Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek jó ha ezt csinálom...

Szerintetek jó ha ezt csinálom vagy idővel rosszabb lesz?

Figyelt kérdés
Pánikbeteg vagyok erős szorongásaim vannak..pl nem merek emberek közé menni idegenekkel találkozni nagyobb bevásárlóközpontokba.. stb.. voltam pszichiáternél is kórházinál és magánnál is de nem segítettek semmit sem csak gyógyszert írtak viszont azt nem szeretném szedni mert félek tőle..senkinek nem tudom kibeszélni a problémáimat mert nem hallgat meg senki..próbálok erőt venni magamon de nagyon nehéz és fárasztó minden nap..ha pl lemegyek boltba akkor arra is fel kell készülnöm és próbálok nagyon sietni..az lenne a kérdésem ha nem szedem a gyógyszert és magamtól próbálok túllépni ezen (ami nagyon nehéz és rossz) h nem merek sehova se menni szóval így lehet nagyobb bajom??vagy idővel megőrülök??? előre is köszönöm a válaszokat
2013. aug. 14. 12:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy lesz tőle nagyobb bajod.

Én a testképzavart próbálgatom egyedül leküzdeni. Nem könnyű, néha örülnék neki, ha járhatnék szakemberhez.

Attól függ hogy mekkora a baj, hogy hogyan bírsz megbirkózni vele.

Szerintem megpróbálhatod egyedül, és ha érzed, hogy nem jó így, akkor mégiscsak járj szakemberhez.

A gyógyszerektől én is nagyon idegenkedem, de nem tudom, hogy lehet-e baj, ha nem szeded őket.

2013. aug. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Bárzsing ***** válasza:

A pánikbetegség kezelése nem csak gyógyszeres kezelésből áll (ez általában minden pszichiátriai betegségről elmondható), hanem pszichoterápiából is. Keress egy olyan dokit, aki rendesen kezel. Attól, hogy nem veszed be a gyógyszert, nem lesz bajod, de nem is fogsz meggyógyulni, legalábbis nagyon nehezen. Sokszor a pánikbetegség mögött a környezeti hatásokon kívül genetikai ok is áll.

Kezdetben antidepresszánsokat (SSRI) szoktak felírni, ezektől nem kell félni, nem okoznak függőséget. Ha nyugtatót is adnak mellé, azt általában rövid ideig adják csak, ez okozhat függőséget, de mint írtam, csak rövid ideig adják, és fokozatosan építik le, hogy ne okozzon elvonási tüneteket.

Ha pedig semmiképp nem akarod beszedni a gyógyszert, azt mindenképp meg kell beszélni az orvossal. Legalább azért, hogy tudja, hogy nem a gyógyszer nem hat, hanem te nem veszed be őket.

2013. aug. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat!szakemberhez azért nem járok mert ami államilag finanszírozott az semmit nem ér mert nem érdekli az orvost h mi van 2 perc a beszélgetés és utána szép szóval elküld..a magán doki meg drága 8000 ft alkalmanként és 3 hetente hív vissza..úgyhogy nem tudom vagy-vagy..próbálkozom egyedül ha nem megy meg így jártam...
2013. aug. 14. 15:50
 4/9 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg sok ilyen pszichiáter van.


De ne add fel! Kitartást!

2013. aug. 14. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a bíztatást!!!!
2013. aug. 14. 19:52
 6/9 anonim ***** válasza:

a pszichiáterek 98 százaléka gyógyszert akar adni, ha nem fogadod el, akkor meg arra fogják, hogy persze hogy nem javul, ha elutasította. GYógyszerekről csak annyit: +25 kiló(tapasztalat), sima nyugtatóktól is le vagy nyomva, ha eleget alszol, akkor is olyan fáradt vagy, hogy a szemeidet nem tudod nyitva tartani, én már nem szedek ilyeneket és minden erőmmel azon vagyok, hogy soha többé ne kelljen és nem is akarom, mára sokkal okosabb lettem, én azt javaslom ne válaszd a gyógyszert, keress fel kineziológust, természetgyógyászt, különleges masszázsokat, ilyen energiapontok stimulálásával foglalkozó helyeket, a kineziológia is ilyen, de nekem az annyira nem jött be, kb olyan, hogy mondogatod magadnak a céljaidat, mondatokat mint: vagyok, aki vagyok, elég jó vagyok, szeretetre méltó vagyok, legyőzöm az akadályokat elmondod kb 30x és közben bizonyos pontokat a testeden nyomkodva áramoltatod az energiát, azért kicsit vicces, a nő tartja a homlokom előtt pár centire a tenyerét és ezt kérdezi, miért éreztem bosszúsnak magam a szülőcsatornában??? Hát passz...Na mindegy de ez is pénzbe kerül és egy alkalom kb másfél óra

Meditációt nem próbáltál?

Én is a pánikbetegség rabja vagyok még mindig, de enyhült. Azt mondják, ha nem mersz emberek közé menni, erre a megoldás hogy márpedig menni és menni közéjük...És talán tényleg jó módszer... Én idegenek között még jobban vagyok mint ismertek között...

2013. aug. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm utolsó megnyugodtam h nem csak én gondolom így a dolgokat..én is gyógyszer ellenes vagyok mert tényleg amikor szednem kellett akkor úgy néztem ki mint egy zombi akkor inkább szenvedek egy kicsit de legalább nem tömöm magam gyógyszerekkel!és amúgy Te is félsz emberek között lenni, tömegben?vagy buszozni meg boltba menni??
2013. aug. 15. 12:41
 8/9 anonim ***** válasza:

igen félek, én saját rokonságom körében sokkal feszültebb vagyok, az idegenekkel meg már úgy vagyok, legalábbis nagyon igyekszem azon lenne hogy ki nem szarja le őket :), kényszeresen úgy érzem engem figyelnek, esetleg megtámadnak, nagyon szar érzés és testi tünetekkel is jár, szinte minden ilyen bajom a gyermekkori és későbbi traumák miatt fejlődött ki, úgy is mondhatnám belém nevelték az állandó görcsölést,szorongást, nem vagy elég jó stb...Buszon is elég szarul vagyok, ha kevesen vannak és nem ül mellettem senki akkor nem vészes, de ha tele van a busz és ne adj isten még nekem is állnom kell, azt érzem elájulok, engem néznek és látják hogy rosszul vagyok, szörnyű

többnyire bevált módszerek nálam: rendszerezés, tárgyak rendbetétele magam körül, többször rendezgesd át a szobádat, válts függönyt, ágyneműt, háttérképet :), gyújts gyertyát esténként, illóolajokkal is próbálkozhatsz, kényeztesd magad, ha esztétikailag tetszik a látvány ami körülötted van egy picivel jobb lesz a kedved, szagolgass levendulát(vagy akármilyen neked tetsző illatot), készíthetsz belőle fürdőt vagy hűsítő innivalót is, ürítsd ki a fiókodból a régi felesleges papírokat , rossz emlékeket idéző tárgyakat (FANTASZTIKUS ÉRZÉS)magnéziumot szoktam minden reggel szedni, jó a stresszre

[link]

Remélem segítettem:)

2013. aug. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!NAgyon kedves vagy és sokat segítettél :)
2013. aug. 15. 20:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!