Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez depresszió lenne? (Bővebben...

Ez depresszió lenne? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Leírnám a történetemet:

Minden tavaly nyáron kezdődött amikor eladtuk a családi házunkat. Egyszerűen szörnyű volt amikor megvették. Azon rágódtam hogy hova fogunk költözni, meg hogyan fog zajlani a költözés. Kaptunk 3 hónap költözési időt, de a drágalátos apám, aki miatt költöznünk is kellet mert hogy ő nem dolgozik, ezalatt a 3 hónap alatt nem igen mozgósította magát. Az utolsó hónapban elmentek a szüleim kiválasztani a lakást ami úgy megfelelt pénzben is csak hogy fel kell újítani, erre volt kb. 2 hetünk. Amikor megláttam a lakást sírógörcsöt kaptam, nem akarom részletezni a körülményeket. Lezajlott a költözés, egyszerűen úgy éreztem nincs értelme az életemnek, gyűlölöm magamat, és közben a szüleim között a viszony csak romlott. Költözés után, csak ültem a szobámban és néztem a terasz felé hogy olyan egyszerű lenne véget vetni az életemnek. Anya és apa közötti viszony olyan hogy néha oda szólnak egymásnak, de ez annyira szarul esik.A suliba mindig mindenki mesél a családi programokról, nekünk meg nincs. 4 éve nem voltunk nyaralni :/ A jegyeim rettenetesen leromlottak.

Anya nem rég elbeszélgetett velem hogy ez így nem fog menni, el kéne mennünk ketten valahova.

A suliban senki nem látja hogy valami bajom van, csak mosolygok mintha minden rendben lenne és senkivel nem tudom megbeszélni ezt a dolgot. Minden este sírok és azt kívánom bárcsak lenne már valami. Elkezdtem koplalni mert dagadtnak érzem magam és mostanában feszültséglevezetésképpen bőrdarabokat karmolok ki magamból. Tudom hogy elég hülyén hangzik :( Nem tudom mit tegyek. Ez depresszió lenne?


2013. márc. 30. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Étvágytalanság, álmatlanság, levertség, alul motiváltság, csökkent szellemi képességek, nehéz kommunikáció. Ilyen tüneteket észlelsz magadon? Egyébként a leírtakból szerintem nem kimondottan depresszió, de lehet, hogy afelé tartasz.
2013. márc. 30. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nincs étvágyam, lefogytam 2 kg-ot. Nehezen tudok elaludni, és korán kelek fel. És egyáltalán nem tudtam visszaaludni. :(
2013. márc. 30. 18:47
 3/4 anonim ***** válasza:
Ez nem depresszió, az sokkal rosszabb. A tied tehetelenség, szomorúság, unalom. Erre szokták mondani: szedd össze magad, más úgyse csinálja meg. Fiatal vagy. Önmarcangolás helyett kezdj neki tanulni, vagy sportolni, vagy festeni. Szóval bármit kezdjál el, ami lefoglal.
2013. márc. 31. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én is szoktam karcolgatni,vagdosni magamat és néha szurkálom is a testemet. Manapság az én jegyeim is romlottak és magasról leszarom,mert nem akarok tovább élni. Amióta elkezdtem futni ez egy kicsit enyhült,mert már nem vagdosom magam,de az életemet még mindig leszarom. Futás közben zenét szoktam hallgatni és kb 1-1,5órát szoktam futni sötétedéskor teljes sötétségben.. Ha akarod írhatsz privátot és kibeszéljük egymás gondjait. 13/L
2013. ápr. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!