Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem bírom ha hozzám...

Kedves97 kérdése:

Miért nem bírom ha hozzám érnek? Ez betegség?

Figyelt kérdés

utálom ha megölelnek ha megfogják a kezem, rosszul vagyok ha valaki szándékosan bámul,a legjobb barátaimnak sem engedem hogy megöleljenek, mivel lány vagyok ezt elég nehéz kikerülni mert ugye a lányok sokat ölelkeznek de valamiért nem bírom és nem értem miért :/


16/L


2013. szept. 3. 21:48
 1/10 anonim válasza:
88%

Nem vagy egyedül!

18/F

2013. szept. 3. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%
szerintem nyomulós emberek között vagy az a baj
2013. szept. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Én is így vagyok vele.
2013. szept. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

nem vagyok szerintem nyomulós emberek közelébe :D

az ha én megölelek valakit vagy megpuszilok az oké, csak hozzám ne érjen senki, nem tudom elmagyarázni igazából ha én csinálom valamiért más :D Barátaim tudják hogy utálom ha megsimítják a kezem vagy a hajamat piszkálják, de mégis csinálják, ma mondta barátnőm mikor megölelt és látta rajtam hogy nem igazán örülük neki hogy ő ezt csak szeretetből csinálja és nem azért hogy nekem rossz legyen, én megértem mégsem birom eltűrni, tudnék ezzel kezdeni valamit?

2013. szept. 3. 22:04
 5/10 anonim ***** válasza:
86%

Van, aki így van ezzel.


Én sem szeretem, ha valaki csak úgy engedély nélkül hozzámér... vagy akár véletlenül súrolja kicsit a kezem. Ilyenkor még le is "törlöm" úgymond, mert zavaró érzést hagy egyébként maga után.


Ez nem azért van, mert bajom lenne azzal a személlyel, aki épp ezt csinálta, mert ez hozzám közel állóknál is előfordul... egyszerűen csak egy ilyen agybajom :D Úgy tűnik neked is ez van... :D


Engem sem zavar olyankor amúgy, mikor én kezdeményezem az érintést. De pl. a szerelmem kivétel mindez alól, mert ő bármikor megérinthet.

2013. szept. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

utolsó

ugyanígy vagyok vele :D akkor nem vagyok egyedül :3 már kaptam leveleket hogy fóbia meg keressek pszichológust és csak néztem hogy úristen ennyire komoly lenne, de ezek szerint nem :D mondták hogy ez általában a tiniknél jön elő, ki lehet ezt nőni vagy mindig ilyen lesz? te hány éves vagy? :)

2013. szept. 4. 14:29
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

Én 19 vagyok, de nem tudnám neked megmondani, hogy mióta van ez. Az biztos, hogy idegenekkel szemben régóta, de családtagokkal pl. egy időben nem volt... mára már velük is.


Amúgy én nem tartom ezt olyan óriási problémának... nem próbálok kinőni belőle.

2013. szept. 4. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Úristen,most bevallom őszintén megnyugodtam,hogy nem csak én vagyok ilyen ...

Úgyanúgy nem szeretem ha megölelgetnek,vagy puszilnak,utóbbinál még a családtagjaimnál sem szeretem.

A kézhez éréssel nincs gondom,de ha bámulnak attól kitudok készülni...

Nálam ezek nem feltétlenül jó dolgok,mert egészségügyibe járok,de egyszerűen nem tudok semmit tenni ellene,nekem ezek kellemetlen dolgok,amiket sajnos mások egyáltalán nem értenek meg.


Egyébként mindig is furcsáltam ,hogy egy-két ember még olyan embereket is ölelget,akiket csak maximum 1-2 órája ismer(nem egy ilyen van az osztályomban).


A másik az ,hogy nem tudom ti hogy vagytok vele,de egyszerűen nem értem miért lett divat ez a "túlzott közelség",ami alatt azt értem,hogy nálunk a lányok,egyfolytában a másikat puszilgatják,csak úgy spontán ölelgetik egymást,főleg amikor még odaszól a barátnőjének,hogy :"puszit nem kapok?!" ,aztán 3 puszival elköszönnek...

Megértem,hogy nekik ez jó,csak fogalmam sincs ,hogy ez honnan jött ? Média ?

2013. szept. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én a barátnőimtől az ölelést nem bánom, de puszi az nem :D Mondjuk mi nem is puszilgatjuk egymást :D Családtagoknak meg lehet :D Ha bámulnak...utálom. Az egyik barátnőm csinálta mindig azt h direkt nézett csak hogy felidegesítsen (sikerült is) :D A családtagjaim meg nem bámulnak engem :D Viszont a hajam az tabu. Ki nem állhatom ha valaki már csak hozzáér. Azt senkitől nem viselem el.
2013. szept. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
82%

Welcome in club! Nem tudom ti hogy vagytok vele, de nálam ez kialakult. Régen még sokkal kevésbé irritált, mint most. A barátaimtól is inkább integetve köszönök el, a családtagoknak csak kényszerből adok puszit, mert úgymond elvárják. Két kivétel van; az öcsém - néha megborzolom a haját és (ami most nem aktuális) ha járok valakivel. Talán ahhoz is van némi köze, hogy egyre több időt töltök egyedül, amit persze nem bánok. Azt csinálok úgy, ahogy én azt jónak látom - szabadon :D És nem, nem vagyok magányos, csak "elvagyok a saját kis világomban".


21/L

2014. jan. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!