Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fogyatékosnak számítok? Hogy...

Fogyatékosnak számítok? Hogy kezeljem ezt?

Figyelt kérdés

19 éves vagyok, 1 éve vettem észre, hogy beszédhibás vagyok, de nem mindig. Nem dadogok, nem selypítek, de mást mondok, mint amit szeretnék. Kb hetente 3-4-szer fordul elő. Neked helyett pl Nekem-t mondok, de van amikor egy mondatot mondok amit rosszul kezdek az elején (ezt észre is veszem), de mégis rosszul is fejezem be. Sajnos példa nem jut most eszembe, pedig pont ma fordult velem elő. Ha írok akkor pedig más betűt írok, mint amilyet akarok, ezt 4 éve vettem észre, nem olyan sokszor, de előfordul, vannak időszakok amikor gyakrabban, nem tudom, hogy minek a hatására, de nagyon zavar.


A másik problémám, hogy érettségi előtt állok, de sajnos nem jól "működik" az agyam. Nagyon nehezen tudok tanulni, ma fél 3-tól 6-ig tanultam egy egyszerű anyagból 3 oldalt, ezért ennyire nehezen nem sokszor megy, de 1 oldal nekem 30-40 perc, minden tantárgyból. Amikor nagy nehezen megtanulom akkor a fejemben van 3-4 napig, de utána egy mondatot nem tudok belőle felidézni, pedig figyeltem rá és odakoncentráltam, nem tvzek, nem gépezek tanulás közben.


Lehet ezen javítani? Előre is köszönöm a válaszokat!



2013. jan. 16. 19:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy fogyatékosság e vagy mi de velem is szokott ilyen lenni. Én mikor fáradt vagyok cserélem a betűket. Mikor pl. vizsgára tanultam (jó, már vagy a 4-re) na akkor egy napnyi tanulás után beszéltem össze vissza. Nem magolsz? Lehet rossz módszerrel tanulsz?
2013. jan. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ami nem érdekel magolom, de sajnos ami érdekel azzal is így vagyok.:S
2013. jan. 16. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:
A tanulási nehézséged már felveti valamilyen fogyatékosság gyanúját. Próbálj változtatni a tanulási módszereden, például másold le a tételeket kézzel, és olvasd át néhányszor, majd később térj vissza rá. Másként reménytelen tárgyakat is meg tudtam tanulni így.
2013. jan. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak az a baj, hogy nagyon időigényes, de azért kipróbálom, mert ha úgy sikerül még mindig lehet hamarabb végzek vele, mintha egész nap csak ülnék a füzet felett.
2013. jan. 16. 21:13
 5/8 anonim ***** válasza:
1-es vagyok. Fáradt vagy szerintem. Én mindig megpróbáltam megérteni a dolgot és ment is. Amit nem tudtam megérteni az nem ment (pl. a nyelvek sajnos :D). Velem is volt már ilyen hogy egyszerűen nem fogtam fel. Ilyenkor kell egy hatalmasat aludni és egy kicsit mozogni.
2013. jan. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen, tényleg sokszor fáradtabb vagyok, de csak szellemileg, pedig alszom rendesen. Sokszor megértem azt amit az órán mondanak, csak mégis igazodni akarok a füzetben leírtakhoz, a füzetből pedig lassan tanulok (könyvből még lassabban), ezt még annyira nem is zavarna, csak az ezzel a legfőbb bajom, hogy bizonyos időn (rövid időn) belül elfelejtem azt amit értettem és tökéletesen tudtam, nem beszélve arról amit magoltam, azt már 3 nap múlva sem tudom.:S Már az érettségi tételeket elkezdtem tanulni, az irodalom tételek 40%-át meg is tanultam, de nem emlékszem rájuk...:S ezért félek, hogy mi lesz az érettségin.
2013. jan. 17. 07:28
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha 30-40 percig kell tanulmányoznod egyetlen oldalt, akkor lehet, hogy a másolós módszerrel hamarább is elkészülsz. Próbáld ki, a nehezebb tárgyakat akár kétszer-háromszor is a biztonság kedvéért.
2013. jan. 17. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Velem is előfordult már, hogy egyszerre azt mondta az agyam, hogy kössz, ennél többet már nem vagyok hajlandó megjegyezni. Ilyenkor pihenni kell egy kicsit.
2013. jan. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!