Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik valamilyen önbizalom...

Létezik valamilyen önbizalom növelő szer?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy viszonylag kevés az önbizalmam.

Tisztában vagyok a képességeimmel, önmagammal, tudom, hogy nem kellene, hogy ne legyen önbizalmam, 2-3 sör után el is múlik ez a gát bennem, sokkal jobban tudok kommunikálni, jobb ötleteim vannak, jobb érdekérvényesítő képességem, viszont az nem megoldás, hogy folyamatosan alkohol hatása alatt álljak.


Nincsen valamilyen természetes/szintetikus, legálisan, vény nélkül beszerezhető szer, ami segít abban, hogy ez a mentális gát megszűnjön bennem? Semmit nem ér, ha szakemberrel konzultálok sajnos, mert pontosan tisztában vagyok azzal, hogy kellene, hogy legyen önbizalmam, de nincs. Olyankor elsutáskodok dolgokat, nem merek megszólalni, furcsán viselkedek, görcsös vagyok. Ez egyre inkább hátráltat az életben sajnos.


A segítségeteket előre is köszönöm.



2013. júl. 16. 20:16
1 2
 1/11 anonim válasza:
Igen létezik. Tapasztalatnak hívják. Szerezz tapasztalatot!
2013. júl. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Sportolok, sikeres vagyok a munkámban, sikeres vagyok szinte mindenhol, de mégis úgy érzem, hogy nem vagyok elég jó. Vannak tapasztalataim, több, mint egy átlagos embernek, mégsem érzem azt, hogy elég lehetnék. És bennem van ez a gát, amit szinte fizikálisan érzek, hogy megvan, amit az alkohol tud csak ledönteni.
2013. júl. 16. 20:27
 3/11 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy? Fiú/lány?
2013. júl. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Az alkoholtól leszel sikeres a munkádban és a sportban? XD
2013. júl. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nem, ha alkoholt fogyasztok, akkor nincs meg ez a mentális gát.


A munkámban és a sportban azért vagyok sikeres, mert csinálom, és maximalista módon elérem a céljaimat, széthajtom magam.


Az alkohol inkább a szociális kapcsolataimban segít. Közvetlenebb leszek, mindig tudom, hogy mi a jó válasz, merek önmagam lenni. Nem félek attól, hogy valaki rosszat gondol rólam. Általában bulikban is mindig megkapom a lányt, akit szeretnék, de ez mind alkohol hatása alatt történik velem.


Nem vagyok alacsony, nem vagyok vékony sem, sőt sportos vagyok, állítólag jól is nézek ki, a stílusom is jó, mégis ott az a gát, amit nem tudok lerombolni.


23/F

2013. júl. 16. 20:36
 6/11 anonim válasza:
100%
A leírás alapján neked nem kell önbizalomnövelő szer :D
2013. júl. 16. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen önbizalom növelő tréningek. Lehet érdemes lenne ki próbálni. (nekem is) :)
2013. júl. 16. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
2pohár Sangria...:D nekem bevált..
2013. júl. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 dani900 ***** válasza:

Ugyan ez a problémám ugyanennyi idősen :)


DE, azért én már haladtam, mégpedig úgy, hogy mindig egyre kevesebb alkoholt próbálok inni, és közben figyelek arra, hogy olyan legyek, mint amikor iszok, tehát úgymond tanulok saját magamtól, és közben ahogy több lesz a tapasztalat, tényleg egyre kevesebb alkohol kell.


Ja, munkával, meg sporttal minek hajtod túl magad? Ha eddig nem segített az önbizalom építésben, ezután sem fog.

2013. júl. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az alkohol valóban oldja a gátlásokat, de pont ebben van a veszélye is. Miután a gátlás nem idegi, hanem pszichés probléma, nem valamilyen szer, hanem pszichoterápia szükséges a mellékhatás nélküli megszüntetéséhez.
2013. júl. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!