Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit lehet tenni egy olyan...

Mit lehet tenni egy olyan személlyel aki már kétszer követett el öngyilkossági kisérletet?

Figyelt kérdés
Nagybátyám feleségéről van szó. A kórházban nem marad, nem lehet bírni vele. Mit lehet tenni?
2013. okt. 25. 15:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

lehetnek millióid, ha belül magányos vagy és egy sötét útitársat viszel magaddal.

Fiatal lány vagyok és a poklok poklát megéltem gyerekkoromban ami miatt mai napig szenvedek.

Ő lehet más erőszakban, vagy szigorban, vagy nevelésben nőt fel...

Ezért inkább beszélgetni, de nem is beszélgetni... első sorban ELFOGADNI és megérteni kéne.

ez NEM(!!!) elvárás, ez kéne legyen normális embertársaink részéről. Nem mindenki erős, nem mindenki állja a sarat.

Van aki 10/8x elbukik.. nem belerúgni kéne, hogy 10/10 legyen az arány!

2013. okt. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Próbálj segíteni neki hogy beszélsz vele!

Ha nem megy akkor nem megy :(

2013. okt. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Adj bele mindent hátha menni fog nem szabad belenyugodni a nem megy-be.
2013. okt. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Aki magától nem akar meggyógyulni, az nem is fog, tehát kívülről nem lehet vele mit csinálni, azon kívül, hogy a kezeteket nyújtjátok. Ha ő nem kapaszkodik bele a kinyújtott kezetekbe, ti nem fogjátok tudni visszarántani a halálból.

Meg kell mondani neki, hogy ti szeretitek őt, és ha szorult belé egy kis empátia, legalább megpróbálja elmondani, hogy mégis miért van így, mi a baj?


Amúgy ezek szerint nincs meg mindenük, nagyon nincs meg, ha valaki állandóan öngyilkos akar lenni a családban... Szerintem a legtöbben inkább választanák a szerény életszínvonalat, de boldog családi életet.

2013. okt. 26. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!