Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan lehet életmódot váltani...

Hogyan lehet életmódot váltani? Már nagyon szükségem lenne rá! Lécci olvassátok el.18L

Figyelt kérdés

a fő dolgok igazából rendben vannak, vannak barátaim, anyával is jó a kapcsolatom, de:

-számítógépfüggő vagyok (ha van okom rá, bármikor elmegyek otthonról, nem mobilozok semmi, de most is tanulnom kéne és itt ülök. ma több mint 9 órát a gép előtt ültem)

-elképesztően rendetlen vagyok (most is látnátok a szobám. nem tudom, hogy egy rendes ember képes-e elképzelni ezt, de hiába rakok rendet, 2 nap mőlva múlva ugyanez. tényleg beteges. attól félek olyan leszek mint a gyűjtögetők akiket a tv-ben mutatnak :/)

-mindent halogatok, ellenben maximalista is vagyok (nem véletlenül állok neki most tanulni, pedig egész napom itt lett volna rá)

-mivel tanulnom kellene nem fogok bele semmibe, hanem elb*szkodom az időt gépezéssel :S

tudom erre az az alapvető válasz: ne gépezz, rakj rendet, tanulj. de ez tényleg nagyon nehéz nekem, annyira durván lusta a természetem. valami tanács? (elhatároztam, hogy holnap nem fogom bekapcsolni a gépet, remélem sikerül :D)

Na megtanulok egy tételt, és feljövök megnézni a válaszokat (ez is nagy haladás nálam, higgyétek el :D)


2013. jún. 2. 23:04
 1/3 A kérdező kommentje:
senki? hát jó :D
2013. jún. 2. 23:54
 2/3 anonim ***** válasza:

Én is egész nap gép előtt ülök kb x)

Ez van nincs jobb dolgom, ezért csinálom, ha lenne jegyem hawaiira akkor odautaznék, de így csak ez maradt x)

Én 5 nap múlva érettségizem emelt informatikából és még el se kezdtem tanulni a tételeket.

Úgy az összes tantárgy közül csak nyelvtanra fogok készülni azt nem lehet kilogikázni forrásból, azt muszáj megtanulni :/


A lényeg, hogy szerintem veled is valahogy így van, mármint pótcselekvésként gépezel, találj valami hobbit amit szeretsz és máris kevesebbet fogsz gépzeni.

2013. jún. 3. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is kb ugyanezt csinálom, most volt az egyik szigorlatom, és ahelyett, hogy készültem volna rendesen egész nap gépeztem (mondjuk átmentem, de akkor is). Az a baj, én úgy érzem, hogy a valóságban ritkábban és kevésbé intenzíven jönnek az ingerek (szex és tudatmódosító szerek kivételével) és ezért nehéz nem gépezni ha nincs más dolgom. Plusz gondolom hiányzik belőlem, hogy legyen bármi életcélom ami előre mozdítana. Kb letudom a kötelezőket és csak leülök szenvedni elalvásig. Mondjuk az egyetlen probléma amit ezzel kapcsolatban látok az az, hogy a kapcsolataimnak nem tett jót eddig soha sőt...

Szóval összességében segíteni nem tudtam, csak leírtam én is magamról amit ezzel kapcsolatban gondolok, mert már amúgy is itt szenvedtem a neten. :P

2013. jún. 3. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!