Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok egy ilyen nőről?

Mit gondoltok egy ilyen nőről?

Figyelt kérdés
Én 21 éves vagyok, van egy kisebb baráti társaságom, és nemrég csapódott (illetve benyomult) hozzánk egy negyvenöt éves nő. Kb. 3 hete ismerem, alkalmanként összefutunk, és szó szerint nem tudom őt lerázni magamról. Annyit tudok róla, hogy 20 évvel ezelőtt házas volt, de félévi házasság után elvált, lett egy gyereke, azóta mindig a volt férjét szidja, nem is nagyon látta őt senki férfival azóta. Állandóan az exéről beszél, h kicsi a farka, meg kiket dug épp, szóval beteg dolog h 20 év alatt nem tudta magát túltenni rajta. De mindig utálattal beszél, szval nem hinném h szereti még. A volt férjét imádják a városunkban, a nőt kevésbé, nem tudom miért azt mondják h kibírhatatlan, és hogy valami nem stimmel vele. Egy 20 éves fia van, ő sem szereti az anyját, olyannyira h magánjellegű dolgokat meg se oszt vele, sőt egy lakásban élnek, de abszolút nem kommunikálnak. A nő rátapad minden férfira, kémkedik utánuk, nyomoz a neten, amivel elriasztja magától őket, plusz engem hívogat ide-oda kávézgatni, sétálgatni, ami számomra nyomasztó, mert furán néznek ránk az emberek hisz nem vagyunk egy társaság, fura h velem barátkozik. A nő a találkozásaink alatt is az exét szidja, a múltkor meg megtudta ki tetszik nekem, és rányomult a férfira. Előtte mondja: "Jajj, XY tetszik neked?! Ő nekem is tetszik, remélem nem baj" ... Állandóan mondogatja h "Ó, én nem vagyok olyan csinos mint te", meg ó te ilyen meg olyan vagy, meg okos stb. Számomra kissé kellemetlen a jelenléte, konkrétan energiavámpírnak tudnám hívni, öt perc alatt leszív, elvileg tökéletes élete lehetne, de mindent saját magának ront el, míg mások életében valódi gondok vannak, ő pedig a piti dolgaival (pl rosszul áll rajta a nadrág...) fárasztja őket. Kérdésem hogy lehet hogy ennek a nőnek van vmi pszichiátriai betegsége? Nyugtatózza magát reggelente amúgy, ezt a kollégáitól hallottam... plusz hogyan építhetném le magamról? A városban őt nem kedvelik a jelleme miatt, és fura kissé h egy 21 éves lány egy 45 éves nővel császkál...
2013. aug. 31. 15:40
 1/4 anonim válasza:

Kedves 21 éves!


Az a helyzet, hogy ennek a hölgynek nagyon komoly kompleszusai vannak, ami azt jelenti, hogy valószínűleg nem tudja magát elfogadni és ezért másokat hibáztat. A következmény, hogy mindenkit elriaszt magától, utálják, mert folyamatosan másokat furkál, önkritikája alapvetően nincs, az vált ki belőle örömet, ha másokat ki lehet beszélni, persze a saját hibáit meg nem veszi észre.

Ráadásul van egy felnőtt fia. Egy felelősség teljes ember nem így viselkedik. Annak ellenére, hogy nem ismerem, feltételezhető, hogy kicsit link is.Amit leírtál, mind erre utal.

Ha téged ez abszolút feszélyez, már pedig gondolom igen, meg kell neki mondani, hogy amiket mond másokról, téged az nem érdekel. Vegye észre, neked más a véleményed emberekről.

Előbb-utóbb vagy hanyagolni fog, mert nem vagy partner kibeszélésben, vagy kicsit változtat magán, hogy továbbra is kapcsolatban maradj vele.

Amit itt leírtam, az saját tapasztalat. Ha továbbra is érdekel a téma, vagy tanács kell, írj nyugodtan.

Privátba vagy nyilvánosan is szivesen válaszolok.

2013. aug. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy,hány éves,ha a barátod.Kit érdekelne,hogy fura.De az illető hölgy nem a barátod és te nem kedveled,ez a lényeg.Nincs mit tenni,nemet kell mondani neki,majd talál másik embert,aki ideig óráig elviseli.
2013. aug. 31. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem az a baj h nem kedvelem, mert sok hasonló meglátásunk van az életről. Inkább az a baj hogy sok. Annyit hívogat h én az igazi barátaimmal nem szoktam ennyit csevegni, plusz hogy őszinte legyek engem is megszólnak a városban h mit keresek emellett a nő mellett. Beszélgetnék szívesen vele, meg nem zavar, és segítenék neki, de az h a beszélgetésünk 80%át a 20 évvel ezelőtt elvált exférje tegye ki a maradék 10%át az a pasi aki nekem is tetszik, a másik 10%ban esik szó rólam. Kellemetlen h hívogat, anyukám is néz - régen az ő barátnője volt, őt gyötörte ennyire, de látta h anya nem vevő rá- most így rámszállt, anyumnak is fura h mikor csöng a telefon, akkor csak annyi h szia, addmár a lányod. Ami pedig nekem rémisztő volt, h egyszeri találkozásunk után meséltem neki h nekem 2 barátom van itt helyileg, a többiek már máshol tanulnak, erre rámrontott h miaz h itt csak két barátod van?! Én akkor mi vagyok, hát nem a barátnőd?! Én meg néztem, mert hát ugye a barátságok nem egyszeri találkozások után születnek :)
2013. aug. 31. 18:36
 4/4 anonim ***** válasza:
A tíz százalék csak azért szól rólad,hogy ne mondhasd,hogy veled nincs foglalkozva,hogy csak kihasználnak.Pedig ez a lényeg,használnak,ha valaki nincs tekintettel az igényeidre,idődre stb.Jól látod,hogy divatosan szólva egy energiavámpírral van dolgod.Az ilyeneket le kell kapcsolni az életünkből,mert másképp leszívnak,még ha csak telefonon hallgatjuk végig a szövegüket,akkor is lemerülünk.Tehát mondj nemet.
2013. szept. 1. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!