Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Csak az érdekesség, kíváncsisá...

Csak az érdekesség, kíváncsiság kedvéért kérdeznék egy olyat, hogy?

Figyelt kérdés

Inkább másként állék neki:


Mi lehet az oka, hogy egyeseket órákra kiüt 0,25 mg (mondjuk) Xanax, tegyük fel az esetben is, ha már nem először veszi be azt írt dózist.

Ezzel párhuzamosan pedig vannak olyan egyének, akikre ennek többszöröse, akár 1-2 mg sem okoz kisebb fáradságérzetnél többet, ami a mellékhatásokat tekinti.


Nyilván kézenfekvő lenne, hogy testsúly, magasság, életkor függő, de már ennek megcáfolásáról is van tudomásom.

Így aztán felvetődött bennem a kérdés, hogy van-e valami általános magyarázata a fent leírtaknak?

Esetleg lehet ok a rosszul "megválasztott" szer, esetlegesen feleslegesen bevett szorongásoldó vagy valami ilyesmi?


Inkább csak ilyen általános eszmecserére gondoltam a kérdés megfogalmazódásakor, azonban örülnék, ha becsatlakozna valaki !valóban! hozzáértő személy is a fejtegetésbe.


Köszi előre is :)



2013. jún. 7. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:

én úgy vettem észre, hogy az is befolyásol(a magasságon és a testsúlyon kívül), hogy alapból szed-e ilyen gyógyszereket(akár vény nélkülieket: hova, valeriána stb).


nálam volt olyan, hogy andaxint, vagy haloperidolt vettem be, hogy jobban tudjak aludni vizsga előtt, erre csak rosszabbul aludtam, pedig nem élek ilyenekkel. tény, hogy nem mindenkire hatnak ugyan úgy ezek a gyógyszerek. tapasztaltam olyat is, hogy az agresszívabb embereknek sokkal erősebb nyugtató kell, mint annak aki alapból békésebb természetű.

2013. jún. 7. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Itt is a szerfogyasztás aranyszabálya érvényes: mindenki szervezete másképpen reagál egy adott anyagra. Kismillió dolog befolyásolhatja, de valószínűleg erre teljesen pontos választ senki sem fog tudni adni.
2013. jún. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!