Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Álombeli sérülés ébredés után...

Álombeli sérülés ébredés után is fáj, volt már veled ilyen?

Figyelt kérdés

Éjszaka azt álmodtam, hogy verekedek. Egyszerre három emberrel harcoltam, dulakodtam.

Ezután reggel felkeltem, és a jobb kezemen a mutatóujjam izülete nagyon fájt. Azóta láthatóan be is dagadt, jóval nagyobb mint a bal kezemen a mutatóujjam.


Volt már veletek hasonló?

(olyan már volt, hogy ráfeküdtem a karomra és arra ébredtem, hogy teljesen elzsibbadt, de ez más)



2013. nov. 30. 16:30
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

szerintem létezhet ilyen..

egyik barátom azt álmodta hogy egy lány megerőszakolta-reggel mikor felkelt fájt a hátsója :P

2013. nov. 30. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Velem is volt !!!!! Azt álmidtam hogy pusztán vagyok és van aza gaz nemtom mi es elvágtam a lábam! reggel felkelek es ott van a nyoma!!!! Szoval van
2013. nov. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%
Igen van ilyen. Ha az éjszakai verekedés közben belerugtál az ágy lábába, az reggel is fájni fog.
2013. nov. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Alvás során több fázison esünk át. A REM fázis (Rapid Eye Movement = gyors szemmozgás) alatt álmodunk, és ebben az alvási szakaszban a test bénult állapotban van, vagyis amit te írsz az nem lehetséges.
2013. nov. 30. 18:37
 5/12 anonim ***** válasza:

"A REM fázis (Rapid Eye Movement = gyors szemmozgás) alatt álmodunk, és ebben az alvási szakaszban a test bénult állapotban van, vagyis amit te írsz az nem lehetséges."


Ezt azért ne reklámozd, mert tanultabb ember körberöhög. A test bénult állapotban (a valódi bénuláson kívül, amikor a tudat megtartot és éber) csak akkor van bénult állapotban, amikor az ember KÓMÁBAN vagy mélyaltatásban van. Síma alvás alatti álomban ez nem így van.


Pl. gondolj csak arra, hogy vannak álmukban beszélő, és mászkáló emberek.


Ha álmodban verekedsz és reggel fáj a helye az két dolog miatt lehetséges:


1. azt álmodtad, hogy verekszel, és ezt a tested is megvalósította (nézz meg egy álmodó macskát! az összes mancsa mozog, néha még morog is hozzá. Tutira vadászik ilyenkor álmában.). Magyarul álmodban jól belerúgtál valamibe.


2. Álmodban jól belerúgtál valamibe, de nem ébredtél fel - pont azért, mert REM-fáziban voltál -, ezért a testi fájdalomhoz hozzáálmodtál valamit, amit a lélek testi szinten ismer, tapasztalatból.


Én egyszer álmodtam egy nagyon szörnyűt. Azt álmodtam, hogy hátba lőttek. Amikor felriadtam, pontosan meg tudtam mutatni, hogy hova fúródott a golyó és napokig fájt a helye. Alig kaptam levegőt. Hason alszom, egyedül, nyugiban, és sehol senki. Na erre varrj gombot. :)

2013. nov. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
:D:D:D:D Jó akkor amit én irtam az lehetetlen ? O.o
2013. nov. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom, hogy REM fázis alatt nem tudjuk testrészeinket mozgatni. (Ha jól értem, azzal nem értettél egyet, hogy bénulásnak mondtam. Jó akkor nem bénulás, hanem mozgásképtelenség.)


Amit pedig mondtál, hogy a macska mozog, meg vannak akik alva járnak, beszélnek, ahhoz csak annyit, hogy ezek élég ritka esetek/betegségek, vagyis lehet, hogy egyesek képesek ilyesmire, de a kutatások alapján kijelenthető, hogy ez nem normális. Mert normális esetben nem vagyunk képesek mozogni.

Azzal tisztában vagyok, hogy alvás közben érzékelt hatások befolyásolják az álom menetét, megtapasztalt eseményeit, de, hogy azért álmodnám azt, hogy valamibe álmomban belerúgok, mert az ágyon fekve, mondjuk bevertem a lábam, azt a fent írtak miatt nem tartom valószínűnek. Sokkal inkább azt gondolom, hogy a te példádnál is, és az enyémnél is az átélt eseményt az agy valós veszélynek, történésnek fogta fel, és ezért reagált a szervezetem úgy, hogy bedagadt az ujjam, illetve neked ezért fájt a hátad.


Nagyon érdekes témának gondolom egyébként ezt, mert ha az agy ilyesmire képes, akkor lehetséges, hogy konkrét betegségek ellen is lehetne az elmével "harcolni". Ahogy a gyógyszerteszteléseknél a placebo csoportokban is sokszor hasonló százalékban gyógyulnak meg a betegek, a tudat miatt, hogy a gyógyszer segíteni fog. (na de ez már csak fikszió :) )

2013. nov. 30. 20:11
 8/12 anonim ***** válasza:
AZÉRT álmodod, MERT belerúgtál valamibe ÉS fáj már akkor. Nem pedig fordítva, ahogy te gondolod.
2013. dec. 1. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Fontos, hogy megértsd, amit a #8-ban írtam, hogy ilyet lehetőleg ne találj ki: "lehetséges, hogy konkrét betegségek ellen is lehetne az elmével harcolni"
2013. dec. 1. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Többen is úgy gondoljátok, hogy ilyen nincs.(akkor most a hozzáfűzött fikciómmal ne foglalkozzunk, csak maradjunk a tényeknél)


Álmodtam, álmomban harcoltam, majd reggel felébredve fájt a mutatóujji izületem. Ez később be is dagadt.

Nem tudom elképzelni, hogy hogyan sérülne meg az ujjam miközben fekszek az ágyon....


Azt kérném azoktól akik írtak, hogy írják le, hogy véleményüket mire alapozzák. Például, hogy képesek vagyunk mozogni álmunkban.

Én utánaolvastam a dolognak,és több helyen is olvastam a leírtakat, nem csak kitaláltam, hogy nam tud az ember mozogni REM alatt. Itt az egyik: [link]

2013. dec. 1. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!