Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi tortenik velem? (hosszu...

Mi tortenik velem? (hosszu szoveg lent)

Figyelt kérdés

Az egesz dolog gyerekkoromban gyokerezhetett. Az apam alkoholista volt, 3 eves voltam mikor elvaltak a szuleim. 6 eves korom ota soha nem latom, mert nem erdeklem(pedig egy varosban lakunk!). 4 eves voltam mikor anyu osszejott egy masik pasival aki molesztalt engem majdnem 10 even keresztul, de errol meg soha senkinek nem beszeltem(szerencsere egy eve szakitottak anyuval) Ugy 4 eve meghalt a nagypapam aki apat helyettesitette. Akkor fordultam az irashoz. Igy adtam ki az erzeseimet es segitett egy kicsit. De rajottem hogy nem. Egyetlen normalis kapcsolatot nem vagyok kepes felepiteni l, vagy megunom az embereket vagy nekik lesz eleguk belolem. Mert ha massal latom oket hisztizek. Ha keves idot toltenek velem fenyegetozom azzal hogy vagdosom magam. Es mindezt ugy hogy en tunjek az aldozatnak. Szoval nincs egyetlen igaz baratom se akinek kionthetnem a szivem, senkivel nem osztom meg a problemaim. A masik dolog az orult hangulatvaltozas. Ulok az agyon, jo a kedvek. Fel perc eltelik es sirhatnekom van. Majd par perccek kesobb megint semmi bajom. De az ido tobbsegeben egyedul erzem magam. Egyedul es uresen. semmit nem birok vegigcsinalni, mindig felbehagyok, feladok mindent. Nagy almaim vannak de legbelul tudom hogy nem fogo tudni vegigvinni oket mert nemvagyok eleg hozza. Eleg okos, eleg fuggetlen, eleg szep, csinos, elhatarozott. Ennek ellenere a felnottek azt mondjak rolam tehetseges, kulonleges vagyok. Mas mint a tobbi korombeli. Neha sajat magamat megijesztem a halalvagyo gondlataimmal. Eszembe jut vajon milyen lehet a sir melyen fekudni a csendben, nyugalomban. Mert ugy erzem annyira keszen vagyok idegleg hogy barmelyik pillanatban robbanhatok. Eljatszanam akar a pszichopatat is, ha bezarnanak egy gumiszobaba. Mert ott nyugalom lenne. Jo lenne akar csak egy napra is nem onmagam lenni. Neha sajat magamat "pusztitom"(vagdosas, kedvencem hogy koromvago olloval osszecsippentem a csuklomon a bort es elvagom. bulikban alkohol, cigi, fu. aztan nem ertem miert is csinaltammindezt. de a kovetkezo alkalommal ujra csinalom) Ezekrol a problemaimrol nem tud senki mert ha kimegyek kozossegbe mindig alarcot viselek. En vagyok a tokeletes eletu lany. Mi ez? Sima tinedzser kori depresszio? Kenyszerbetegseg vagy mi?

15/L


2013. máj. 4. 22:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Ehhez szerintem egy pszichológus kellene, méghozzá gyerekpszichológus. És ha rászánod magad, mondj el mindent, tényleg mindent, csak akkor tud segíteni neked. Az, ha valaki molesztál nagyon komoly dolog, az illetőnek rács mögött a helye, mert nem egészséges, beteg ember, aki mások egészségét veszélyezteti. Ugye nem szeretnéd, ha egy másik nő lányával tenné meg ugyanezt? Mindent el kell mondanod, anyukádnak is mindenképp, egyáltalán nem normális dolog ezt rejtegetni, bár érthető. Erősnek kell lenned, mert csak így léphetsz túl mindenen.
2013. máj. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem rögtön ez jutott az eszembe rólad:


[link]

2013. máj. 5. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Egyenlőre nem tudom mit tegyek. Pszichológusra biztos nem lenne pénzünk, meg amúgy se akarom anyukámat ezzel stresszelni, rengeteg problémája van, erre még rájönne az is, hogy a gyereke nem normális.:/
2013. máj. 5. 14:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Amíg ezt a titkot őrízgeted, addig mindig magadat fogod büntetni, teljesen feleslegesen.azt kéne megértened, hogy ami történt, nem a te hibád.A molesztáló meg kellene, hogy kapja a méltó büntetését, bár ha ilyen soká titkoltad, nem tudom, lenne-e még mód felelősségre vonni?Anyukádnak is el kéne mondanod!Micsoda dolog az, hogy nem vette észre, nem tett semmit?Ezt nehezen tudom elhinni...

De ha semmiképp nem akarod kiborítani a bilit, akkor segíthet valamicskét az is, ha tényleg felkeresel egy pszichológust.Többnyire nem szoktam ilyesmit ajánlani, de a te esetedben úgy gondolom, nagy megkönnyebbülést jelentene, ha elmondhatnál mindent őszintén valakinek, akiről tudod, hogy nem adja tovább.Megkönnyebbülnél, elhiheted!

2013. máj. 6. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Te normális vagy!Ne haragudj, de anyukáddal nincs rendben valami, hogy évtizeden át együtt tudott élni egy gyermekmolesztálóval és "észre sem vette" ,hogy a lánya szenved!
2013. máj. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!