Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen kimerült vagyok, de...

Teljesen kimerült vagyok, de mégsem tudok aludni, miért?

Figyelt kérdés
Kisbabám alig alszik éjjel, már hónapok óta, de ha elalszik én mégsem tudok. Sokszor hangot is hallok, ez is zavar, olyan mintha menne a mosógép, meg ilyesmi. Más nem hallja. El kell mennem szakemberhez, vagy mit tegyek?
2009. nov. 8. 00:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Azért hallasz olyan hangokat melyek napközben állandóan vannak körülötted, mert kimerült vagy. Ha nem tudsz már elaludni sem, az erre utal. Kattog az agyad folyamatosan, picit meg kell nyugodni. Próbáld ki a citromfű teát lefekvés előtt, egy jó könyvvel, gondolj kellemes dolgokra és szép álmokat :)
2009. nov. 8. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
megpróbálom, köszönöm ha lesz egy kis időm, már tényleg nagyon kivagyok :-(
2009. nov. 8. 11:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előttem szólóval, pihend ki magad! Azért van ez az állapot, mert nagyon elfáradtál. Én is voltam így, és már úgy el voltam nyűve, hogy az ágybafekvés is szinte fájt. Hangokat is hallottam, de miután sikerült végre megnyugodnom, és kipihennem magam, elmúlt az összes ilyen problémám. Nyugalomra, és pihenésre van most szükséged. Jó pihenést!
2009. nov. 9. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm, hogy írtál, csak shogy sincs időm a pihenésre, amikor meg tudnék, akkor meg nem tudok, sajnos...
2009. nov. 9. 21:42
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekem az vált be álmatlanságra, hogy "oké, itt fekszünk, az is pihentető". Nem is kell több. Esetleg a bekéredzkedő zagyvaságokat szabadjára engedni, abból hamar álom lesz.
2009. nov. 10. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb pedig ki kell aludnod magad, mert még nagyobb bajod lesz. Elájulsz, v ilyesmi. Nincs senki, aki támaszt nyújtana neked? Valaki csak tud vigyázni a kisbabádra addig, amíg legalább egyszer kialszod magad! Nincs apukája, nagymamája, nagynénje, testvére? Old meg valahogy, mielőtt teljesen megbetegszel!
2009. nov. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
hát ez az hogy van segítségem, eddig nem kértem senkitől, mert nem akartam a terhükre lenni, de most is mikor vigyáznak a picire, én lefekszem és semmi, csak fekszem és jár az agyam minden hülyeségen :-(
2009. nov. 10. 19:43
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor vagy gondold át az egészet, és változtass a felfogásodon, hogy kikerülj ebből az ördögi körből, vagy menj orvoshoz! Akár csak a háziorvosodhoz. mondd el neki mi van, és majd továbbküld a megfelelő helyre, vagy tanácsot ad. Szóval ez válasz is egyben a kérdésedre, " El kell mennem szakemberhez, vagy mit tegyek?" ha nem tudsz egyedül változtatni a dolgon pozitív gondolkodással, akkor menj el. És ne szégyeld! (feltéve, ha van ilyen irányú ellenérzésed az orvoshoz menéssel kapcsolatosan) Nyugodj meg.
2009. nov. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Légyszi, ne bonyolítsd, és ne is figyelj azokra, akik mindenféle elméleteket aggatnak rá. Feküdj ott, engedd el magad, és hagyd, hogy történjen, ami akar. Nem tilos gondolkodni se. A pihenés mindig pihenés. A feszülés meg nem. Bár lenne minden csak tized ennyire egyszerű.


Mondjuk az se baj, ha észreveszed, hogy állandóan ugyanarra gondolsz, amikor "jár a csavar", és még sose vitt előrébb ez senkit. Mintha nem is te gondolnád. Akarod te azt? Gondolom nem, mégis, hadd csinálja, ha akarja, miután tiszta, hogy nincs semmi akkor se, ha agyalgat az ember, és akkor se, ha nem. Szóval ne érts félre, nem kell semminek se változni, egyedül a laza fekvés a lényeg, azt hívják pihenésnek. Ilyenkor hajlamos a test megajándékozni a gazdáját egy valljuk be, igazán ronda, nyáltócsás szunyával.

2009. nov. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csak a kérdést olvastam.

Szerintem ideges típusú alvászavar lehet. Tudom ajánlani a citromfű teát, vagy orbáncfüvet akár! 1 próbát megér. :)

Remélem segít.

2010. jan. 23. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!