Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rettegek a vizsgáktól. Hogy...

Rettegek a vizsgáktól. Hogy lehetne ezt kezelni?

Figyelt kérdés

Már évek óta, ahányszor csak vizsgáznom kell (forgalmi vizsga, érettségi, stb ) minden alkalommal pánikba esek. Már 5-6 nappal a vizsga előtt gyomorgörcsöm van, alig eszek, folyton csak imádkozom és sírok, ilyenkor már egyáltalán nem tudok tanulni. És ami ennél még nagyobb baj: élesben a helyzet tovább romlik... Zsibbad az arcom, izzad a tenyerem, szédülök, hányingerem van, zavarban vagyok, a sírás szélén állok, és még azt is elfelejtem, amit tudok. Emiatt persze állandóan rossz jegyeket kapok, ezért még jobban félni kezdek a vizsgáktól... Ördögi kör...


Mindig is irigyeltem azokat, akik képesek a vizsga előtti 2-3 hétben tanulni, és olyan lazán felelnek, hogy azt élvezet nézni.


Hogy válhatnék én is ilyenné? Van valamiféle tanfolyam esetleg?



2013. jún. 5. 10:23
 1/8 anonim ***** válasza:

előtte tanultál?


akkor van gáz, ha előtte se tanultál és már akkor sem rossz


szerintem ez ilyen otthonról hozott dolog, a szüleidnek van valami elvárása, szokása ami miatt neked ez jön elő

2013. jún. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Sajnos hiába tanulok előtte, és tudom tökéletesen az anyagot, amikor vizsgázni kell, leblokkolok...


Itthon nincsenek elvárások, a szüleim tudják, hogy ilyen vagyok, és próbálnak nyugtatni, de sose sikerül.. :/

2013. jún. 5. 10:28
 3/8 anonim ***** válasza:

holnapután szóbelizek emelt infóból és még el se kezdtem tanulni x)

Hát én eléggé lusta nemtörődöm leszarok mindent típusú ember vagyok, ne nagyon akarj ilyen lenni. Mondjuk én azzal nyugtatgatom le néha magam, hogy milyen jó lesz majd a vizsga után, szabadság meg minden, egyből elmúlik a rossz kedv :) vizsga közben hát szóbelinél sokat segít nekem hogy kb mindent leírok a papírra és csak felolvasom.

Írásbelinél meg lefoglalnak a feladatok szal azzal sincs baj.

2013. jún. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az nem számít nem tanulásnak, ha valamivel régóta foglalkozol, csak nem ülsz le könyvből olvasni -.-
2013. jún. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

lehet, hogy túlvédtek? vagy tökéletesnek szeretnél látszódni és ez stresszel ennyire?


csak ötleteket próbálok mondani, hátha segít neked

2013. jún. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
lehet, hogy igazad van, kedves utolsó...
2013. jún. 6. 15:15
 7/8 anonim válasza:

Az én memóriám irtózatosan jó, két-három évvel elezőtti anyagra úgy emlékszek, mint ha most mondta volna el a tanár, és egyáltalán nem stresszelek, úgyhogy nem magamat hozom fel elsődlegesen példának.

Ha egyedül tanulsz, akkor javaslom, hogy "szerezz be" egy olyan embvert, aki nem izgul, és tanulj vele. Amikor elkezdődik a "gyomorgörcs", mondd meg neki, mert valószínűleg tudni fogja, hogy ennyit akarsz csak hallani: Nyugodj meg, tudod amit tudni kell, minden oké lesz", vagy hasonló. A lényeg, hogy nyugtasd meg magad, és hidd el - ez nagyon fontos - hogy tökéletes leszel a vizsgán. Válj jóssá magaddal szemben. Párszor már nekem is kellet ezt csinálni, de ezt ezért mondom el, mert legalább 10 ember által én szoktam a "beszerzett ember" lenni, van némi tapasztalatom már benne.

Sok sikert a következő próbatételeknél!

2013. jún. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

szerintem, ilyeneket tudna egy jó pszichológus segíteni, hogy lazábban vedd a vizsgákat, ne pedig úgy indulj neki, hogy ha nem leszel tökéletes akkor mi lesz életérzéssel


én szülői elvárások nyomásának gondolom ezt, az alakít ki ilyen félelmeket

2013. jún. 8. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!