen mást jelent.. hamarabb sociopata.
2013. dec. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
69%
A pszichopatáknak is van hely a társadalomban, tulajdonképpen különleges vagy. Ne törődj vele mit gondolnak mások, az a lényeg hogy te jól érezd magad a bőrödben. Gondolom gyilkos gondolataid nincsenek (mivel nem említetted), akkor meg nincs gond.
2013. dec. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Butaság... érzelemmentes? Nem vagy te robot...

Mindenkinek vannak érzelmei csak más mint másoknak.

Hidd el minden emberből előlehet csalni az érzelmeket vagy így vagy úgy...

2013. dec. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
21%
A szex érdekel téged ?
2013. dec. 6. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Ne izgasd magad emiatt. Ettől nem leszel beteg, viszont hideg fejjel tudsz majd dönteni komoly kérdésekben. Másrészt ez genetikusan nem örökölhatő, a paciens az otthon látott formát, magatartást utánozza. Talán említsd ezt meg a kedves szüleidnek.
2013. dec. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Olyan fura, hogy miközben olvastam a leírásod, egyszerre éreztem rajta bánatot és kétségbeesést. Biztos nincs benned semmi érzés a történtekkel kapcsolatban?


Amúgy biztatásképp mondom, hogy nagyon sok érzelemmentes ember van vezető pozícióban, mert az üzleti életben alapvetően nem szabad, hogy az érzelmek befolyásoljanak. Sok ilyen embernél azért érdemes megemlíteni, hogy az átlagnál merészebben, agresszívabban érik el a céljaikat.

2013. dec. 14. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem is tudom, alapvetően van bennem némi kétségbeesés de meglepő módon nem esik annyira rosszul a dolog, mint az kéne. Sőt, semmit nem érzek vele kapcsolatban, csak valahogy mégis foglalkoztat, hogy mi lesz velem. Nem akarom, hogy a szüleim semmibe vegyenek, csak mert nincsen olyan sok kavargó és eltérő érzés bennem, mint bennük vagy másokban.


Ha ez előnyös a munkában, karrierben annak örülök, vannak nagy terveim, talán így sikerülhet is.

2013. dec. 14. 02:57
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A karriernél elfelejtettem mondani, hogy nem csak az érzelemmentesség miatt is tudnak jók lenni, hanem azért is, mert teljesen hitelesen tudják kifejezni az emberi érzelmeket. Erre neked is szükséged lesz, mert a társas munkában, vagy akár csak a kollégákkal való kapcsolatnál fontos, hogy jó benyomást kelts. Az emberi érzelmek eljátszását mindenképp érdemes megtanulnod, különben olyan atrocitások fognak érni, amik csak hátráltatnak.


Tudom ajánlani a Dexter című sorozatot, nem csak nagyon szórakoztató, de egy érzelemmentes egyén mindennapjaiba nyújt betekintést, de a sztorik nem mindennapiak. Neked főleg azért lehet fontos, mert Dexter elég sikeresen el tud vegyülni az emberek között, mert elég jól el bírja játszani az érzelmeket.

2013. dec. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Eddig még nem nagyon vették ezt észre nálam, csak néhány közelebbi ismerősöm tartotta furának, mikor meséltek valami számukra borzasztóan szörnyű dolgot én meg visszakérdeztem, hogy "és?".

A Dexterről már hallottam, szerintem ma neki is állok nézni, ha ő is ilyen, akkor biztosan tetszeni fog. Köszönöm még egyszer!:)

2013. dec. 15. 10:12

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!