Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon kéne a segítség. Már...

Nagyon kéne a segítség. Már idegileg nem bírom tovább. Mit tudok tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
Tegnap a suliban rosszul lettem[nagyon szédültem(annyira,hogy felállni nem tudtam)elsötétült a világ,égett a szemem,és nagyon gyenge voltam]. Elvitt a mentő a pszichiátriára,de közbe járok rendszeresen pszichológushoz és én ezt már nem bírom,mert nem szeretnék semelyikhez sem járni elegem van,hogy a suliban mindig kérdezik a tanárok,hogy miért megyek el korábban hétfőn ként,de biztos nem fogom elmondani,hogy szpichológushoz. Ebben a hónapban"minden össze jön"apa elköltözött,mama meghalt,anya meg mindig veszekedik velem.egyszerűen ezek a pánik rohamok ellen nem tudok mit tenni,már enni sincs kedven,már gondolkodtam az öngyilkosságon is,de tudom,hogy ez nem megoldás.Miért vannak pánikrohamaim?mit tudok tenni ellene?és lenne valaki akivel privibe tudnék beszélgetni és felvilágosítana/segítene?kérlek szépen segítsetek nem bírom tovább!
2013. máj. 30. 05:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Kezdjük az elején. Tele vagy problémákkal, családi traumákkal - tehát egyáltalán nem csoda, ha úgy érzed, felfordult körülötted a világ. Ez normális. A lelki terhek okoznak fizikai tüneteket - ez is normális. Iskolába jársz, tehát maximum kamasz lehetsz - ez egyébként is nehéz időszak, lelki sérülések nélkül is.

Pánikrohamok: ahogy én látom, ezeknek az oka az, hogy nem tudsz megbirkózni a téged ért veszteségekkel, ezért bármilyen kisebb stresszhelyzet elől próbálsz elmenekülni.

Pszichológushoz jársz, vagy pszichiáterhez - nem mindegy, hiszen az utóbbi maximum felír néhány tablettát, és kész. Az előbbi talán még beszél is veled, vagy legalább téged beszéltet a bajaidról, hátha megtalálod a kiutat.

A megoldás: sosem egyszerű. Először is, próbálj beszélni az édesanyáddal, nyugodtan, higgadtan, mondd el neki, hogy szükséged van a szeretetére ebben a bizonytalan helyzetben - kapaszkodjatok egymásba, bármennyi is a vita most köztetek.

Másodszor: foglald el magad, keress valamit, amivel levezetheted a feszültséged - erre leginkább a sportok alkalmasak. Fuss, tornázz, mozogj rendszeresen, minél többször.

Harmadszor: keress valamit, ami megnyugtat. Ez lehet egy kiskori játék, egy mondóka, egy ima, vagy egy mantra. Mikor érzed, hogy jön a pánik, kapaszkodj ebbe, koncentrálj erre a dologra, mondogasd magadban a mondókát/imát/mantrát, nézd a játékot, lélegezz mélyeket, próbálj meg ellazulni.

Végül, de nem utolsósorban: jó volt a kérdésed, ha van valaki, akivel tudsz beszélgetni (elsődlegesen családtag, barátok, tanárok) sokat segíthet.

2013. máj. 30. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Én is pánikbeteg vagyok lassan 6 éve,ebből 1 éve tünetmentes vagyok,szerintem megtanultam kezelni.Az első nagyon fontos dolog amit meg kell tanulnod,hogy ne tartsd magadba az indulataidat,ugyanis ezt vezeti le a szervezet rohamokkal.Én a pályafutásom elején tányért törtem és párnát vertem(pszichológus javaslatára)Most már,hogy bátrabb vagyok és közben felnőttem megmondom ami bánt.A másik,hogy próbáld magad elfoglalni valamivel amit élvezel próbáld meg úgy rendezni a napjaid,hogy ne tudjál unatkozni,mert akkor kezd el az agyad kattogni azokon amik bántanak.A harmadik tanács,hogy a környezeteddel fel kell fogadtatnod,hogy beteg vagy és nem jó,ha idegesítenek.Nálam kb. a 3-4-ik rosszullét után látták,hogy nem vicc,és azóta visszafogták magukat.A másik dolog,hogy ne engedd,hogy pirulákkal tömködjenek,mert semmi hasznuk,csak rászoksz.Én is csak az első fél évben szedtem,mert elhitették velem,hogy anélkül nem tudok élni,hát persze.És orvoshoz se járok már 4 éve.Úgyhogy ezzel csak azt akarom mondani,hogy minden rajtad függ és ha nem akarsz pánikbeteg lenni akkor nem leszel az.Minden fejben dől el.Kívánok sok sikert és kitartást.Ha valami kérdésed van nyugodtan írj priviben!
2013. máj. 30. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Iratkozzál fel a www.bura.hu fórumra. Ott, egyebek mellett, hozzád hasonlók leveleznek, a bajaikról, a megoldásaikról. Látod, az itteni 2 tanácsoló azt javasolja, hogy menjél orvoshoz, a másik pedig, hogy ne menjél., mert ő is kibírja. Én az orvos mellett döntenék, és feliratkoznék a bura -ra (is)
2013. máj. 30. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm a válaszokat!
2013. máj. 31. 05:53
 5/7 anonim válasza:
A második vagyok,csak annyit,hogy nem azt mondtam,hogy ne menjen orvoshoz,hanem azt,hogy ne tömesse magát antidepresszánsokkal,mert függőséget okoz.
2013. máj. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
rendben egy kérdésem lenne 14/L akkor is normálisak ezek a pánikrohamok?
2013. máj. 31. 17:08
 7/7 anonim válasza:
A pánikbetegség nem korhoz kötött.Előjöhet 12 évesen,de 60 évesen is.
2013. jún. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!