Intenzív fóbia, mit tehetnék? 16/L
Ami fontos lenne, hogy szedj sok vitamint, főleg magnéziumot és B-vitamint.
Shirley Trickett-nek vannak könyvei, a szorongásról és a pánikbetegségről, ezeket célszerű lenne elolvasni, mert megnyugtatják az embert. Jó dolog szinte szó szerint ugyanazt olvasni, mint amit átérez az ember, megnyugtató, hogy TÉNYLEG nincs egyedül ezekkel.
Aztán nem lenne rossz ötlet felkeresni egy pszichológust. Minden középiskolának van, de ha a háziorvosoddal beszélsz, ő is tud segíteni.
Relaxálj, meditálj, ott az autogén tréning! Hidd el mindez sokat fog segíteni, hogy ezt a szorongást leküzdd, csak legyél türelmes. Ez sajnos nagyon lassan megy, de szépen lassan átalakulnak a gondolataid és fellélegezhetsz! ;)
köszönöm szépen a választ! Nagyon kedves vagy!:)
Az a baj hogy félek pszichológushoz menni, igazából minden orvoshoz félek elmenni. Nem tudom lehet ez is a fent leírtak miatt, de már ha megfázok és orvoshoz kell menni már azt sem szívesen teszem meg.Messzire elkerülöm a kórházakat/klinikákat amennyire lehet. Mindig is visszahúzódó tipus voltam de mióta ez az állapot fenn áll azóta méginkább. És bár mára már egyáltalán nem vagyok kövér (169cm 66kg) még mindig azon idegeskedek hogy talán megint orvoshoz küldenek majd, és éppen ezért rengeteget sportolok, egészségesen étkezem és ahogy te is írtad vagy 4-5 féle vitamint is szedek. De hogy valami nincs rendben azt már régóta érzem. Mert szó szerint minden nap rettegek. Azt meg már sokan kérdezték tőlem hogy hogy birok megenni annyi paradicsomot , mikor régen egyenesen utáltam, az egyetlen gyümölcs volt amit soha nem ettem meg, és ezután a hercehurca után hallottam hogy a paradicsom a rákos megbetegedések megelőzésében is sokat segít, és akárhogy utáltam naponta vagy 4-egy lenyomtam a torkomon. És ez biztos hogy nem normális. De mit tehetnék még?:/
Valószínűleg az abban a fél hónapban fellépő feszültség, bizonytalanság, szorongás, generalizálódhatott nálad, ahogy írod, fóbiás jelleggel.
Ne aggódj, nem vagy ezzel egyedül, igen sokan járnak hasonló cipőben!
Először is el kell tudnod fogadni, hogy semmilyen fizikai bajod nincs. Bebizonyosodott, többször is, no para!
Másodszor fel kell ismerned, hogy az igazi probléma nem fizikai, hanem mentális eredetű; a fóbiák, szorongások az elme átmeneti (!) zavarai, nagyon nagy százalékban orvosolhatóak!
El KELL menned pszichiáterhez. Tudom, ez lesz a legnehezebb; hogy rávedd magad, de fontos, és hidd el, hatalmas megkönnyebbülés lesz.
Minden fóbiánál a legjobb gyógymód a szembesítés. Meg fogod látni, hogy amitől igazából annyira tartasz, az semmiség.
Főleg pszichoterápiára, beszélgetésre van szükséged, minimális kiegészítő gyógyszeres kezelést el tudok képzelni.
A legközelebbi pszichiáterhez nyugodtan elmehetsz, semmi extrát nem fog csinálni, csak egy rövid beszélgetés, és szerintem már az is sokat lendítene a helyzeten.
Sok kitartást kívánok!
2. vagyok, ismét.
Pszichiáternél az első alkalom az mindig állapot - és helyzetfelmérés. Nagyvonalakban körvonalazza a helyzetet, illetve a legégetőbb problémákra (fizikai tünetek) keres átmeneti megoldást (főleg gyógyszeres kezelés, életvitelbeli, iskolai változások szüksegéssége).
Tehát egyfajta "tűzoltásról" van szó. Elindít valamilyen terápíát, kontrollt ír elő.
Az időtartam attól függ, hogy magán-pszichiátert, vagy klinikai pszichiátert választasz-e. Előbbi még az első alkalommal is jóval tovább beszélget, több mindent szeretne (és van lehetősége) felmérni (fél-1 óra), az osztályos orvos-pszichiáterek csak az első alkalomra szánnak többet, amíg felmérik, hogy mi is a probléma (20-40 perc). Persze egyes orvosok esetében lehetnek apró eltérések, de ez a trend.
Nagyjából azokat kell elmondanod, mint amit itt leírtál, nem kell részletesebben, ha valamely részletet fontosnak tartja, úgyis konkrét, specifikus kérdést tesz majd fel. Rákérdez olyan dolgokra, hogy kiderüljön, hogyan látod magad, a helyzetedet, a könyezeted.
Mivel elég specifikus a probléma, leginkább arról fog kérdezni, hogy azt a fél hónapot, illetve a vizsgálatot hogyan élted meg, mik történtek, valamint az azt követő időszakról kérdezhet általában.
A többi alkalommal már új dolgokat nem kérdez, csak hogy mi a változás.
Az általad leírt agorafóbiás /és enyhe szociális fóbiás/ dolgokat szerintem ügyesen szokták kezelni a pszichiáterek, viszonylag hamar nagy sikert lehet elérni.
Továbbra is sok kitartást kívánok!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!