Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nagyon nagyon nehezen nyílok...

Nagyon nagyon nehezen nyílok meg idegenek felé, nem tudok ismerkedni, kapcsolatokat teremteni, segítség?

Figyelt kérdés

Csak komoly hozzászólások érdekelnek!


23 éves vagyok, 2 éve új környezetbe kerültem.Rengeteg lehetőségem volt barátokat szerezni, de képtelen vagyok nyitni az emberek felé. Ha társalgok valakivel, 5ször átgondolom mit mondjak, mert félek hogy hülyeséget mondok. Ez előtt nem voltak ilyen problémáim, általában szeretnek az emberek, mostanra viszont rájöttem hogy valami gond van velem,és félek hogy az 5 éve tartó kapcsolatom rámegy erre, mert a párom éli az életét,új emberekkel találkozik,ismerkedik. Ragaszkodik hozzám, és tudom hogy szeret engem, gyakran hív hogy tartsak vele és ismerjem meg a társaságát, de amikor oda kerül a sor ismét előjön a probléma, nem merek közeledni senki felé. Pszichológusra van szükségem? Erre csak utolsó esetben kerítenék sort,ugyanis az anyagi lehetőségeim meglehetősen korlátozottak. Bárki volt már hasonló helyzetben,és kilábalt belőle nagyon örülnék egy két jó tanácsnak, mert félek hogy a párom is megunja, és egyedül maradok. 23/L



2013. ápr. 9. 23:24
 1/2 anonim ***** válasza:
Ez nem egyszerű. meg kell találni az okát, mi váltja ki ezt a szorongást Benned ezekben a helyzetekben. Miért szorongsz ettől. Én is hasonlókat élek meg új társaságban, nem egykönnyen nyílok meg, de én nem erőltetem nagyon. Próbálok rajta változtatni, de ha nem megy, nem erőltetem. Csak a megszokott emberek között tudok laza lenni. Attól még nem kell elzárkózni az új ismeretségek elől, sőt! csak eleinte visszafogottabb az ember. te ilyen vagy. Miért baj ez? Az illető talán aktívabb lesz a párbeszédben kezdetben, Te meg kevésbé beszélsz sokat, de normálisan viselkedsz, ebből nem lehet kellemetlen helyzet. Aztán, ha jobban megismered azokat az új embereket, egyre nyitottabb leszel. Ha mindenképp változtatni akarsz, mert ez annyira zavar, de valahogy nem megy magadtól, akkor pszichológusra lehet szükséged. Lehet, hogy egy múlbeli esemény miatt bizalmatlanabb vagy az emberek iránt elsőre, de az is lehet, hogy egyszerűen ilyen személyiségtípus vagy és kész. Ha tényleg szeret a barátod, akkor nem kéne, hogy rámenjen erre a kapcsolatotok. Próbálj vele tartani, ha társaságba megy, de nem kell erőlködni azon, hogy nem vagy nagy dumás és nem leszel a társaság középpontja.
2013. ápr. 10. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ZoliAfenyben válasza:

Szia Kedves!

Én is ebben helyzetben voltem, de rájöttem, hogy azok az emberek nem nekem valók!

Ha az ezotéria nem áll messze tőled, akkor szívesen elbeszélgetnék veled, ugyanis ebben megtalálod a választ. Ha nem foglalkoztál még vele, vagy nem hiszel benne (bár a leveled rezgéséből ítélve közel áll hozzád, még ha nem is tudod).

Nálam az volt a helyzet kiskoromban, hogy nem találtam barátokat, vetődtem egyik baráti társaságból a másikba. Nem érteztem köttődést egyikhez sem. Egész életemben 2 igaz barátom volt. A magyarázatra kb 1 évvel ezelőttig kerestem a választ, de megtaláltam. Azóta sokkal több barátom lett, jól érezzük egymással magunkat. A következmény az lett egyébként, hogy a jelenlegi párkapcsolatom hadilábon áll. Nem tudom, hogy mi lesz, de tudatosan minden megoldható és elfogadható.


A kulcs a két ember lélekszintjében van.

Most elkezdenékel kérdezgetni a párodról és életedről, hogy kiderljön valami, de erre csak akkor kerítenék sort, ha kéred:-)

Nem benned van a hiba! Nem hinném, hogy pszichológusra lenne szükséged, aki szorongásra adna neked mindenféle bigyulát. Ugyanis a háttérben lehetséges, hogy nem is ezen életbeli probléma áll, hanem korábbról hozott.


Nézdmeg, hogy mennyire vagytok egy hullámhosszon a párod barátaival. Én sem igazán vagyunk harmóniában a barátnőm családjával és barátaival. Ez csak jót jelent :-)


Szóval, ha segítettem, örülök, ha viszont segíthetek, még jobban!


Sok szeretettel, Zoli

2013. ápr. 20. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!