Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy nagyon kedves ismerősömön...

Egy nagyon kedves ismerősömön a lenti dolgokat figyeltem meg. Hozzáértő emberek, minek a tünetei lehetnek a lent felsoroltak?

Figyelt kérdés

Önmagában nem találtam olyan betegséget (wikipédián keresgettem) aminek ezek a jellemzői, inkább több más-más betegség tünetei vehetőek észre nála. A tünetek(szintén wiki-ről másolom be, mert ott jól meg vannak fogalmazva): antiszociális,felületes báj, amit fel is használ ahhoz, hogy elérje céljait,őszinteség hiánya,szociális normák szándékos megszegése,öngyilkos szándékok, bár ritkán valósítja meg,felelőtlenség, visszataszítónak képzeli magát, megpróbálja elkerülni azokat a helyzeteket, amelyekben megaláztatások érik,a szégyent és az elutasítottságot sokkal rosszabbul viselik, mint mások, <- ettől nagyon fél, megvetettségtől való rettegés visszatartja őket a felületesnél mélyebb kapcsolatok kiépítésében. jellemző rá a rendkívül alacsony önbecsülés és túlérzékenység a negatív hatásokra, elhanyagolt küllem,

felborult étrend,önértékelés zavara, másoktól való függés,

gyakori düh és bűntudat nélküli depressziós hangulat, élvezethajhász,gyakran deperszonalizálódik, "szétesik", "lelki vérzékenység",túlérzékenység , ha ok nélkül bántják,akkor napokig gondolkodik ezen és hibáztatja magát feleslegesen, krónikus üresség- és unalomérzet,túlköltekezés, alkohol-, túlzott gyógyszerfogyasztás vagy droghasználat, úgy érzi, céljaival elvesztette a kapcsolatot , "elidegenedett önmagától", vagy úgy érzik mintha nem is a valóságban hanem "mintha csak álomban létezne"...

Ennyit tudtam összeszedni, ezek különböző betegségek tünetei, de amiket gyűjtöttem biztos h összefoglalhatók egy gyűjtőnéven. Mit lehetne tenni? :(


2013. márc. 29. 15:42
 1/4 A kérdező kommentje:
Nem, nem az. Két évig voltak napi szinten gondok a családi életében és most ért véget a 3 éves kapcsolata... Kértem, hogy komoly emberek írjanak...
2013. márc. 29. 17:12
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lehet egy kevert betegség, de Borderlein személyiségzavar talán a vezető betegség. Persze ezt diagnosztizálni ilyen módon nem lehet, csak pszichiátriaia vizsgálódásokkal.
2013. márc. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

komolyan írtam..

nem betegsége van, hanem baja és emiatt nem kiegyensúlyozott


az szerinted betegség, hogy "megpróbálja elkerülni azokat a helyzeteket, amelyekben megaláztatások érik"

mutass már nekem valakit, akinek jólesik, ha megalázzák.


"felületes báj, amit fel is használ ahhoz, hogy elérje a céljait".. ez csak értékrend függő kinek mi fér bele, ez sem baj


"őszinteség hiánya, szociális normák szándékos megszegése"

ez egyszerű hülyeség.. a fiatalokra jellemző, hogy azt hiszik, hogy az igazság miatt bajba kerülhetnek és ezért hazudnak, ami hosszú távon sokkal kevésbé kifizetődő.. de ezt nem látják be.. ha értelmes az egyén, idő kérdése és feltűnik neki

a normák megszegése egyfajta lázadás, ép ész birtokában szintén elmúlik idővel.. bár ez a "szociális normá"knak nevezz dologtól is függ


a szégyentől és elutasítottságtól mindenki fél, pláne párkapcsolat terén, ha egy nagy trauma érte, és régóta nem volt alkalma "gyakorolni" az ismerkedést.. egyszerű önbizalomhiánynak hívják

és emiatt felületes marad a kapcsolat.. ez érthető


elhanyagolt küllem - emiatt elutasítják, ami szintén rossz hatással van az önbecsülésére.. ajánlatos lenne itt megfogni a problémát, esetleg ha nem hanyagolja el magát, igényessé válik, akkor több önbizalommal tudna hozzáállni a dolgokhoz


másoktól való függés - ha antiszoc, akkor nem érintkezik sok emberrel, viszont azzal a párral függővé válik, mert az emberi faj igényli a társaságot minden esetben


a többi meg szimpla depresszió, amit az emberi kapcsolatok hiánya okoz



az egészből az öngyilkosság ami igazán említésre méltó, és ez kilátástalanságra, vagy általában szűk látókörre utal.. az önbizalom elvesztése miatt nem hiszi, hogy ki tudna törni a helyzetből és az egyetlen menekvési útnak a probléma alól való kibújást tartja.. elég gyáva dolog..



az általad leírt tünetek 90%-a ráillik amúgy egy átlagos tizenévesre.. és a legtöbből mégis ép, normális ember lesz.. az egész csak lustaság és motivációhiányból áll.. akaraterővel és racionális gondolkodással egyszerűen legyőzhető dolog. (dolog, és nem betegség)

2013. márc. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, megeszi a fene, ha ez egy átlagos fiatal.
2013. márc. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!