Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Már kihat az életemre is,...

Már kihat az életemre is, szerintetek mit tegyek?

Figyelt kérdés
Súlyos önbizalomhiányban szenvedek, túlzottan adok az emberek véleményére, nem vagyok magammal megelégedve, maximalista vagyok, az ismerkedés is nehezen megy. Nem régen magas-vérnyomást mértek, teljes kivizsgáláson estem túl, minden negatív, a 24 órás mérő is, viszont mivel alaptermészetem is ilyen izgulós,szorongós valószínűleg ez és a stressz váltotta ki. Sürgősen lépnem kell, mert nem akarom,hogy ez a dolog az egészségemre menjen, ha valaki tetszik egyszerűen szenvedek, mert beszélni se merek már vele. Nem tudom szimplán lesz.rni a dolgokat, szüleim egy éve váltak folyamatosan kombinálok,konspirálok,hogy mit kell tennem,hogy később gondját viselhessem édesanyámnak. Legszívesebben a fejemet verném a falhoz, mert már nem értem ezt az egészet,mivel hétköznapokban tudok nevetni, nem állandóan egy "sötétségben" élek. Tudna valaki tanácsot adni esetleg?
2013. ápr. 26. 23:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát én nem látok bele a fejedbe, de nekem 20 év kellett arra, hogy rájöjjek, hogy nem kell állandóan a legkisebb dolgokon is agyalni. Mindig azt csináltam, hogy a lehető legjobb megoldást kerestem minden létező helyzetben, órákig tudtam gondolkozni a dolgokon, és persze be is stresszeltem rajtuk. Nem rég jöttem rá, hogy lehet úgy is csinálni, hogy egyszerűen nem agyal a dolgokon az ember. Megnézi a problémát, de nem gondolkodik rajta, csak hátradől és kész. Ha nagyon muszáj, kiválaszt valami saccperkábé jó megoldást. Lehet, hogy én vagyok a hülye, hogy évekig még csak bele sem gondoltam, hogy így is lehet, szóval ez így nem segít sokat... De azért leírtam.
2013. ápr. 27. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Kipróbálom,köszi. :)
2013. ápr. 27. 08:13

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!