Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan juttassam magamat...

Hogyan juttassam magamat segítséghez, ha eddig minden próbálkozásom kudarcba fulladt?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy segítségre van szükségem, több ok miatt is. Öt éve vagdosom magam, de inkább úgy mondanám, hogy öt éve jelen van az életemben. Szerencsére már sikerült lecsökkenteni az alkalmakat, általában már meg tudom állni, hogy ne csináljam. Ez egy barátomnak köszönhető, aki amint megtudta a dolgot, elvette a pengémet, aztán bizalma jeléül visszaadta, de mikor megint csináltam, elvette, és azóta sem láttam.. Azt mondta, ha még egyszer csinálom, biztosan elvisz pszichiáterhez. Három pszichológusnál voltam már, mind nagyon komolynak tartották a problémáim, és sopánkodtak. Kikészültem a beszélgetések alatt, és olyan dühöt éreztem, hogy legszívesebben megöltem volna őket. Persze mindegyiküknél más volt a probléma, de én igyekeztem mindent megtenni, de mindig balul sült el. Pszichiáterhez azért nem szeretnék menni, mert félek, csak gyógyszerekkel tömne, az pedig nem lenne jó, mert egy fájdalomcsillapítót is félek bevenni, azóta a kellemetlen eset óta, mikor egyszerre bevettem harmincat. Igyekeztem magamat gyógyítani, de sajnos olyan dolgokat éltem át, melyek alapvető emberi tettekben korlátoznak, és nem tudok mindent egyedül helyrehozni, feljönnek képek, csak sodródom. Mit tehetnék?

2013. jún. 3. 06:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak beszélgettetek a pszichológussal, vagy volt valamilyen terápia is? (pl.: analízis, kognitív, hipnózis)
2013. jún. 3. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Csak beszélgetés volt.
2013. jún. 3. 09:38
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi volt az, amitől kikészültél a beszélgetések alatt?
2013. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az első pszichológushoz azért mentem, mert egy barátom elküldött, mert azt mondta, hogy ő már nem tud rajtam segíteni. El is kísért az első alkalomra, ami nem volt olyan szörnyű. Van egy nagyon komoly problémám, gyakorlatilag amiatt küldött el pszichológushoz, és csak úgy mehettem el, hogy a pszichológus tudta azt a komoly problémát. Elmentem hozzá másodszor is, és olyan mélyen belekérdezett, hogy azt hittem, hogy nem fogom bírni. Kimerítette a pofátlanság határát, azon felül tudnia kellett volna, hogy nem szabad azonnal mélyre menni, (pláne nem a második beszélgetésnél) mert a másik emberből ez ellenszenvet, és zárkózottságot vált ki. És innentől az egész dolog bukott volt, képtelen voltam vele beszélni, megbízni, mesélni..

A második folyton azt bizonygatta, hogy nem is akarom ezt az egészet, és csak az ő idejét rabolom és "nem bánok bele kesztyűs" kézzel, csak azért, mert nem tudom mi lesz a beszélgetések vége.. Komolyan nem tudom, ezt hogy gondolta. A harmadik pedig ugyanazt követte el, mint az első, csak még rátett azzal, hogy szerinte rajtam "nem lehet segíteni".

2013. jún. 3. 23:14
 5/8 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy, kedves Kérdezö?
2013. jún. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
18 éves lány vagyok.
2013. jún. 4. 16:42
 7/8 anonim ***** válasza:

Értem. Én is hasonló problémákkal küzdök, bár fiatalabb vagyok, mint Te (14). És most próbálok kimászni belöle, ha gondolod írhatsz privit, beszélgethetünk! :)

Amúgy szerintem keress fel egy szakembert, de valami normálisat, kérdezgess körbe, kit ajánlanak, aki jó, stb, hogy legyen mire alapoznon, hogy ne ilyen köcsögöket fogj ki, mint eddig. És bármennyire nehéz, LE KELL SZOKNI az önvagdosásról, mert nem old meg semmit, és lehet hogy a vágás pillanatában az jó, de arra gondolj akkor (próbálj meg gondolkodni, annak ellenére, hogy szinte lehetetlen akkor...) arra, hogy mennyivel rosszabb lesz miután elmúlt a hatása, mennyire gyülölni fogod magad, hogy ezt csináltad. És mennyire a padlón leszel, és egyre lejjebb és lejjebb minden egyes vágással. Ez olyan, mint a drog. Jó, mikor elkezded, jól esik, de késöbb... maga lesz a földi pokol.

2013. jún. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem az a tanácsom, hogy fordulj pszichiáterhez nyugodtan. De a lehető legjobb az lenne, ha olyanhoz mennél, aki pszichoterápiával is foglalkozik és a természetesebb gyógymódokat részesíti előnyben. Azon pedig nem szabad elkeseredni mert egy-egy pszichológussal nem találtad meg a közös hangot. Mindenki más, nem mindenki "kompatibilis" a másikkal. Tovább kell keresgélni!


és egy kis képregény, neked:

[link]

2013. jún. 22. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!