Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichológusoknak mi az...

A pszichológusoknak mi az álláspontja a nagyon sokat tanulókról?

Figyelt kérdés

Aki nagyon sokat tanul, az ott akarja bizonyítani, hogy ő meg tudja csinálni. Bizonyítani magának is, másnak is. Esetleg az élet más területén jelentkező hiányosságát kompenzálja.

Esetleg nem bízik magában, hogy meg bírja jegyezni, azért tanul sokat.

Esetleg fél, mi történik, ha nem felel meg az iskolában.

A "hatalomnak" akar megfelelni, ahelyett, hogy magának állítana mércéket, az élet más területein.



Ezek mind vallom és egy részét magamon érzem.

Ettől függetlenül, ez hosszútávon káros lesz?


Hiszen például TALÁN jobb, ha valaki kompenzál, mintha megrekedne?

Vagy jobb, ha legalább be tudja bizonyítani, hogy legalább a szorgalom terén jó, mintha semmiben se érezné magát jónak...


Hogy van ez?


2013. dec. 3. 00:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Me' van?


Én sokat tanultam. Nagyon-nagyon sokat. Egyetemen a félév közepétől reggeltől estig nyomtam. Vizsgaidőszakot megelőző 2 hét volt a legdurvább, akkor még haza se mentem 1 hónapig. Csak a tanulás volt. Az egyetem felétől pedig már barátnő mellett csináltam. Semmilyen lelki problémám nem volt. Azért gürcöltem annyit, hogy később learathassam a gyümölcsét, amit sikerült is. Kiváló fizetéssel dolgozok mint villamosmérnök és boldog kapcsolatban vagyok a barátnőmmel Az angolt teljesen nullától 5 hónap alatt felhoztam középszintre (70+ %-os). Azt is éjjel-nappal csináltam, de mindennek meg volt az oka.


A sok tanulás önmagában semmit sem jelent.

2013. dec. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 My Conserve ***** válasza:

Szia!


Hát szerintem önmagában az, hogy sokat tanulsz, nem káros. Az káros lehet, ha tanuláson kívül mást szinte nem is nagyon csinálsz. Egy harmonikus felnőtté kellene válnod, az lenne a legjobb - olyanná, aki nem érzi idegennek magát az élet egyik fontos területén sem.


Ha valaki jól tanul, ebben sikeres, azzal kétféle fejlődés is történhet:

A) beskatulyázzák, mint egy olyan srácot, aki csak tanulni tud.

B) erőt meríthet az itt elért sikereiből az élet más területeire is.


Az lenne a jó, ha a B történne veled, de ez azt is jelenti, hogy nem a tanulás az igazi cél.


"Esetleg nem bízik magában, hogy meg bírja jegyezni, azért tanul sokat."

Az nem baj, ha felderíted, mire vagy képes - pl. képes vagy-e megtanulni bonyolult dolgokat, ha sokáig tanulsz.


De ha neked NAGYON hosszú ideig tart viszonylag rövid dolgok megtanulása is, akkor ezt nem kéne erőltetni. Nem muszáj mindenkinek tudósnak lennie, ha nem jó a memóriája. Lehet belőle az iskolán kívül nagyon jó ember akkor is, ha őneki az ötöst elérni mindig nehézséget okozott.

2013. dec. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

"De ha neked NAGYON hosszú ideig tart viszonylag rövid dolgok megtanulása is, akkor ezt nem kéne erőltetni. Nem muszáj mindenkinek tudósnak lennie, ha nem jó a memóriája. Lehet belőle az iskolán kívül nagyon jó ember akkor is, ha őneki az ötöst elérni mindig nehézséget okozott."


Ne haragudj ezzel nem értek egyet.


Pont azért is tanulok sokat, mert nem fogadom el, hogy azért ne tudjak, mert konkrétan buta vagyok. Nem akarok az is maradni.

Pont a tudományok érdekelnek, és szerelmes vagyok abba, hogy tudjak. Nekem ez ötször annyi energia és idő, mint az átlagnak.


De valószínűleg ez más sokat tanulónál is így van, hacsak nem jogász, orvos, mérnök.



Pont ez fáj nekem, ha mondják, hogy miért erőltetem.

Azért, mert csak annak lehet tudása, az jó agyú?

A rossz agyú miért nem kompenzálhat?



Ráadásul a logika és a memória is fejleszthető, ha tanul valaki, és nem adja fel azért, mert rossz agyú...



A precíz, kétkezi munkához nincs türelmem és nem érdekel, ellenben a szellemi dolgok igen.


Hadd erőltessem.

Legalábbis ennyiből.

2013. dec. 3. 00:52
 4/6 automatakoktel ***** válasza:
Szerintem ez így tök jó. Mármint ha szereted csinálni, ha neked ez fontos. Arra érdemes lehet vigyázni hogy elsösorban magadnak akarj megfelelni, sokan esnek abba a hibába hogy mindenáron meg akarnak felelni, innen nemtudom megmondani hogy ez mennyire lehet érvényes rád. Azonban ha van célod, és azt így akarod elérni, ezzel önmagában szerintem semmi gond sincsen.
2013. dec. 3. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 My Conserve ***** válasza:

"Ne haragudj ezzel nem értek egyet. Pont azért is tanulok sokat, mert nem fogadom el, hogy azért ne tudjak, mert konkrétan buta vagyok. Nem akarok az is maradni."


Nézd, lehet széllel szemben pisilni, csak nem túl hasznos.


Ha te sokat tanulsz, és ezzel sikereket érsz el, az jó, örülök neki. Ha te sokat tanulsz, és mégsem érsz el vele sikereket, akkor viszont talán érdemes átgondolni a tanulás jelentőségét. A tanulás nem önmagában cél, a cél az, hogy szakmailag és az életben általában sikeres legyél. Ha neked ez sikerül, akkor jól csináltad a dolgod. Ha sokat tanulsz, és mégsem vagy különösebben sikeres, akkor a sok tanulás mégsem vezetett eredményre.


Érted? Ne órákban gondolkozz, ne azt nézd, hogy mennyi időt töltöttél a tanulással, hanem azt, hogy eredményes volt-e a tanulás.

2013. dec. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Eddig nem arról beszéltél, eredményes-e, hanem arról, hogy valami megtanulása sokkal több időbe telik-e...


Eredményesnek eredményes vagyok, csak több szenvedés árán.

2013. dec. 3. 19:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!