A pszichoterápiának akkor van értelme, ha változni akarsz, ha valami nagyon nehezíti az életed és meg szeretnéd érteni az okait, tenni szeretnél ellene valamit. Ha felismered, hogy neked is van hozzá közöd, lehet rá hatásod, mi történik veled. Akkor is van értelme, ha áldozatnak érzed magad - azaz nem érzed, hogy tudnál változtatni -, de nem akarsz többet áldozat lenni.
Ha már terápiában van valaki, akkor is előfordulhat, hogy nem érez változást. Ezt érdemes megbeszélnie a terapeutával/pszichológussal. Minden lélektani folyamat időigényes, nem egy folyamatosan felfelé ívelő folyamat. Az önmagunkhoz való türelem sokat segíthet.
Az előzőhöz: A terapeuta nem, de a vele való kapcsolat igen. Ezért fontos a terapeuta és a páciens/kliens egymáshoz passzolódása.
Az eredeti kérdéshez pedig: én láttam jó néhány embert, akinek segített a pszichoterápia.
A pszichoterápia hasznos. Az is hasznos, ha az ember el tudja fogadni, hogy bizonyos körülmények között és adottságok mellett az emberi idegrendszer egyensúlyi folyamatai megbomlanak, és csak türelemmel és elfogadással lehet szépen visszalépdelni az egyensúlyba. A helyzet elfogadása, a segítség elfogadása, és annak elfogadása, hogy ez a helyrebillenés nem egy látványos folyamat - mind fontos lehet a regenerálódásban.
A mai kusza és pörgő világunkban ez már nem rendkívüli dolog, hogy gyakoribb az idegrendszer kibillenése, mint az izomláz. Az elfogadás, mint attitűd, sokat segíthet. Mint ahogy egy jó pszichoterapeuta is. :-)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!