Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok az öngyilkosságr...

Mit gondoltok az öngyilkosságròl?

Figyelt kérdés
Időszaktòl,kedvtől függöen gondolok az öngyilkosságra.Néhol egyszerű megoldásként gondolok erre a fájdalom és az ùjabb csalòdások elkerülése végett.De utána felmerül a kérdés mi történik utána?Melyik verziònak higyjek?Purgatòrium?Reinkarnáciò? De persze van,hogy kizökkenek ebből a depis állapotbòl és arra gondolok,hogy is juthatott ilyen hülyeség az eszembe?Másik oldalròl amitől magam is megdöbbenek hogyha belegondolok olyan jòl esne ha az a sok ember aki azt a sok fájdalmat okozta megérdemelné,hogy egy életre bűnhődjön és hajszál híján megfulladjon a lelkiismeretfurdalásban.Szörnyű gondolatok belátom de ez van.Olyan nehéz a világban mivel mind olyan mások vagyunk,hogy mindenkinek más fáj.Fel se tudjuk fogni az ami nekünk érdektelen a másiknak egy élet fàjdalma.Ti mit gondoltok az öngyilkosságtòl?És mi az a tupajdonság,cselekedet amit nem bírtok lenyelni? Köszönöm előre a véleményeket.:) 16/L

2013. júl. 28. 02:51
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

A kommenteket most nem volt kedvem elolvasni!:D De azért leírom, hogy mit gondolok erről az egészről.

Én 3-szór próbáltam öngyilkos lenni gyógyszerekkel! De hidd el ez nem mególdás! Tudom most azt gondoljátok, hogy én beszélek, de az tudja a legjobban aki benne volt!

Nem éri meg ezen gondolkodni, csak szenvedést okozól magadnak és a szeretteidnek is. Nem őket bünteted meg ezzel, hanem saját magad. Ők elfelejtenek egy idő után, de a te életedet már nem tudja visszaadni senki! Kérlek ne gondolkodj ezen! Mindenre van megoldás, hidd el. Ne dönts elhamarkodottan. Inkább keress fel egy pszihólógust.


Csak annyit tudok mondani, hogy KITARTÁS! SOHA NE ADD FEL!:)


Üdv!18/L

2013. júl. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:
# 7/10 es volnék lemaradt még hogy menj el barátokkal bulizni lazuljatok sokat segit mármint nekem segitett jó ha társaságban vagy 15/F
2013. júl. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Bizonyos -ritka- helyzetekben elfogadhatónak tartom. Próbáltam már, de nem sikerült, szerencsére utána évekig jól voltam. Most viszont már néha újra eszembe jut, ugyanis 40 feletti vagyok és nincs családom, se gyerekem, se szüleim, se hobbim, nemsoká talán munkám sem, egyedül élek és antiszociális lettem, ezért már barátaim is alig (nincs is már rá igényem), az egészségem sem túl fényes, úgyhogy nem lenne kiért és miért meggondolni magam, ha végképp összecsapnának a hullámok a fejem felett.

Nem akarnék lerokkanva, egyedül vegetálni évekig vagy

egy elfekvőben életem végén.

2013. júl. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim válasza:

A katólikus vallás azt tartja hogyha gondok miatt megölöd magad akkor az is gyilkosságnak számít szóval bűnhőd érte méghozzá úgy hogy a gondjaid a túlvilágban is folytatódnak.

Amúgy eléggé emós felfogásod van.

2013. júl. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm írásaitokat:) Bocsi de ennek a hülye emósdinak semmi köze ehhez.Az a helyzet azért is jár néha ez a fejemben mert félek.Nagyon félek....a jövőtől!Milyen munkám lesz,családom,jól fogok-e keresni?És ami a legfontosabb megtalálom-e a tökéletes partnert,társat?Nagyon félek főleg az utóbbitól mert az igai jövő arra épül.Család,ház bla bla...Gondolom értitek mire gondolok.És a munka...Én most egy képzőművészeti suliba járok.Ebből kifolyólag nagyon szívesen lennék divattervező vagy lakberendező.De Magyarországon ezt elindítani magamnak igen nehézkes volna és kockázatos.Költözzek külföldre csak a munka miatt?...Nem tudom...Ez is egy álmom egy csodás karrier.Nem akarom h az a sok munka,tanulás.Amikre most törekszem.Nem hozzam egy azt amire vágyom.Bocsássatok meg nagyon elkalandoztam.Végleg is úgy fejezem h tényleg KÖSZÖNÖM.Most egy ideig eltart a nyugalmam majd újra jövök panaszkodni.Sokat segítettetek.:) Sziasztok.
2013. júl. 29. 15:19
 16/17 anonim ***** válasza:
Istenem még csak 16éves vagy könyü másnak tanácsot tudom de ha ez vigasztal kérlek ne add fel valahol van1fiu aki csak rád vár..
2013. júl. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 Ian Catman ***** válasza:
GYÁVASÁG.
2013. júl. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!