Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek elkezdjem a...

Szerintetek elkezdjem a frontint? Már nem látok más kiutat.

Figyelt kérdés

Hosszú évek óta pánikbeteg vagyok rossz és jobb időszakokkal. 2 éve lett a legrosszabb mikor estin elkezdtem az érettségit,2 hónapot jártam kijött a legerősebb pánik és az agóra fóbia is. Abbahagytam a sulit, aztán szép lassan jobb lett,de bizonyos szitukban a szorongás megmaradt.

Most összejött minden, vállalkozásomnak annyi, legnagyobb félelmem hogy rámjön a hasmenés utcán bekövetkezett párommal haza kellett taxiznunk, de a legrosszabb..

Évek óta nem voltam messzebb sehol.

És rendőrségre el kellett mennem egyedül tanuskodni, és egész úton szorongtam,féltem,rohamok ezrei törtek rám.

Azóta megint semmi életkedvem, megint félek elmenni itthonról:S Megint a pánikolás..

Én próbáltam valerinát,hova-t,sedatif pc-t, citromfű teát,semmi nem segített.

Város legdrágább psziciháteréhez jártam, ő ajánlott gyógyszert rivot és cipralexet amit nem szedtem.

De ez már évek óta tart,úgy érzem nincs más kiút. Anyum orvos,így tud hozni bármikor frontint.

Legjobb hogy most munkanélküli vagyok és egyedül sehova nem tudok menni,mindenhova párom kísérget ő meg kényszerbeteg ami nem könnyíti meg nem tud magán se segíteni,akkor rajtam se fog de az hogy mellettem van,segít.

De nem tud munkahelyen mellettem lenni, nagyon senkinek érzem így magam,szar embernek..

Elkezdjem akkor a frontint vagy csak akkor vegyek be ha para szitu van? Tehát pl állásinterjú előtt meg ilyenek? úgy menne az egyedüllét vagy úgyanúgy rámtörnének gondolatok?

Pszichiátert nem tudom fizetni az alkalmi 10 ezer ft-ot.


2013. máj. 8. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt írtad : "Város legdrágább psziciháteréhez jártam, ő ajánlott gyógyszert rivot és cipralexet amit nem szedtem" De miért nem?Nem lehet,hogy ez lenne a megoldás?
2013. máj. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Frontin és társai alkalmanként jók, nekem 20 éve van szociális fóbiám mikor jobb mikor rosszabb. Társul hozzá pánikbetegség is. Nekem a xanax nagyon sokat segít de semmiképpen nem ajánlom a rászokást. Csak állásinterjún illetve ilyen komolyabb alkalmakkor érdemes használni.


Én már megjártam a gyógyszer függőséget meg még pár dolgot. Pszichiáterhez nem kell pénz ha van TB -d ha nincs intézni kell az Önkormányzatoknál alanyi jogon jár ha munkanélküli vagy.


Én is hasonló képen jártam mint te, az igazság az hogy ezen a szinten muszáj lépni. Mert veszélyesebb ez az állapot mint maga a gyógyszer. 100%ék Antidepresszánst fogsz kapni elég sok emberen segített már. De vannak veszélyei, viszont ha két rossz közül kell választani, mérlegelni kell melyik a kevésbé rossz.


Én is annyi hülyeséget csináltam már hogy leküzdjem hogy hihetetlen de az igazság a nyugtató nem oldja meg a gondot ez tapasztalat.

2013. máj. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát már mindegy elfogyott az a gyógyszer, meg már nem is emlékszek a szedésére :S

De ha most megint elmegyek hozzá 10 ezer ft ami húzós,mert akkor fogorvos ugrott,nem tudom:S

Máshoz azért nem akarok menni,mert újra elmesélni mindent.. Neki meg azért van kartona rólam.

2013. máj. 8. 19:30
 4/7 A kérdező kommentje:

De a 0.25-ös nem okozna rászokást ha csak alkalmanként szedném? Mondjuk 7 napból 3-ba pl? És egy felet csak?

Párom is szedte sokáig lerakta egyik napról másikra, nem lett pszcihés baja csak kijött rajta újra a betegség ami most is tart. Őt is a pénz tartja vissza dokitól.

Most akkor egész életen át kell szedni akkor?

2013. máj. 8. 19:32
 5/7 anonim ***** válasza:
Pszihiáter mellet biztonságos szedni amúgy nyugtatót is, de az öngyógyszerezésnek nem szokott jó vége lenni, én tény nagyobb dózisban szedtem mint 0.25 de ahhoz is hozzászoksz és utána több kell mert nem használ semmit. Én is pont ugyan így szedtem csak amikor nem vettem be kétszer rosszabbul voltam a végén már mindenhez gyógyszer kellett. Ezek az én tapasztalataim.
2013. máj. 8. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hát egy próbát meg ér nem? Ha rossz lenne abbahagyom maximum?

És hagyjam abba a kávé és a kóla ivását is? Energiaitalt is néha iszok.

Mert ugye a frontin nyugtat ezek meg pörgetnek. Arra gondoltam reggeli kávé helyett kakaót innék ezentúl,jó ötlet? Kólát nagyon ritkán (eddig napi szinten) energiaitalt meg semmit.

Ez segítene vagy tökmindegy?

És a legfontosabb amire kíváncsi vagyok hogy a gondolatok elmúlnak? Tehát a menekülési kényszer,meg hogy úristen mi lesz ha itt rámjön a hasmenés,meg istenem egyedül vagyok?

Ezekre akkor nem is gondolok,vagy ha igen akkor leszarom?

2013. máj. 8. 20:50
 7/7 anonim ***** válasza:

A fóbiák nem múlnak el, csak a pánikroham. Én pl menekülési kényszerrel szembesülök sokszor, ez elmúlik tőle de a fóbiás félelem megmarad. De ezzel szembe kell nézni.


Próbáld ki de ezzel kezelni ezt a problémát nem lehet, az a baj ha nem foglalkozol vele erősebb lehet.


A mai világban egyáltalán nem szégyen ez a probléma, sok embernek van amúgy. Pozitívan kell gondolkozni, meg hát szakember kéne hozzá, ennél jobb tanácsom nekem sincs.


Legyőzni teljesen szerintem nem lehet de élhető szintre le lehet gyengíteni. (Bár egy pszichiáter biztos mást mondana :)

2013. máj. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!